Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Rozwój postaci

Post autor: Slewhut »

1. Swiezak powinien latwo swiezaka znalezc. Nie ma co besztac ale prawda jest gra sie na Arce. Wiec podpowiedz do swiezakow: pisac na tablicach ogloszenia ze mlody szuka kompanii mlodych. A widze ze takich coraz wiecej.

2. Rpgowo da sie wytlumaczyc: rodzice dali mu kartke z 5 imionami zaufanych przyjaciol u ktorych moze szukac pomocy. Problem?
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Rozwój postaci

Post autor: Chivasso »

Rpgowo da sie wytlumaczyc: rodzice dali mu kartke z 5 imionami zaufanych przyjaciol u ktorych moze szukac pomocy. Problem?
Trochę naciągane: inna niedoświadczona postać jako kontakt do szukania pomocy? Już lepiej grać kuzynów/przyjaciół z dzieciństwa, byle konsekwentnie - do końca życia. I mieć dobre uzasadnienie ewentualnych różnic rasowych...

Ale ogólnie dołączam się do przedpiśców - takie rzeczy w grze, nie na Forum.

Pozdrawiam,
Chivasso
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Hargrim
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2018 11:45

Re: Rozwój postaci

Post autor: Hargrim »

Meh, co za czepianie się, każdy nowy gracz jest bezcenny, można się umówić na forum, a potem świetnie rpegować w grze i się dobrze bawić. Najważniejszą rolą ludzi na tym forum jest pomóc nowym przejść przez trudne początki, a nie besztać ich za próbę znalezienia kogoś do wspólnej gry w momencie, kiedy każda komenda jest obca, dziwna i trudna.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

Hargrim pisze: 14 mar 2019 13:54 Meh, co za czepianie się, każdy nowy gracz jest bezcenny, można się umówić na forum, a potem świetnie rpegować w grze i się dobrze bawić. Najważniejszą rolą ludzi na tym forum jest pomóc nowym przejść przez trudne początki, a nie besztać ich za próbę znalezienia kogoś do wspólnej gry w momencie, kiedy każda komenda jest obca, dziwna i trudna.
Podaj mi proszę przykład chociaż jednego nowego gracza, który robiąc "szum na forum" jednocześnie został przy grze na dłużej i wniósł coś ciekawego, jednocześnie nie stając się mniej lub bardziej jawnym pośmiewiskiem dla społeczności tej gry.

Nie chcę powiedzieć, że to reguła, ani że dzieje się tak ze wszystkimi i stanie się tak i tym razem, ale z mojej obserwacji wynika raczej, że na dłużej zostają i lepiej "ogarniają", zarówno mechanicznie jak i erpegowo ci, którzy doszli do wszystkiego sami i "na arce". Popraw mnie, jeśli się mylę. Skoro już wiadomo, kim grałam, to wiadomo też, że moim poprzednim majnem zgarniałam każdego napotkanego żółtodzioba, stąd też moje obserwacje. A może byłam słabą mentorką?

Zupełnie nie chodzi mi o to, żeby komuś dopiec, być niemiłą, czy coś w tym stylu. Na podstawie moich doświadczeń wychowawczych (jak i tych z początków mojej własnej gry, które nie były w stosunku do średniej tak dawno temu) sugeruję tylko, że może, tylko może, najlepiej odkrywać tę grę możliwie bezpośrednio i do tego serdecznie zachęcam. ;)

A poza tym, to było mi szkoda, że nie było żadnej notki. Chętnie bym na nią odpisała. :(

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Rozwój postaci

Post autor: Artak »

Gritta pisze: 14 mar 2019 16:49
Hargrim pisze: 14 mar 2019 13:54 Meh, co za czepianie się, każdy nowy gracz jest bezcenny, można się umówić na forum, a potem świetnie rpegować w grze i się dobrze bawić. Najważniejszą rolą ludzi na tym forum jest pomóc nowym przejść przez trudne początki, a nie besztać ich za próbę znalezienia kogoś do wspólnej gry w momencie, kiedy każda komenda jest obca, dziwna i trudna.
Podaj mi proszę przykład chociaż jednego nowego gracza, który robiąc "szum na forum" jednocześnie został przy grze na dłużej i wniósł coś ciekawego, jednocześnie nie stając się mniej lub bardziej jawnym pośmiewiskiem dla społeczności tej gry.

