Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Werbat »

Wyłączyłeś je i zwalasz na skrypty, a tymczasem w konfiguracji profilu jest wyłączone. Po prostu włącz.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Adremen »

Nie bylo mnie przez jakis czas.
Jaka jest ocena Mudleta 3.10.1? Czy jest cos w skryptach co przestalo dzialac na 3.10?
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Strideo »

Serwus!

Jak mój post wyżej. Jest problem z formatowanie tekstu (tabulatory/spacje etc.) [nie wiem czy to problem Mudlet/Skrypty czy może sam Mudlet]
Innych problemów ze skryptami ver. 3.9a i Mudlet 3.10.1 nie zauważyłem (OS - Debian Stable + backports)
Strideo
Dagor
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2015 10:46

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Dagor »

Cześć,

Właśnie po raz pierwszy uruchamiam skrypty. Postępowałem zgodnie z instrukcją, jednak przy próbie ustawienia mapy zauważyłem, że w dziale 'keys' nie załadował się folder 'skrypty_master3'. Nie pobiera się również mapa. Chodzenie za pomocą numpada działa, ale zgaduje że brak ustawień w dziale 'keys' to zły objaw. Z jakiegoś powodu również przestała działać teraz opcja 'lua getMudletHomeDir()' (wiem gdzie mam ten folder, ale wspominam bo może to jakiś istotny objaw).

(mapper): Uzywasz Arkadia Mapper ver. 3.9a. Pomoc dostepna w '/mapper'
(skrypty): Uzywasz Arkadia Skrypty, ver. 3.9a. Pomoc dostepna w '/skrypty' Mudlet otwarty jako adminsitrator
GMCP - włączone
Profil postaci i trigger na załadunek - zrobiony
/aktualizuj_skrypty - wklepane
/pobierz mape - brak reakcji
/zaladuj_mape - [ ERROR ] - Unable to open (for reading) map file: "C:/Users/xx/.config/mudlet/profiles/ARKADIA/map_master3.dat"!
restarty Mudleta robione zgodnie ze wskazówkami po każdej operacji

Proszę o sugestie, co mogę zrobić by to naprawić.

Dzięki.
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Strideo »

@Dagor:
Serwus,

Z tego co kojarzę to z komendą '/pobierz_mape' jest problem. Pobierz plik map_master3.dat bezpośrednio z serwera i umieść w katalogu swojego profilu Arkadii.
Strideo
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Adremen »

Dagor pisze:Cześć,

Właśnie po raz pierwszy uruchamiam skrypty. Postępowałem zgodnie z instrukcją, jednak przy próbie ustawienia mapy zauważyłem, że w dziale 'keys' nie załadował się folder 'skrypty_master3'. Nie pobiera się również mapa. Chodzenie za pomocą numpada działa, ale zgaduje że brak ustawień w dziale 'keys' to zły objaw. Z jakiegoś powodu również przestała działać teraz opcja 'lua getMudletHomeDir()' (wiem gdzie mam ten folder, ale wspominam bo może to jakiś istotny objaw).

(mapper): Uzywasz Arkadia Mapper ver. 3.9a. Pomoc dostepna w '/mapper'
(skrypty): Uzywasz Arkadia Skrypty, ver. 3.9a. Pomoc dostepna w '/skrypty' Mudlet otwarty jako adminsitrator
GMCP - włączone
Profil postaci i trigger na załadunek - zrobiony
/aktualizuj_skrypty - wklepane
/pobierz mape - brak reakcji
/zaladuj_mape - [ ERROR ] - Unable to open (for reading) map file: "C:/Users/xx/.config/mudlet/profiles/ARKADIA/map_master3.dat"!
restarty Mudleta robione zgodnie ze wskazówkami po każdej operacji

Proszę o sugestie, co mogę zrobić by to naprawić.

Dzięki.
Sprobuj ponownie, wrzucilem brakujace pliki. Przy ostatniej aktualizacji robilem to manualnie i nie wrzucilem niektorych plikow do katalogu.
Dagor
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2015 10:46

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Dagor »

Cześć,

Z mapą sobie poradziłem, ale w zakładce 'keys' dalej nie mam folderu ze skryptami. Czy to będzie problem?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aenya
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2009 02:12

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Aenya »

W keyach z założenia nic nie ma - bindy skryptowe są zdefiniowane w skryptach albo definiują się automatycznie, keye sobisz sobie sam pod siebie.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Vayneela »

Od aktualizacji na 3.10 wszystkie logi zapisują się w jednym pliku. I ile razy bym nie zmieniała tej opcji w ustawieniach, tyle razy po włączeniu mudleta jest dokładnie to samo. Będę wdzięczna za jakieś rady. : )
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Strideo »

@Vayneela

Wersja 3.10 i 3.10.1 posiada bug związany z zapamiętaniem ustawień typu pliku zapisu logów.
Na githubie bug ten już jest w sekcji 'closed issues', więc jeśli przejdzie dalej to będzie uwzględniony w nowej wersji Mudleta.

Link --> https://github.com/Mudlet/Mudlet/issues/1765

Ja wróciłem do wersji 3.9, gdyż problem z tabulatorami denerwował mnie, więc nie jestem pewien na 100%, ale jeśli będziesz cały czas na nowej wersji Mudleta, to po prostu musisz po każdym uruchomieniu klienta zmienić opcje na takie jakie chcesz.

Powodzenia
Strideo
ODPOWIEDZ