Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Tipi »

Ostatnio zostala zwiekszona zywotnosc zbroi plytowych. Czy cos stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic z tarczami?
Balans stoi, tarczownictwo ma byc tak oslabiane.

Czesto po dobyciu broni w walce nastepny cios i tak zadaje sie rekoma? Zamierzone?
Niewlasciwe, ale i praktycznie nieistotne.

Co z projektem reformy zbroi ktora miala nie znikac?
Czesc graczy tego nie chciala.

Czy mozna jednak dodac opcje o ktorej wspominam chyba Morowak? Opcja dotyczyla wychodzenia przed szereg czyli, wszyscy przestaja mnie zaslaniac.
To pytanie juz raz zostalo zadane, zadanie drugi raz odpowiedzi nie zmieni.

Czy postac ktora wlada doskonale bronia, cale zycie trzymala miecz w rece moglaby je skutecznie oceniac ?
Moglaby.

Czy administracja zauwazyla, ze niemożność odlozenia zbroi w walce, wplywa na podroze traktami? :)
Po to ta zmiana zostala wprowadzona.

Rafgart
Ostatnio zmieniony 28 lis 2009 15:37 przez Tipi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Ostatni raz przypominam, ze ten temat nie sluzy do zglaszania bledow i pomyslow.
Co wiecej, jesli pozostale 'pytania' nie zmienia swej formy z niekonczacego sie koncertu zyczen, zali i prob wymuszenia, to temat zamkniemy i bedzie otwierany tylko po wprowadzeniu globalnych zmian.
Nazyr
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2009 14:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Nazyr »

Co się dzieje z kontami na forum? Nie można zmienić hasła, nie można tworzyć nowych (dla nowych postaci, niekoniecznie w celu anonimowego pisania). Np. mam nowa postać tak naprawdę firsta, bo ta postacią nic nie grałem,a mimo to, nie mogę założyć nowego konta?
Pozdrawiam,
Ristul.

Mamy problemy z kontami na forum i nie będzie można się rejestrować do czasu aż osoba odpowiedzialna za administrowanie serwerem uaktualni silnik PHP na serwerze Arkadii. Niestety nie mam pojęcia kiedy to nastąpi.

Yarrid

Edit: Już powinno działać.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Hasp »

Pulapki

Ostatnio przez forum przewinela sie dyskusja na temat pulapek i ich wplywie na zabijanie 'legend'. Wyszlo na to, ze takie postacie nie chodza w miejsca gdzie sa pulapki, gdyz wiekszosc z nich (w tych miejscach, do ktorych warto chodzic) jest napisana w trybie 'do_die'.

Glownym argumentem na istnienie takich pulapek bylo to, zeby nie wliczac 'cech', by spowodowac, aby wszystkie legendy nie mialy wiekszej szansy na unikniecie pulapki, niz zwykli smiertelnicy. Jednak nikt nie wspomnial o umiejetnosci 'wykrywanie pulapek'. Czy ma ona jakikolwie wplyw na unikniecie pulapek 'do_die'?

Prosze nie odsylac do sprawdzania empirycznego. Po prostu chcialbym dopytac sie o dyskusje, ktora niedawno tu przeprowadzaliscie. Chodzi o fakt, mozliwego, ale tez przypadkowego pominiecia istnienia tego um'a.

Hasp. :)

Pulapek, przed ktorymi moze uchronic ta umiejetnosc, jest tylko kilka i dla wiekszosci zostala ona uwzgledniona. Temat 'naglego do_die' dotyczyl duzo szerszego zakresu miejsc/przedmiotow.

Rafgart
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Zmienil sie troche sposob odczytywania logow skrzyn - mozna teraz wskazac komenda wiecej niz jeden przedmiot, na przyklad:
- odczytaj zapiski o zbrojach
- odczytaj zapiski o wszystkim
Ilosc przedzialow czasowych, ktore zostana wyswietlone, zalezy od tego do ilu przedmiotow odnosi sie komenda. Dla jednego beda to jak dotad 72 godziny, dla wszystkich w danej skrzyni byc moze tylko kilka godzin.

