Ukrywanie - poprawki / zmiany

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Jaeden
Posty: 53
Rejestracja: 16 lis 2010 16:43

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Jaeden »

Melborn pisze:Wyprowadze Was z bledu i powiem Wam, ze na ukrywajacych to nie dziala. Jesio jakies wspaniale teorie?
Kiedys to wygladalo inaczej, ale dobrze, ze ktos przyszedl i wyjasnil :>.

Rennz pisze:
Gotmir pisze:
Jaeden pisze:(...) A teraz gdzie zawody sa ogolnie dostepne jakim prawem jedni maja miec takie wybitne zabawki? (...)
Przypomina mi to argument przeciwko elitarkom (-:
Zle zacytowales, ja tego nie napisalem!
Jaeden, cham i prostak.

Jesli polelf, to tylko owiany legenda, w srebrzystej zbroji i z helmem, ktory mowi "zabij".
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Visborg »

Homerofe pisze: Wiorka: scatak i doskok
Glad: spec i pokazowka
Straznik: wytracanie i spec
Nozownik: gzatak + 2 style speca
Legionista: spec + wycofka
Zakonnik: miazga + szarza
ZT: specyk + kamienna skora
Doskok dziala tylko z drugiej linii, scatak tylko z ukrycia, podobnie atak nozownika. Straznik ma speca tylko przeciwko nieuzbrojonym. ZT zdaje się (nie wiem na pewno) ma kamienną skórę tylko jak bez zbroi jest. Reszta z wymienionych ma po dwa spece ktore dzialaja zawsze i wszedzie.
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Blob »

Homerofoe: Dlatego nie ma co sie przerzucac jaki zawod ma dwa spece a jaki jeden bo jeden drugiemu mocno nierowny. Liczy sie suma ktora czyni zawod mniej lub bardziej atrakcyjnym.
Miecznik: atak 2 osoby?
Korsarz: poczatkowo bardzo duzo umow pobocznych mial i zaslona druzynowa, choc to nie drugi spec
Fanatyk: była mcobrona, zauwaz ze jednak zawod jest popularny
Zboja: dobrze nie znam

Pier: Dzięki ze nam to wyjaśniłeś.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Gniot »

Zboj - zza plecow spec celowany w glowe / niezaslaniany wali oslepienie do tego ma blok wysoko i najnizej ze wszystkich ukrywaczy ukrywanie / skradanie

Zboj to odpowiednik straznika :)

Re Blob:
Miecznika ma szanse na przeciagniecie dmgu w kolejnego przeciwnika ja bym tego drugim specem nie nazwal -chyba ze na sile.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Yergo »

Pokazowka u glada nie jest ofensywna, a jest drugim specem jednak. Taka sobie zaslona dymna na walke. To, ze miecznik przetnie 2 kolesi na raz, trzeba traktowac w tych samych kategoriach co napisal Homerofe. Przy czym grupowka u korka poniekad tez jest wazna.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Paulie »

Yergo pisze:Pokazowka u glada nie jest ofensywna, a jest drugim specem jednak. Taka sobie zaslona dymna na walke.
Niestety dla wszystkich, jej opisy sa podobnie podpiete jak spec ohma. ;-p
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Yergo »

Dla samego wlasciciela umu, tez. Przynajmniej z tego co pamietam, a nie wydaje mi sie, zeby po drodze zostalo cos zmienione. Niemniej lubilem ten zestaw umów i nie wykluczone, ze jeszcze kiedys nim pogram ;)
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Dogid »

U miecznika te ranienie drugiej osoby z jaka się walczy to czysty... klimat. Jest nie kierowany, losowy i do tego zazwyczaj slaby.
Raz, dosłownie raz udało mi się zabić dwa npce (bez zbroi) za pomocą jednego speca. Oba npce zostały wcześniej sprowadzone do poziomu bodaj ciężko ranny - jednego biłem ja a drugiego kumpel z drużyny.
Dobicia gracza takim przeciągnięciem speca to zdecydowanie nie mogę sobie wyobrazić.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Paulie »

@Dogid:
Czestosc wylosowania speca obszarowego zalezy od statystyk postaci - widywalem postaci, ktore ranily dwoch przeciwnikow raz za razem, sam fakt losowosci zas, jest charakterystyczny dla niemal calej mechaniki muda. Mam wrazenie, ze nie jest tez az taki slaby, jak sobie wyobrazasz - na pewno nie nazwalbym tego "czystym klimatem", raczej milym dodatkiem, ktory mozna odczuc.
Co do dobicia gracza tym specem - Cird kiedys tak zabil Frilliego. Jest na logach; jezeli nie masz konta, to mysle, ze moge Ci pm'em przeslac.

