Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Urithair »

Byl juz pomysl (wyszedl od wizow), by calkowicie wyeliminowac przetrwalnosc.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

I po miesiacu kazda gildia mialaby w oddzielnej skrzyni stos najlepszego dostępnego sprzętu wykorzystywanego tylko w niedziele i swieta.
Gość

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Gość »

Zwlaszcza po skorelowaniu miesiaca z iloscia przypadajacych na niego etatow, oraz zapotrzebowaniem na etaty poswiecane dla zdobycia zawodu.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Urithair »

Przy takim zalozeniu, biorac pod uwage, ze sprzet trwa teraz kilka dni (piec?), to taki sprzet starczylby na - bagatela - piec swiat, czyli de facto nie oplacaloby sie go nawet trzymac w osobnej skrzyni na te swieta.

Coroniusie - nie widzisz, ze dla stowarzyszen nic by sie nie zmienilo? Nie mowie tutaj oczywiscie o magikach, bo te zawsze powinny miec swoj czas trwania, zeby nie zachwiac rownowagi swiata. Chodzi mi o same pospolite, niemagiczne graty.
To bylby uklon do rozwijania sie maluczkich gpkow, wchodzacych ledwo w ramy Arkadii. Tacy, ktorym ciezko wyciagnac set, albo zebrac na jego wykucie. Dzieki temu rozpoczecie zabawy w Arkadie nie byloby takie gwaltowne, jak musi byc teraz. Terapia wstrzasowa Arkadii czesto odstrasza nowych.
Aha - no i jesli padnie stwierdzenie, ze przeciez sprzet latwo jest malym wyciagnac i nie zajmuje to tyle czasu, to nadmienie, ze to jest juz arkadiowo spaczone poczucie czasu.. To, co nam sie wydaje niezbyt czasochlonne w rzeczywistosci niestety wyglada nieco inaczej.. Jak dla mnie poswiecenie dwoch godzin na wyciagniecie lub uzbieranie na wykucie znosnej zbroi, to NIE JEST MALO!
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

Juz to kiedys pisalem w innym temacie, ale co tam - na arce kasa lezy i wystarczy sie po nia schylic, wiec nawet biedny malutki gp moze sobie spokojnie zarobic na jakas konkretna plyte i miec spokoj.

edit: gawicz - sa inne "swieta" niz wyciaganie etatow.
Gość

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Gość »

Jedna z propozycji wysnutych przez autora bylo poswiecenie etatu jako kosztu zdobycia elementu takiej zbroi. Odnosnie tego caly czas pisalem.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Urithair »

Chyba zrobilem niepotrzebny balagan tutaj.
Ja nie pisze o tych sprzetach, na ktore trzeba poswiecic etat. Mowie o zwyklym przecietnym sprzecie, na ktorego zebranie potrzeba troche czasu tylko po to, zeby znikl bardzo szybko.
Schylanie sie po kase tez musi trwac co najmniej te 2 godziny, zeby jakos rozsadnie funkcjonowac.
Byloby to wiec tylko odroczenie nieuniknionego znikniecia o ten czas, kiedy sie go po prostu nie uzywa w celu, do ktorego jest przeznaczony.
Ale ok. W koncu Arkadia ma sie skladac nie z tych nowych i z tych starych graczy, ale tylko z tych starych, ktorzy maja wypaczone poczucie czasu..
Jeszcze raz powtorze - poswiecenie dwoch godzin na samo zbieranie to JEST DUZO czasu. Jesli poswiece ten czas powiedzmy w niedziele, ale nie moge pozniej sie zalogowac przez 4 dni, to sprzet mi zniknie i musze poswiecic kolejne dwie godziny.
Zle, jesli sie patrzy tylko i wylacznie przez pryzmat stowarzyszenia.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

Zbierasz przez 2 godziny w niedziele, nie logujesz sie 4 dni. Po tym czasie idziesz do kowala po plytowke. Po 30 minutach mozesz smialo expic.
Gumgrin
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2010 16:07

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Gumgrin »

Coronius Ty jednak ograniczony jesteś. Przecież on mówi NOWI gracze.... koleś na to i owo w płytówce... pozatym musi na nią zarobić a wykorzysta ja tylko na chwile... bo względnie mało czasu tygodniowo może poświecić arce
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Urithair »

Gumgrin:
Niestety ale zauwazylem, ze z pewnymi ludzmi nie da sie rozmawiac, bo MUSI byc tak jak oni sobie wymysla ;). Najlepsze jest to, ze taka zmiana nic by stowarzyszeniom nie zmienila, za to dla GPkow takich jak ja bylaby bardzo pomocna.
Choc przyznam szczerze, ze ostatnio sprzet jakos mi nie znika strasznie.. Co mnie w sumie milo dziwi...
ODPOWIEDZ