Efektem ubocznym zmiany jest brak mozliwosci odczytu starszych zapiskow, prosze wiec nie byc tym zaniepokojonym.
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Seren »

No dobrze.. to ja mam kilka pytań.

1. Odnośnie najnowszej zmiany - co owa ma na celu?
:arrow: Czy osoby, które mi się przedstawią zostaną automatycznie bez mojej zgody i wiedzy dopisane do zapamiętanych? A jeśli ja wcale tego nie chcę? A co, jeśli nie chcę zapominać osób dawno niewidzianych? Po coś się niektóre postaci w zapamiętanych trzyma, nie chcę tego tracić i nie mieć na to żadnego wpływu..
:arrow: Co do ukrywania poziomu, to też prosiłabym o odpowiedź na pytanie - co autor miał na myśli? (niektórzy nie rozumieją, więc podkreślam - chodzi mi o argumenty przemawiające za wprowadzeniem takiej zmiany - bo po prostu jestem ciekawa Waszego stanowiska :) ).
:arrow: Podobnie zresztą ze skasowaniem aktywności. W czym owa przeszkadzała? Przynajmniej wiedziałam, czy jest szansa szybkiej odpowiedzi na list or sth.. (no ok, tutaj już powody rozumiem i akurat ta zmiana złych konsekwencji mieć nie będzie..).

2. Czy ktokolwiek sprawdza tereny dodawane w Ishtar? Mam wrażenie, że Hagge i trakt Kociepole-Nadrzecze pisała ta sama osoba, bo obydwa tereny aż roją się od błędów, od których bolą oczy. Albo starajcie / starajmy się jakiś poziom trzymać, albo w ogóle to olejmy - tylko nie wiem po co ja się produkuję i piszę rozbudowane i poprawne opisy, skoro ktoś inny koduje takie koszmarki.

No ogólnie to, proszę mi wybaczyć narzekania, po niegdysiejszej zmianie w zmęczeniu ta jest kolejną pretendującą do miana najmniej sensownej..

S.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2009 21:50 przez Seren, łącznie zmieniany 1 raz.
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Pulp »

Automatycznie beda rowniez usuwane z pamieci w momencie
przekroczenia limitu imiona tych, ktorych spotkaliscie najdawniej.
Nadmiar usuwany jest w momencie zapamietywania czy w momencie zmniejszenia sie mentali po zgonie?
Czy jesli alkohol lub zgon utnie mi limit ponizej ilosci imion ktore pamietam to gdy ktos mi sie przedsawi zapomne kilka osób?
Czy maksymalna ilosc zapamietanyc nadal zależy od mentali?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009 16:51 przez Pulp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Enefghar »

Mozna tylko wiedziec co bylo tak strasznego w poprzednim systemie zapamietywania, ze musial byc zmieniony mimo tylu innych, lepszych "reform" na liscie do zrobienia?
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Haern »

Ktos usuwa notki, ale nie odpowiada na pytania?...

Moje pytania:
- Czy czarodzieje rozwazaja cofniecie zmiany z zapamietanymi imionami?
- Czy czarodzieje widza problem balansu, a raczej jego braku, pomiedzy stowarzyszeniami w Ishtar? Kwestie zabawek na obronie, dzialajacych poprawnie ficzerow, i otwarcia czy zamkniecia niektorych gildii?
Zigrim
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2009 22:59

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Zigrim »

Witajcie!
Chcialbym sie spytac kto odpowiada za balans obron stowarzyszen/stowarzyszen na Arkadii. Czy jest to AoB, Lord/Lady domeny, czy tez dany opiekun gildii.
Pozdrawiam Zigi

Odpowiedz: Odpowiedzialnym jest za to AoB przy wspolpracy Lorda/Lady domeny. Jednoczesnie przypominam ze adresatem wlasciwym w przypadku interwencji w tych sprawach jest MG.

Elander
Zablokowany