@Homerofe:
Wydaje mi sie, ze zawod nie musi koniecznie posiadac dwoch umiejetnosci specjalnych, wazne, zeby byl w podejsciu ogolnym zbalansowanym. Moim zdaniem, z zawodow masowych odstaje tylko zboj, ktory potrzebuje troche milosci ze strony wizow. ;-)

Swoja droga, co sie stalo z dyskusja o ukrywaniu? :-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Dogid »

@paulie:
Mam codzienne doświadczenie z tym ciosem.
Przykład z dziś

Kod: Zaznacz cały

Ciemny, gesty las.
Wyjscia: NW, NE, SE, W ...
> Ktos atakuje cie!
Ku twojemu zdumieniu, brodaty uparty krasnolud pojawil sie nagle tuz obok ciebie!
Ku twojemu zdumieniu, czarnowlosy zaciety gnom pojawil sie nagle tuz obok ciebie!
Czarnowlosy zaciety gnom atakuje cie!
Zaczynasz ryczec jak zraniony niedzwiedz albo jelen na rykowisku w czasie rui.
> Lekko ranisz czarnowlosego zacietego gnoma zlotym elfim flambergiem, trafiajac go w glowe.
Czarnowlosy zaciety gnom wykonuje zamach ciezkim kowalskim mlotem mierzac w ciebie, lecz tobie udaje sie go sparowac zlotym elfim flambergiem.
> Brodaty uparty krasnolud ledwo muska cie malym mahakamskim toporem bojowym, trafiajac cie w nogi.
Czarnowlosy zaciety gnom wykonuje zamach ciezkim kowalskim mlotem mierzac w ciebie, lecz tobie udaje sie go sparowac zlotym elfim flambergiem.
UNIKAM CIOSU Czarnowlosy zaciety gnom.
Jestes mocarny, akrobatyczny, atletyczny, inteligentny, madry i nieugiety.
PYK *** --> 5/8 -> czarnowlosego zacietego gnoma w korpus. Odpowiednio przenoszac ciezar ciala ciagniesz cios dalej, raniac brodatego upartego krasnoluda samym sztychem broni
Glosne pohukiwanie sowy sprawilo, ze twoje serce, zaczelo uderzac coraz szybciej.
UNIKAM CIOSU Czarnowlosy zaciety gnom.
PYK *** --> 7/8 -> czarnowlosemu zacietemu gnomowi korpus
Brodaty uparty krasnolud ledwo muska cie malym jednorecznym czekanem, trafiajac cie w korpus.
ZBIJAM CIOS Brodaty uparty krasnolud
ZAJEBALES *** --> 8/8 -> czarnowlosego zacietego gnoma
Czarnowlosy zaciety gnom umarl.
Uznam, że cechy mam mocne...

W trakcie walki z reszta npcow - 7 ciosów z przeciąganiem na 65 specy.
Czyli oceniam szansa na przeciągnięcie 10%.


Plusem było to:

PYK *** --> 4/8 -> wysoka porywcza elfke w prawe ramie. Korzystajac z dogodnego ustawienia przeciagasz jeszcze cios, lekko raniac czarnowlosego zdecydowanego krasnoluda samym sztychem broni
Mowisz: No placi czlowieka za ornamenty, bo wartosc uzytkowa prawie identyczna.
NIE PYK *** --> nie trafiles w wysokiej porywczej elfki. Przykleknawszy na jedno kolano prowadzisz cios dalej, muskajac czarnowlosego zdecydowanego krasnoluda samym sztychem broni

I to:

PYK *** --> 1/8 -> postawnego ponurego elfa w glowe. Odpowiednio przenoszac ciezar ciala ciagniesz cios dalej, muskajac opanowanego jasnowlosego elfa samym sztychem broni
[...]
PYK *** --> 4/8 -> postawnego ponurego elfa w korpus. Korzystajac z dogodnego ustawienia przeciagasz jeszcze cios, lekko raniac opanowanego jasnowlosego elfa samym sztychem broni



A teraz sytuacja o jakiej piszesz:
[2/7][0][ ####][ ] Friili (KGKS).
Gorion wspiera Sandera w walce z Friilim.
Calisto ledwo muska Friiliego masywnym smolistoczarnym mlotem bojowym, trafiajac go w korpus.
>> SC SPEC (6/7) << Calisto z szybkiego doskoku uderza Friiliego masywnym smolistoczarnym mlotem bojowym, potwornie raniac go w korpus.
Sander probuje trafic Friiliego waskim szkarlatnym mieczem, lecz ten uskakuje przed tym ciosem.
Gorion powaznie rani Friiliego polyskliwym runicznym mlotem bojowym, trafiajac go w korpus.
Gorion bardzo ciezko rani Friiliego srebrzystym jednorecznym mlotem, trafiajac go w korpus.

Sander wykonuje zamaszyste ciecie waskim szkarlatnym mieczem mierzac w Thaurona, lecz ten oslania sie ciezka owalna tarcza.
Cird specuje [2 / 7] --- >> ktore bolesnie zacina Thaurona w korpus.
Cird niespodziewanie skreca tulow, wyprowadzajac przy tym oburacz dlugie uderzenie dlugim falistym mieczem, ktore bolesnie zacina Thaurona w korpus. Korzystajac z dogodnego ustawienia przeciaga jeszcze cios, w smiertelnym cieciu siegajac gardla Friiliego samym sztychem broni.
>>>>>>****** UWAGA! KTOS WLASNIE POLEGL!!!!! ******<<<<<<
Friili (KGKS) umarl.

Z całym szacunkiem. On serie ciosów wcześnej był ciezko ranny.
Dodatkowo było tam tylko dwóch przeciwników. Spec jak już się wylosował to wszedł w jedyną osobę w jaką mógł wejść.
Crid poprostu fuksem się wstrzelił. Log jest sprzed roku - znajdz inne przykłady dobicia.

Co sie stało z ukrywaniem? Pochowali się i zgubili tropy.
ODPOWIEDZ