Re: Balans Arkadii w roku 2018

Forum wieści z Arkadii.
Broddi
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 13:26

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Broddi »

Zakon byl tylko przykladem w obecnych realiach jest za duzo gildii za malo ludzi aktywnie grajacych.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tryggvi »

Tulik pisze:Tryggvi,
Polecam poczytać coś o świecie warhammera, bo masz małe braki ;)
Pomijając to zobacz na liczebność tych gildii (w 4 gidlie mamy z 10 osôb jak inni w 1)
Masz ty w ogole RiGCz? Probujesz mi wmowic, ze tu wcale nie chodzilo o Imperium jako domene? Ogarnij sie.
Plus jezeli wasze gildie sa tak bezbarwne i nieciekawe, ze nikt w nich nie chce grac to chyba wasz problem.
Tulik
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2018 22:53

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tulik »

Ethian dlatego jest jak jest
I może podaj swoje imię w arce lub gildię skoro taki mądy I się na wszystkim zna
Tulik
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2018 22:53

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tulik »

A czy ja mówię ,że się źle gra ?
Tylko co mają elfy do krasiów ? Bractwo krwi I wspólne wyprawy?
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Ethian »

Tulik pisze:Ethian dlatego jest jak jest
I może podaj swoje imię w arce lub gildię skoro taki mądy I się na wszystkim zna
Napisałem już, nie jestem zgidliowany.
Tulik
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2018 22:53

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Tulik »

Ethian pisze:
Tulik pisze:Ethian dlatego jest jak jest
I może podaj swoje imię w arce lub gildię skoro taki mądy I się na wszystkim zna
Napisałem już, nie jestem zgidliowany.
No to widać ,że się znasz na wszystkim najlepiej ;)
Ja się juzż nie wypowiadam , dziękuję za uwagę :twisted:
Awatar użytkownika
Lieselotte
Posty: 87
Rejestracja: 19 maja 2017 19:34

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Lieselotte »

Cała dyskusja dość bagnista, ale fajnie, że wizowie chcą się przyjrzeć ciosowi w plecy. Jak wróci, to i ja chętnie wrócę coś pomłócić. Bo ile to już miesięcy, jak 90% fragów, to śmierci na afku i z komórki? A może już lat?

Fajnie też widzieć, że mutki coś cwaniakują znowu. To chyba znaczy, że jakiś dowodzący zaczął się u nich logować, bo przez rok, to tej gildii nie można było poza haskimi wypatrzyć, a większość uciekała na widok "atakuje cie!" w sekundę.
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Daggerro »

Lieselotte:

Nie gralas i sie spaslismy. Nie wracaj, pozwol chwili trwac.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Abuan »

Caly ten zakon, glady, najmy, kgksy, halflingi i lesne elfy powinno sie wcielic do jednej gildii to moze cos by sie zaczelo dziac na mudzie.
Poprawiam sie. Lesne elfy nie powinny byc czescia tej jednej gildii. Lesnych moznaby z powodzeniem skasowac.
Pozostale gildie utworzylyby armie imperium z jednym szefem i polityka.
Re lisoelaette czy jak ci tam. Nie wiem kim grasz, jaki masz opis, do jakiej gildii nalezysz ale dziekujemy za cenna uwage.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Balans Arkadii w roku 2018

Post autor: Silkathas »

Abuan pisze:Caly ten zakon, glady, najmy, kgksy, halflingi i lesne elfy powinno sie wcielic do jednej gildii to moze cos by sie zaczelo dziac na mudzie.
Poprawiam sie. Lesne elfy nie powinny byc czescia tej jednej gildii. Lesnych moznaby z powodzeniem skasowac.
Pozostale gildie utworzylyby armie imperium z jednym szefem i polityka.
Re lisoelaette czy jak ci tam. Nie wiem kim grasz, jaki masz opis, do jakiej gildii nalezysz ale dziekujemy za cenna uwage.

A ja proponuję mniejsze parcie na PvP. Idąc dalej Twym rozumowaniem... może powino zlikwidowac się wszystkie gildie i ustawić dwie strony konfliktu - Źli i Dobzi, albo Biali i Czarni? Połączyć MC,OK, KS, Scoia scoia w Armię ciemności, żołnierze, Kapitani, zwiadowcy, Kultyści... będzie fajnie.

Narzekanie Drużyny Ciemności na 4 ZT, za to że mają skórznie która pozwala im jako tako odgrywać swoją postać już naprawdę jest nudne.To Wasze płacze doprowadziły do braku balansu w świecie i ubywania przeciwników z którymi kiedyś dzięki ilości członków sobie radziliście. Teraz Was jest nadal sporo a przeciwników brakuje - gildii elitarnych nie ma, ludzie którzy Je tworzyli poodchodzili... a w niektórych głowach już rodzą się pomysły jak ten powyżej. Bo PvP przecież musi być, przeciwnicy musza być, bez tego gra traci sens. Sami popsuliście tą grę, Jej ekosystem... i chcecie psuć dalej.

Co do ogrów i OK, to mnie taka rzecz zastanawia - jakie minusy niesie ze sobą granie ogrem? W grze, gdzie sila fizyczna oddziałuje na większość umiejętności bojowych (blok, parowanie, um. broni, sile ciosu, sile speca), gdzie dzięki wysokiej sile obnizaja sie minusy za obciazenie, mozna biegać w cięższych zbrojach dobywać cięższych broni... gdzie dzięki wyższej sile szybciej się expi, a expi się głównie bojowo (mentale też)

Czy minusem są niższe mentale ? W czym to przeszkadza ? Dzięki wyższej sile szybciej wbijesz wyższy poziom, gdzie mentale pozwalają rozpalić magiki no i nauczyć się wszystkich jezykow Arkadii pozwalajac ogrom zostać poliglotami (sic!)
Czy minusem jest to, ze "tseba mofic f taki sposob" ? - nie trzeba, nie kazdy ogr tak gra, zreszta co to za minus dla graczy dla ktorych gnebienie innych jest glowna przyjemnoscia? Wskazac cel ataku, jebnąć łapą w głowę wystarczy do zabawy.
Coś wyczytałem o braku możliwości zawiązania buta... polecam trzewiki.

Tych minusów za dużo nie widzę. Widzę natomiast gildię złożoną z samych osobników z wyższą niż przeciętna siłą - najważniejsza obecnie cechą na arkadii. Po obcięciu zręczności tym bardziej ważną. Można więc powiedziec, że w pewnym sensie to gildia elitarna.
Przez samo to, że taka a nie inna rasa ma do niej dostęp. Jako że elitarności na Arkadii się nie lubi, trzeba by chyba coś zmieić nie ? Co powiecie na zmianę rasy ogr na ork? Niby niewiele, ale balans napewno by poprawiło. Ork by miał cechy jak człowiek, mógłby czytać i pisać, składać normalne zdania , uśmiechać się itd. Bliżej standardowej rasy w RPGach niż taki ogr. Myślę, że jak wystarczająco dużo osób podchwyci, będzie szansa na działanie wizów. Wystarczy podnieśc płacz - tym się wywalcza zmiany...
Zablokowany