Zawody Elitarne [Ankieta]

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy jestes za usunieciem zawodow elitarnych i zastapienie ich masowymi?

Tak, nie ma na nie miejsca
139
54%
Nie, powinny zostać
118
46%
 
Liczba głosów: 257

Tremor

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Tremor »

Torgen ja tez czesto chodze sam, tez w kaftanie! (ze skory wyverny, fiu fiu).

<5> Wiele nas laczy. Poprosze tez o silniejszego speca. Szkoda ze rozmowa nie jest o Tobie, Twojej postaci... tylko ogolnie o zawodach elitarnych ktore sie łączą w mocne ekipy, zabijaja z lekko, itp itd...
Czy uwazasz ze ze specem fanatyka dalej bede sie mogl tak bawic?
Kogo to obchodzi?

I mam tez pytanie. Czy uwazasz ze Rennz moze sie bawic grajac przeciw graczom ze specem elitarki? I co bys zrobil na jego miejscu? Skasowal postac tak jak zrobiles z Torgenem? Moze wylewal gorzkie zale? Czy jak prawdziwy twardziel uciekl na potepience i wyexpil w spokoju b.doswa?

Najlepsza odpowiedz na moje pytanie to: Kogo to obchodzi?
Rashnak
Posty: 17
Rejestracja: 20 kwie 2009 20:09

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Rashnak »

Torgen: masz trochę racji, chodzisz sam, masz emocje bo nigdy nie znasz wyniku. Niestety nie do końca działa to w ten sposób. Ty w pojedynke wychodząz w złej masz dużo większą szanse że nie padniesz od ciosów w plecy 2 MC niż 2 mc wychodząc w złej od Ciebie. Poza tym odgrywanie ZT i chodzenie samemu jest na prawdę wporządku, szanuję to. Szkoda że jesteś pewnie 5% wartością w tej całej elitarności a 95% reszta chodzi razem po to by ściąć głowe w mniej niż 2 sekundy. Odnosząc się wczoraj do Rennza to szczerze powiem że nawet nie liczyłem na to że znajdziesz się w tym elitarnym mixie, natomiast pewien bylem że będzie tam Ghazar. Przecież to taka frajda jebnąć mocno, a jaka bieda jak nawet nie zdążysz .... w razie czego to przecież zakonne roboty zasłonią gdyby jednak Ci źli i płaczący MC podjęli walke. Owszem pewien pomysł z naszej strony był taki by dać wam masówki i pewnie jest on najporeczniejszy w rozwiązaniu. Ale przecież też padły pomysły odnośnie obięcia waszej siły bojowej bo poziomu masowego. Niech zakon dalej ma miazge, tyle że z mnożnikiem speca OHM w wypadku gdy ma mieć wysoką tarcze czy rozkazy. Niech ZT dalej ma tego swojego rąbiącego speca tyle że z mnożnikiem fanatyka i odpowiednio zbalansowanymi innymi umami. Oczywiście wraz z masowym balansem wypadałoby zabrać pare rzeczy, ale też pare rzeczy zostawić. Jesteś ZT wporządku. Miej dalej tą kamienną skórę, przecież musisz mieć jakieś AC, ale szał czy szarza to już niestety zabawki które musiałyby iść do kosza. NIe uważasz że to uczciwe dla wszystkich rozwiązanie ?
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gniot »

A sciecie do poziomu jaki maja obecnie rycerze ktorzy zakon opuscili ?
Nadal stanowia sile ale bez ogluszania i ... no wlasnie iles % obnizone umy.

I czy same elitarki nie maja pomyslu na balans ? moze wyjdzie cos od was... kompromis jakis.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Torgen »

re Tremor
Nic nas nie laczy, ale to absolutnie nic. Nie podoba ci sie obecna sytuacja mozesz sie skasowac albo jak prawdziwy twardziel przeniesc sie do Isthar i dolaczyc albo do SC albo do Korsarzy, albo paczki nosic.

re Rashnak
Szal mozesz od razu zabrac. Kilka dni temu bilem sie na arenie z gladem. Dwie walki pierwsza gdzie wlaczyl sie szal druga bez. Walke z szalem skonczylem w ciezko, walke bez skonczylem w zlej.

