Zawody Elitarne [Ankieta]

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy jestes za usunieciem zawodow elitarnych i zastapienie ich masowymi?

Tak, nie ma na nie miejsca
139
54%
Nie, powinny zostać
118
46%
 
Liczba głosów: 257

Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Sivlaryan »

Aphazel pisze:A ja mówię idź i spróbuj sobie też zasłużyć. To będziesz wiedział jak było i czy było łatwo.
To można zdobyć gdzieś zawód elitarny jeszcze? :o

Siv.

edit: Twoje porównanie nie ma żadnego sensu z tego względu gdyż tamci kolesie mogą sobie uzbierać kasę i kupić luksusowe auto. Gniot choćby srał codziennie na wycieraczkę jakiemuś wizowi nie dostanie zawodu elitarnego.
POWER OF FRIENDSHIP
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Aphazel »

Odpowiedź w tonie pytania: ta, cyganka pod warzywniakiem sprzedaje perfumy, ale jak zapytasz o elitarkę i dasz dyszkę, to zdobędziesz.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gniot »

Aphazel sadze ze latwiej bedzie naklonic wizow do tego zeby umy zakonne byly na poziomie rycerza ktory opuscil stowarzyszenie (do przelkniecia) anizeli do tego zeby zakodowali elitarke dla OGROW bo tak gram ogrem... i kodowo nie moglem i nie moge zdobyc elitarnych umow.

Oczywiscie mozesz napisac ze zdawalem sobie sprawe w momencie wybierania rasy ze takowej szansy miec nie bede ale... :\ nie dobieralem rasy pod zawod.

Polowa osob wypowiadajacych sie w ankiecie nie godzi sie na elitarki w takiej formie jaka mamy teraz. Nie stanowi to dla rycerzy problemu ? Nie zastanawiaja sie nad tym czy da sie to jakos rozwiazac ? Cos co by nie wiazalo sie z amputacja wszystkich konczyn u rycerza a zadowlolilo by ciemna strone mocy ba moze nawet nie ciemne ale graczy neutralnych ?

Smutne jest to ze elitarnosc na mudzie poszla w strone umiejetnosci
a nie bajerow w stylu itemow gildiowych emotow siedziby czy tez nawet
tych lepszych expowisk blisko zamku/jaskini/lasu.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Blob »

Gniot: podobnie niziolki, polelfy, halflingi, elfy z ishtar, krasnoludy z ishtar, ludzie z ishtar, gnomy. Wiec skoro dotknoles figurki ogra (dokonaleś wyboru) to cierp jak i ja "cierpie".

Mnie zastanawia dlaczego polowa graczy nie chce obciecia umow elitarnych. Przeciez wiekszosc tej grupy nigdy nie bedzie mogla zniwelowac tej przewagi umow. Wiec dlaczego nie zachowuje się jak "pies ogrodnika" i nie glosują za obcinką?
Smutne jest to ze elitarnosc na mudzie poszla w strone umiejetnosci
a nie bajerow w stylu itemow gildiowych emotow siedziby czy tez nawet
tych lepszych expowisk blisko zamku/jaskini/lasu.
Nigdy elitarki nie szly w kierunku itemow. Grasz juz 10 lat nie zauwazyles?
Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Ormen »

Ale byłem głupi, że kiedyś nie płakałem na forum, żeby wszystkim zawodówkom zabrali umy i spece, bo byli elitarni w stosunku do mnie. Pewnie wizowie by to zrobili, bo miałbym silny argument, że ja chcę.

Gniot: pisałeś, że taki Ferd jest nieosiągalny. Myślę, że jesteś w błędzie. Jest osiągalny spokojnie przez 2, max 3 osoby z zawodem masowym na tym samym poziomie co on. To raczej nie jego wina, że takie osoby z MC nie wychodzą z doliny, a on do nich wejść nie może. MC mogłoby mieć więcej ludzi na takich poziomach, ale niestety jest to niemożliwe, bo ma pod gildią tak słabego expa, że nieznaki w 25 minut są tam normą. No i niebezpiecznego tak, że można paść w 1.64 sekundy albo i krócej. Jakimś dziwnym trafem jednak nie pamiętam kiedy ostatnio padli Dargo, Yuri, Gusar czy Wilibald (pomijając pad neta).

Mam gdzieś czy elitarne umy będą czy ich nie będzie, ale wkurza mnie, że nie ma przeciwko komu grać, bo większość OK i MC woli płakać na wieściach i bilansie zamiast wyexpić się tak żeby stuknąć Ferda.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Buluar »

Witam,

widze, ze ktos odkopal temat, totez chcialbym wykorzystac okazje.

Ostatnio w rozmowie z graczem, z powiedzmy sobie jasnej strony, dostrzeglem bardzo niedobra ciagotke dot. dlaczego ludzie przestaja grac w Arkadie.

Otoz chcialbym zaznaczyc, ze oprocz tych, ktorzy przestaja grac z powodu braku czasu, zakazu od zony, uciazliwej pracy, narodzin dziecka, skonczenia studiow jest takze grupa - do ktorej naleze - ktora przestala grac, poniewaz doszla do wniosku, ze okreslenie "balans dobra i zla na Arce" jest podobnego kalibru, co zwroty: cofac sie do tylu, spadac w dol, tudziez wieksza polowa.

