Zapis stanu postaci

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Zapis stanu postaci

Post autor: Pulp »

Czy to na prawde takie trudne do zrealizowania, aby postać zapisywana była w takim stanie w jakim była (ubranka zalozone, bron dobyta, woreczki przytroczone, ziola w woreczkach, badziewie w plecaku)?

Jest to rażąca niedoskonałość, której usunięcie powinno być priorytetem.
Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego:
1. Po zalogowaniu pojawiaja sie różne istotne komunikaty, które mogą zostać niezauważone bo gracz w pośpiechu musiał odpalić "alias startowy" który przewinął 3 ekrany.
2. Jak są lagi (np. po apoce) to nawet alias nie pomoze, zioła i tak uschną.
3. Ktoś może mnie zaatakować tuz po zalogowaniu, zanim zaloze zbroje. W walce nie mogę jej założyc wiec przegram, a trzymając ją luzem zmęcze się bardzo szybko. Oczywiście mogę takie chamskie zachowanie zgłosić do MG, ale i tak nikt mnie nie cofnie jeśli padne w ten sposób.
4. Straszna wiocha z koderskiego punktu widzenia. ;P
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Zapis stanu postaci

Post autor: Rafgart »

Przez 30 sekund po zalogowaniu mozesz zalozyc zbroje.
Samo zakladanie nie jest problemem, raczej juz wkladanie do odpowiednich pojemnikow. Po pierwsze trzeba by ujednolicic system zapisywania zmiennych w przedmiotach (tylko pod ten cel, bo to co jest teraz jest poza tym w pelni kompatybilne), a po drugie grzebac w driverze, by dane o pojemniku byly latwo dostepne.
No i oczywiscie przy ilustam dziwnych przedmiotach wystapia zaraz bledy, ktore jakis Pulp po cichu bedzie wykorzystywal, by miec 3.5% expa wiecej.
ODPOWIEDZ