A dlaczego nie powiecie np zeby kodowo zablokowac mozliwosc chodzenia tych elitarek ze soba. Idzie zakon moze isc sam, przy wiekszej liczbie zakonnikow niech im spec idzie w dol. To samo ZT czy TW. Wiem, fatalne rozwiazanie bo dalej oni beda miec wyzej umy niz wy.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gniot »

Torgen to moze inaczej... defensy niech wam podniosa a sile speca/ umy ofensywne sciagna do masowkowych . Co Ty na to ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Rennz »

Może nie tyle podniosą co zostawią na obecnym poziomie. Są one raczej na takim poziomie, że nie bardzo jest pewnie co podnosić (-: To może przedstawię konkretne pomysły jakie mam dla każdego z zawodów elitarnych:

ZT:
- obniżyć mnożnik ciosu specjalnego do siły zawodu fanatyka
- pozostawić szał i kamienną skórkę w niezmienionej formie.
- wciąż zakaz noszenia zbroi
- odblokować przyjęcia do stowarzyszenia i dać możliwość trenowania tylko zawodu fanatyka (po przyjęciu automatycznie zmieniany jeśli dany osobnik ma inny zawód) z własnymi opisami walk

ZS:
- obniżyć mnożnik ciosu specjalnego do siły zawodu korsarza/OHMa
- obniżyć umiejętności bojowe o 10%
- ogłuszenie z szarży zastąpić ciosem hpkowym o sile normalnego speca (spec na wejście bez randomu jest chyba wystarczającym bonusem)
- gildia jest otwarta więc w tej kwestii nic by się nie zmieniło

TW:
- obniżyć mnożnik ciosu specjalnego do siły zawodu fanatyka
- pozostawić obecne umiejętności
- nie wiem jak z zabawkami zawodu, ale pewnie część nadawała by się do przerobienia
- wciąż zakaz noszenia zbroi
- otworzyć stowarzyszenie z możliwością trenowania zawodu fanatyka na mieczach z własnymi opisami walk

Pozostawiam tą notkę oczywiście do dyskusji.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Herenvarno »

Torgen pisze:re up
Mi pasuje taki spec jaki mam bo czescie chodze sam niz w ekipie. I jak sie bije z jednym czy dwoma przeciwnikami to mam emocje bo wbrew temu co powszechnie sie mowi nie wiem nigdy czy ja bede wiac czy przeciwnik bedzie uciekac. (...)
Dylemat identyczny jak u osob bez speca. Z tą różnicą ze ci bez speca maja częściej opcje ucieczki.
Czy uwazasz ze ze specem fanatyka dalej bede sie mogl tak bawic? (...)
Skoro ci którzy nie maja speca mogą, Ty tez możesz.


IMHO
Istnienie elitarek nie jest czymś rażącym, rażącym jest spec, dawanie profitów do walki osobom które w dziwny sposób zostały wyróżnione tym, ze mogą "zdrowo przypieprzyć". Pytanie brzmi, dlaczego niektórzy uważają ze ci tzw. "Obrońcy" będą reprezentowały interesy tych bez speców?
Dlaczego ich istnienie, zalogowanie ma być wyznacznikiem tego czy postacie bez speca będą czuły się bezpiecznie, dlaczego? Właściwie to sugestia iż chaos zalałby imperium gdyby zniknął "bat na niepokornych" jest śmieszny, wszyscy niezrzeszeni przecież nie chodzą w drużynie z panami Zakonnikami, Gadami, innymi. Są tak samo narażeni jak byli. Dla jasności, moja postać nie jest sprzymierzeńcem chaosu.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Torgen »

Obroncami nazwal nas ktorys z graczy na tym forum. Wydaje mi sie ze nikt z administracji tworzac czy to ZS czy pozniej TW i ZT nie uwazal tych gildii jako 'Obroncow biednych gp'.

Skoro ujednolicamy te gildie to dlaczego niby mamy miec zakaz noszenia zbroi? Bo juz na rpg nie patrze. A i za szal naprawde dziekuje ale teraz nie ma on zadnego znaczenia, widze to z wlasnego doswiadczenia. Stary szal i owszem nas zabijal czesto, ale tez dawal mocne bonusy. Nowy tylko jest taka plakietka.
Rashnak
Posty: 17
Rejestracja: 20 kwie 2009 20:09

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Rashnak »

