Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Otten
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2011 18:17

Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Otten »

Słowem wstępu:
Ostatni raz grałem w Arkę jeszcze jak nie było AJ. Teraz postanowiłem sobie dla relaksu trochę spróbować ponownie. Starałem się przeczytać możliwie jak najwięcej info o Arce aktualniej, ale wiadomo, że jestem w plecy z wiedzą (jest to próba wytłumaczenia się z góry jeśli palnę jakąś głupotę).

W każdym razie - czytając forum nie da się nie zauważyć tendencji ułatwiania życia nowym graczom i mój pomysł się też do tego odnosi.

Jest coś takiego w opcjach jak szerokość ekranu. Dla nowego gracza ustawiona jest jako 80. Przyznam się, nie wiem po co - choć podejrzewam, że jakaś funkcja tego na pewno jest, jeśli nie jest to po prostu relikt przeszłości - pamiętam, że tak było od zawsze i zawsze to zmieniałem na "0". I chociaż w tym starym telnecie to się sprawdzało, to teraz jak większość nowych graczy korzysta z klienta na stronie możnaby zmienić tę opcję na coś szerszego, bo przecież i tak tekst dopasowuje się do szerokości okienka.

Czy to takie ważne? W mojej opini tak. Młody gracz nie wie co jest istotne w opisie, a co nie, co jest eventem lokacji, a co emotka jakiegoś innego gracza - więc czyta wszystko. Jest kompletnie zagubiony, a przejscie 3 LOKACJI już przewija ekran (bo opisy dlugie), nie mówiąc o eventach na lokacji + emotkach NPC - naprawdę nie można nadążyć za czytaniem, a ta szerokość ekranu 80 jeszcze potęguje wrażenie strasznej dynamiki - trzeba się skrollować klienta, żeby sobie spokojnie wszystko przeczytać, a tam ciągle jakaś gruba baba pyta się jak dojść do kupca grossmana...

Więc postuluję po prostu o opcje szerokość ekranu 0 dla nowych postaci.
Wiem, że problem może wydawać się Wam błahy, ale myśle, że taka opcja stwarzałaby początki trochę przyjaźniejsze. Uwierzcie mi, że osoba, która pierwszy raz wchodzi do świata gry, może się bardzo szybko zrazić na tych szybko przelatujących tekstach, a nie sądzę, żeby to był taki wielki problem to zmienić.

Czekam na opinie - no i może wytułmaczenie dlaczego tam jest szerokość 80, bo może po prostu o czymś nie wiem i tak musi zostać.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Pier »

TRUE!
Zgadzam się w pełni, IMO to relikt przeszłości, związany z platformami pod którymi najczęściej się korzystało z telneta/grało. Teraz we wszelakich programach, klientach, komunikatorach, przeglądarkach, językach skryptowych, tekst jest automatycznie zawijany do końca pola tekstu. Mało pracy a efekt, może być pozytywny.
Gość

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Gość »

Spis osób w kto też mógłby być podatny na ustawienia szerokości
tzn, że opcje szerokosc 0 i tytuły nie zawijają się po 80 znakach
(szczególnie, jak szerokosc 0 byłaby default)
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Dhogrin »

Pod tym i ja sie podpisuje. Wszystkie skrypciki zdecydowanie bardziej lubią "opcje szerokosc 0", te do oficjalnego klienta również..
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Denea »

Zauwazcie ze wszystkie listy i ksiazki z bibliotek, notki itp to wszystko jest na 80. Moze to jest powodem takiego ustawienia dla nowych postaci?

A z tego co sie orientuje (ale prawde mowiac to nie wiem :D) to chyba poczty itp nie da sie odgornie przestawic.
Ble... Ble? Ble!
Awatar użytkownika
Sirius
Posty: 119
Rejestracja: 16 lut 2009 10:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Sirius »

@Danea:

Książki w bibliotekach pozostaną w szerokości 80 bez względu na to, jaka będzie ustawiona szerokość w opcjach.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Ponadto zastrzega on sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Werbat »

Pamiętaj, Denea, że standardowy edytor pocztowy (który jest też używany przy książkach) sam zawija tekst po przekroczeniu 80 znaków, więc autorzy chcąc nie chcąc muszą formatować do tej szerokości, żeby nie wyglądało jak kupa.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Rafgart »

Ustawiłem szerokość 0 jako standardową. Poza tym po zejściu ze statku startowego opisy będą automatycznie ustawiane na krótkie.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Werbat »

Super ;-)
A dasz radę z tymi titlami też poprawić, żeby się nie zawijały?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Noah
Posty: 73
Rejestracja: 25 sty 2011 16:19

Re: Szerokość ekranu dla nowych postaci.

Post autor: Noah »

To teraz też by się przydał komunikat już przed pisaniem, że listy, notki na tablicach, książki zawijają do 80.
How do I reach these kids?
ODPOWIEDZ