Przywrócenie elitarek

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Tercoral »

bez przesady to moglby byc jeden czy dwa dodatkowe treningi jakiejs umiejetnosci. Tylko wez wymysl jakiej dla kazdej kombinacji.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Umg
Posty: 49
Rejestracja: 18 wrz 2016 16:03

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Umg »

Ciekawym rozwiązaniem byloby dodanie możliwości rozwinięcia profesji głównej np. na dwie dodatkowe odnogi, na zasadzie jakiegoś bonusu (a żeby bylo bardziej kolorowo to tez minusów).

Tak żeby po powiedzmy pół roku idla mozna bylo sobie sprecyzować zawód.

Powiedzmy, ze jestem sobie miecznikiem i po upływie odpowiedniego czasu moge określić sie jako fechmistrz (bonus do lewakow, puklerzy czy walki mieczem jednorecznym) lub ciezkozbrojny (bonus do rozkazów, walki w szyku, zaslon)

Albo fanatykiem i zamieniam sie w berserkera (bonus do dmg prz hp < 30%) lub jakimś tam tancerzem ostrza (bonus do uników, podbicie duala)

Itd...
Ilane nuci: Oslonmy Ilane.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Airhil »

Ze wszystkich bezsensów powyżej, ten ostatni post jest nawet dobry.
Ale jak już + do umów to do umów, nie do nie wiadomo czego.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Tercoral »

No przynaje, nie bylo by zle.

ALe moze obnizyc wartosc bazowego zawodu i dac te "rozgalezienia". Obnizy to predkosc expienia i da zludzenie elitarek. typu ohm robiony pod dowodzenie.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Slewhut »

Nie znam się, ale myślę, że powinno być tak jak teraz jest. Że wszyscy są równi i mają ten sam poziom.

Jako urozmaicenie: zawody elitarne powinny być czasowe tylko w zestawieniu z wykonywaniem pewnych elitarnych czynności.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Airhil »

Slewhut, byłoby całkiem podobnie, ale od powiedzmy 50% zawodu, wybrałbyś, w którą stronę chcesz się rozwijać. Przykład: grasz myśliwym, masz te 50% i możesz wybrać czy będziesz bardziej łowczym czy bardziej zielarzem. (Przynajmniej tak to rozumiem). I poza stowarzyszeniem 50%-75% to będą treningi pod tę specjalizację, czyli zielarz gorzej tropi i wycina, a łowczy nieco mniej widzi i gorzej zna się na ziołach, które będzie można oczywiście kontynuować po zdobyciu etatu. Można jeszcze ewentualnie dodać te 25% ze specjalizacji, którą się odrzuciło, chciaż nie wiem, czy nie byłby to zbyt duży cios w stronę GP.
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Przywrócenie elitarek

Post autor: Slewhut »

Ja bardziej widzę to zawody tak jak teraz. Plus 5, 10 do elitarnej umiejętności na określony czas. Powoli to spada. Tak jak teraz same zawody. Czyli jestem mysliwym. I mogę się wzmocnić na poszukiwanie ziół. Ale za jakiś czas zmienić na lowczego. Tak aby ta sama postać mogła być zarazem wyspecjalizowana w kilku kierunkach w różnym czasie. Ale zrobiłbym to w bardzo delikatnym stopniu.

Hasło przewodnie to równy poziom i uproszczenia. Ale gracze chcą być super wyspecjalizowani. Hmm.. A może elitarne umiejętności? +5 do dowolnej umiejętności?
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
ODPOWIEDZ