Nie chcę powiedzieć, że to reguła, ani że dzieje się tak ze wszystkimi i stanie się tak i tym razem, ale z mojej obserwacji wynika raczej, że na dłużej zostają i lepiej "ogarniają", zarówno mechanicznie jak i erpegowo ci, którzy doszli do wszystkiego sami i "na arce". Popraw mnie, jeśli się mylę. Skoro już wiadomo, kim grałam, to wiadomo też, że moim poprzednim majnem zgarniałam każdego napotkanego żółtodzioba, stąd też moje obserwacje. A może byłam słabą mentorką?

Zupełnie nie chodzi mi o to, żeby komuś dopiec, być niemiłą, czy coś w tym stylu. Na podstawie moich doświadczeń wychowawczych (jak i tych z początków mojej własnej gry, które nie były w stosunku do średniej tak dawno temu) sugeruję tylko, że może, tylko może, najlepiej odkrywać tę grę możliwie bezpośrednio i do tego serdecznie zachęcam. ;)

A poza tym, to było mi szkoda, że nie było żadnej notki. Chętnie bym na nią odpisała. :(
Może nie szum na forum, ale w grze jestem już kilka lat i na początku byłem totalnym pośmiewiskiem społeczności tej gry :P (podejrzewam, że dalej trochę jestem, ale powoli się wdrażam, więc dajcie mi jeszcze "chwilkę" xD)
A im dłużej gram (może źle to robię :D) tym bardziej podziwiam nowych, że im się chce (gdzie świat zrobił się za duży na ilość osób, które w tym świecie się poruszają i dla "żółtka" ciężko kogoś znaleźć i podpytać się w grze :) :P)
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

@Artak - czyli nie spełniasz wszystkich punktów, ale doceniam, chwalę i zwracam honor. :lol:
Chodzi bardziej o to, że grałeś i błaźniłeś się na Arce i ogarnąłeś, bardziej niż mniej. A nikt, kto robiłby w sposób, o którym wspominałam w poście bliżej i wyszedł "na prostą" mi jakoś do głowy nie przychodzi.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Rozwój postaci

Post autor: Anatolij »

Koleżanka poprosiła o pomoc, ja pomoc zaoferowałem i tyle. Po co drążyć temat?

Nie chcecie pomagać to nie pomagajcie, ale krytykowanie, że ktoś na forum o pomoc poprosił (jakby to niefortunne nie było) tylko sprawia, że taki gracz będzie się bał pisać, żeby przypadkiem nie zrobić z siebie "pośmiewiska". Czy naprawdę tego chcemy?

Co do notek na tablicy - jeżeli jest kompletnie nowa to chyba nie może ich pisać. Kiedyś było ograniczenie kodowe 24 godzin stażu postaci, teraz chyba odnosi się to do stażu całego konta. Jeśli gra jak ja, średnio po dwie godziny dziennie, to zejdą jej dwa tygodnie zanim coś napisze.

Zagadanie na poczcie też może być problematyczne - ludzie wpadają, biorą paczki i wypadają. Gdzie się podziały wszystkie elfki pocztowe? Ogry je zeżarły? I kupców (na nich zawsze można było liczyć jeśli chodziło o pomoc i dobrego RPGa) też ogry zeżarły?