Torgen: problem w tym że 4 zakonów (niby wcale nie dużo) to ogromna siła. Ale to masakryczna. Nawet bez magików mają mega dopał dla wroga. Ciągłe wyśmiewki o to że MC płacze itd... Wporządku ale może reszta obeserwujących też się wypowie. Niby tylko nam to przeszkadza, więc powołam się na historię. Otóż wojna z ogrami i mutantami jako szerokopojętym chaosie w imperium toczyła się zawsze. Ale co w przypadku kiedy rycerze Sigmara wynieśli konflikt poza centrum imperium ? Może ktoś z was pamięta jak Sigmaryci walczyli z SC ? Ile trwała ta wojna dokładnie? Tydzień ? Dwa ? To samo jeśli chodzi o konflikt z mafią. No chyba było to czymś spowodowane prawda ? Mówię tu o czasach kiedy jeszcze aktywnie grał Juktus, Boris. Mówiłeś też że OK jest zgrane. Wiesz nie wiem jak reszta kolegów i nie chcę się za nich wypowiadać ale może zamiast słowa zgrane użyj ostrożne. Ja osobiście nie spaceruje po imperium jak mam fioletowo w kto. Wbrew pozorom ZS wcale nie gra tak niewielu.

Zróbmy tą gre ze smakiem. Niech zakon rekrutuje. Niech ZT rekrutuje. Niech rekrutuje TW ale na równych zasadach. Osobiście myślę że sama walka mogłaby być o wiele ciekawsza gdyby to zakon i elitarni sprzymierzeńcy nie trzęśli tą grą.

Serce imperium czyli glady i zakon - przy otwartych gildiach mogłyby same stawiać opór przy atakach bez najmniejszego problemu.

Góry czarne czyli zjednoczenie ZT i KGKS też brz problemu daliby sobie radę.

TO samo jeśli chodzi o Athel Loren.

Dlaczego Elitarność nie może znaczysz tyle co "styl gry", "prestiż i respekt z powodu należenia do tegoż właśnie elitarnego stowarzyszenia" a nie bomba z adasia czy jaśniaka która wyrywa z butów ? Przecież chyba normalne że jakiś tam przeciętny pocztowy GP nie będzie pluł na zakonnika bo ten nie ma już mega spasionych umów i nagle przestał się go bać. Czemu wy właśnie stojący po drugiej stronie barykady nie zaproponujecie administracji takiego wyjścia z sytuacji ? przecież 7 zakonników w 1 drużynie z umami masowymi to nadal bardzo duże niebezpieczeństwo. To samo jeśli chodzi o ZT KGKS
i to samo jeśli chodzi o LE TW. Pomyśleliście że może wtedy ta szeroko pojęta zła strona nabierze do was szacunku a nie będzie ciągle opluwać ?

Ale zdziwko w paru postach już nie jadę , nie wykliman, i obrzucam gównem. Można ?
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Ennyen »

Normalnie z Was mistrzowie balansacji. Wymysl jeszcze kilka punktow kolego, nic tylko otworzyc z podziwu usta i notowac.
Szkoda ze opieracie sie na plotkach i mitach. Proponuje albo przygotowani stanac do walki, ktora to umiejetnosc mc dawno zatracilo na rzecz tzw"szybkiego pk bez zbroi", albo udac sie na korepetycje nt doboru zawodow, doboru zbroi, taktyk walki np do ogrzej kompanii.
Najabrdziej mnie rozwala Rennz. Jak widac zero pojecia o arkowej rzeczywistosci, choc niby widzial swiat oczami matrixa, mial szanse cokolwiek wymyslec i zmienic, a takie pierdoly wypisuje, w ktore pozniej ludzie nawet nie majacy styku z nami wierza, powtarzaja i klepia klepia w kolko, liczac ze szereg osob sie powiekszy. Dla mnie mega rozczarowanie numer jeden.
Normalnie nie wierze. Tak twarda glidia, ktora powinna byc silna zwarta i zgrana odwala takie placze i zaczyna juz snuc takie opowiesci jakby stala sie przedmiotem co najmniej masowych przesladowan, a trup slal sie gesto. Odpowiedzcie sobie na pytanie.... czemu kiedys potrafiliscie a dzis nie, czemu inni potrafia a wy nie, jak to jest ze ogrza nas rozpieprza w prawie rownych skladach, a wy nadstawiacie dupy w USTAWIANYCH protestach?! Kiedys mieliscie prawdziwych wojownikow. A dzis? Zamknijcie juz ten topic bo zaraz sie okaze, ze halflingi trzeba obcac bo pobily jakiegos mcka.
Zablokowany