Pozdrawiam
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Visborg »

W czym wlasciwie tkwi problem?
Z jednej strony smierc w ciagu 1,64s czy jakos tak... w takim czasie stracic prace kilku miesiecy czasem expienia potrafi czlowieka dobic.
Z drugiej strony, jesli grupa Zakonow wejdzie juz szukac mutanta to jak go spotka albo zabije go w te 1,64 albo on w nastepnej sekundzie schowa sie na safelocku!
Wiec w obecnej sytuacji Zakon musi miec szarze zeby w ogole fragowac, a zarazem nie moze jej miec bo za latwo fraguje...
Zarazem MC/OK to sa jednak ludzie ktorzy zdecydowali sie na gre w trybie hard swiadomie. Z tym ze strata jaka wiaze sie ze zgonem bedacym wynikiem czystego przypadku/laga/minimalnie slabszego refleksu jest na wysokich poziomach wybitnie demotywujaca. I stad te zale o umy i speca, bo tak naprawde chyba nie chodzi o to 'co Zakon ma i robi', tylko o to co 'co Zakon robi nam'...


Bylem caly czas twardym przeciwnikiem 'lagodzenia' smierci - no bo jednak powinna bolec, inaczej nie byla by traktowana na tyle powaznie na ile w grze aspirujacej do miana rpg powinna byc.

Ale zaczalem sie zastanawiac. moze jednak znalazlo by sie sposob ktory pozostawial by smierc 'bolesna', ale zarazem nie tak bolesna? Problem zbyt mocnych zgonow dotyczy przede wszystkim zgildiowanych. No bo oni zwykle padajac maja bardzo utrudnione 'odrobienie' tego, bo nawet na latwym expowisku caly czas sa zagrozeni wypadem wroga. Zarazem nie mozna wprowadzic takiej nierownosci aby gracze zgidliowani tracili mniej na smierci niz niezgildiowani... Za to zgildiowani maja co innego - sporo niepotrzebnej kasy. Ta, niepotrzebnej. Jak juz sie zrobi umy w zawodzie to zaczyna sie ja ladowac w bajery - pochwy, prezenty itd.

A jakby tak istniala mozliwosc wykupienia save'a? Za kase (spora) mozliwosc 'zlagodzenia smierci'.

W skrocie:
Placisz jakiemus czarodziejowi czy kaplanowi 10 mth (powiedzmy) i na nastepnym zgonie owszem, tracisz 1/3 expa, ale odrabiasz ja potem do 'zasaveowanego levelu' w tempie podwojnym lub potrojnym.
Wtedy i zawodowcy chetniej by ryzykowali (tygodnie odexpiania zmieniaja sie w dni) i mniej bolaly by zakonne szarze czy pady lacza...

Co o tym myslicie?
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Amavandrel »

A moze utrata 1/3 speca? W ten sposob zawodowcy expiliby sie szybciej i mieliby na co wydawac kase :P

A zeby nie bylo OT:
Moznaby cos zrobic z walkami pvp ogolnie, zeby postacie na wielce nie ginely w te kilka(nascie?) sekund i moze troche wiecej zalezalo od gracza w samej walce, ale skoro ktos dobil do tych umow to nie jestem zwolennikiem kasowania tego.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Miuosh »

Visborg pisze: W skrocie:
Placisz jakiemus czarodziejowi czy kaplanowi 10 mth (powiedzmy) i na nastepnym zgonie owszem, tracisz 1/3 expa, ale odrabiasz ja potem do 'zasaveowanego levelu' w tempie podwojnym lub potrojnym.
Wtedy i zawodowcy chetniej by ryzykowali (tygodnie odexpiania zmieniaja sie w dni) i mniej bolaly by zakonne szarze czy pady lacza...

Co o tym myslicie?
Pomysł jak najbardziej do przemyślenia.
A Buluara to ja bym tak prał...

ug!
Ogre!
Gość

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gość »

Aphazel pisze:W każdej z proponowanych przez Ciebie odpowiedzi jest ziarno prawdy. Zadowolony? A ja uzupełnię jeszcze pkt H: bo nie odbiera się komuś czegoś, tylko dlatego, że przyszedł taki Gniot, czy inny i się pyta "jakim prawem tamten ma więcej niż ja?". O przepraszam, sprytniej. Nie mowi się przecież "niż ja", żeby nie zabrzmiało zbyt egoistycznie, albo bez poparcia mas. Mówi się "niż wszyscy". Jakim prawem tamten ma więcej niż wszyscy?! Kto go wyróżnił? Czym sobie zasłużył? A ja mówię idź i spróbuj sobie też zasłużyć. To będziesz wiedział jak było i czy było łatwo.

No po prostu witki mi opadają. Porównanie: zajeżdza sobie koleś luksusowym autem pod pracę, a tam banda ludzi czeka. Nic o nim nie wiedzą, tylko coś im się tam zdaje i skandują: dlaczego on ma takie auto, a my jeździmy gratami?! czy to sprawiedliwe?! napewno nakradł to teraz ma!! zabrać mu! my nie mamy, to on też niech nie ma!! zabrać mu!! pewnie ma wszędzie kolesiów, to dlatego się dorobił!! zabrać mu!! wysypać mu zboże na tory!! ... No ludzie złoci! Jęki o elitarki na Arce mają właśnie taki poziom.
Aphazel...

http://www.youtube.com/watch?v=hwIK-M4RfHo
Zablokowany