W moich oczach jest całkowicie rozgrzeszona i jeśli już ktoś tu zasłużył na krytykę to tylko ja, bo powinienem był napisać na PW. Biorę to na klatę i żyjmy dalej w powszechnej zgodzie i radości :)
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gianna »

Hargrim pisze: 14 mar 2019 13:54 Meh, co za czepianie się, każdy nowy gracz jest bezcenny, można się umówić na forum, a potem świetnie rpegować w grze i się dobrze bawić. Najważniejszą rolą ludzi na tym forum jest pomóc nowym przejść przez trudne początki, a nie besztać ich za próbę znalezienia kogoś do wspólnej gry w momencie, kiedy każda komenda jest obca, dziwna i trudna.
O to, to. W żadnej innej grze jakoś nie ma problemu, żeby poprosić o pomoc, jak się jest początkującym graczem - tylko na Arce spotyka się to ze zbesztaniem. Może by tak każdy się zajął patrzeniem trochę bardziej na siebie i samodoskonaleniem, a pomoc początkującym zostawił tym, którzy rzeczywiście mają na to ochotę? Tak tylko dodam, że już jakieś dziesięć lat temu pierwszy raz próbowałam się zapoznać z Arką, znając ogólnie co nieco MUDy czyli nie mając problemów czysto mechanicznych typu poruszanie się, ale odrzucił mnie brak jakichkolwiek chęci do pomocy z czyjejkolwiek strony. Nie, nie pytałam na forum, próbowałam znaleźć pomoc na Arce - i przestałam próbować na kolejne siedem lat. A gdyby tak może dało się zapytać o cokolwiek na forum...? Ciekawe, czy wtedy świat byłby rzeczywiście tak straszny. ;)
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Rozwój postaci

Post autor: Eltharis »

Gritta pisze: 12 mar 2019 16:16 Kurde, wszystko fajnie, lubie pomagac ludziom ogarniac te gre, ale jesli nie idzie o kwestie mechaniczne, to serio moze grajcie na arce? Zadnej notki nie widzialam, a takie zebranie na forum mnie przynajmniej zniecheca.
To graj na Arce, a dopóki nikt nie psuje Ci klimatu w grze, pozwól nowym szukać pomocy gdzie tylko mają ochotę.
Rankor pisze: 13 mar 2019 10:23 Gra się na Arce, a nie na forum. Takie umawianie się jest sprzeczne z zasadami. Jak RPGowo uzasadnisz napisanie do Anatolija? "Drogi Anatoliju, przyśniło mi się dzisiaj Twoje imię i postanowiłam napisać list do kogoś o takim imieniu. Pozdrawiam gorąco, Elaine"?
To graj na Arce. Jak boisz się, że nieerpegowo nowicjuszka to uzasadni to sam skreśl do niej list, żeby wiedziała jak to się robi.
Od decydowania co jest, a co nie jest zgodne z zasadami są Wizowie. Jak uznają, że Elaine swoim umawianiem się na forum psuje im grę to z pewnością zareagują.
Kvark pisze: Najlepiej zrobisz pisząc klimatyczną notkę na tablicy w Nuln, Wyzimie czy innym Novigradzie.
Kvark pokazał, że można przekazać "graj na Arce" w miły i pomocny sposób.

Tak jak gównoburze na bilansie są pocieszne i dotyczą "wtajemniczonych" graczy, tak zniechęcanie nowych graczy do gry przez besztanie za pomoc nie jest w porządku i tylko szkodzi nam wszystkim.

@Elaine
Jeśli odpowiedzi na forum nie spełnią Twoich oczekiwań możesz zajrzeć na Arkadiowego Discorda. Niejedna osoba poznała Arkę dzięki dobremu znajomemu, z którym notorycznie "przypadkiem" spotykała się na goblinach czy snotlingach.

EDIT: Poprawiony link do Discorda
Astor
Posty: 37
Rejestracja: 05 sty 2015 22:57

Re: Rozwój postaci

Post autor: Astor »

re Elaine

A może chcesz na potworki pod Novi?

Pozdrawiam! :)
ODPOWIEDZ