Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Werbat »

Jak nie wie, jak wie?
Gdzie mam błąd?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Dviella
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017 16:38

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Dviella »

Jak jeden z do dzisiaj działających wizow zostal czarodziejem podczas przerwy miedzy lekcjami w liceum, korzystajac przy tym z komputera zdezorientowanej bibliotekarki. Chyba 2000 albo 2001.
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...
Marco
Posty: 34
Rejestracja: 04 lut 2016 23:31

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Marco »

Świetny temat, choć bodajże Terenes miał rację z tym, że wiele z tutejszych postów można przeczytać i dalej pozostać tak samo mądrym. No, ale ja tutaj nie jestem wymiernikiem dobrym, bo nawet nie kojarzę od czego skrótem jest gp :D

Moje rozpoczęcie zabawy z Arkadią przypadło gdzieś na 2003-2004 rok? Niestety, jestem zmuszony przyznać, że bardzo mało pamiętam różnic wobec stanu obecnego. Wiem na przykład, że wschodni Novigrad wyglądał całkiem inaczej, nie było np. placu Reha, ale kompletnie nie umiem sobie zwizualizować stanu poprzedniego. Jak ktoś ma mapkę sprzed czasu tamtych zmian, to chętnie bym obaczył dla wspominek :)

W questach niestety różnic też nie wytknę, bo nie bawiłem się w nie zbytnio na aktualnej postaci - zawołany górnik jest zbytnio narażony na ryzyko zostanie górnikiem zawalonym, więc odkładam to sobie ciągle na później (najpierw masa, potem rzeźba :D).

Z rzeczy wspomnianych tutaj, też mi BARDZO brakuje klimatu jaki pod Carbon wprowadzało wejście wymagające hasła. I jak człowiek się męczył i męczył, zanim po czyjejś sugestii wpadł na rozwiązanie :D Owo słynne "Imię i cel wizyty" też miało swój urok, pamiętam popłynięcie (ot, w celach krajoznawczych) na Skellige i ten strach, kiedy jacyś groźni, uzbrojeni ludzie zadali mi to pytanie po raz pierwszy właśnie tam. I powrót pierwszym statkiem :D

Pamiętam wejścia do miast sprzed standaryzacji. Tu musisz zastukać we wrota, tu zapukać, tu pociągnąć linkę, o Carbon to nawet już nie mówię...

Nie wiem, czy istnieje jeszcze expowisko pod Carbon? Pukacze, barbegazzi, stworki, chyba nawet echinopsy..? I to zawodzenie rogu, kiedy wychodziły stamtąd zielone gnidy, które trzeba było ubić! Sprawdzałem już spory czas temu (a pamięć mam dobrą, ale krótką) więc nie pamiętam dokładnie, ale chyba albo podziemie zniknęło dla graczy całkiem, albo nie jest dostępne dla ludzi z zewnątrz? Bo kojarzę, że chyba jakiś npc krasnolud mnie tam zatrzymał.
I w sumie pamiętam, że tawerna Stowarzyszenia Krasnoludów Mahakamu wyglądała jakoś inaczej, ale nie pomnę dokładnie jak. Na pewno nie było tam tej pijuski! W sumie, jak się zastanowić, to ogólnie nie pamiętam raczej rzeczy które były i zniknęły, tylko że kiedyś nie było czegoś, co jest dziś.
O, w sumie pamiętam też, że łowienie ryb wyglądało inaczej, niż teraz- ale jak dokładnie, to również nie pamiętam.
No i chyba między Nuln a Kreutzhoffen biegałem w pierwszych dniach pieszo w chwilę-moment (a to drugie było mniejsze niż dziś), ale mogę się tutaj mylić.

Edit: Ach, przypomniało mi się coś jeszcze, pewnie większość tutejszych graczy to jeszcze pamięta - lepienie naszego bohatera przez Stwórcę w procesie tworzenia postaci :D
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Prav »

Marco pisze: Wiem na przykład, że wschodni Novigrad wyglądał całkiem inaczej, nie było np. placu Reha, ale kompletnie nie umiem sobie zwizualizować stanu poprzedniego. Jak ktoś ma mapkę sprzed czasu tamtych zmian, to chętnie bym obaczył dla wspominek :)
Enjoy! http://ea.fleurka.pl/mapy/novigrad.gif

A więcej w zakładce MAPY na: http://ea.fleurka.pl/mapy.html
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Werbat »

Plac Reha jest na zachodzie ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Marco
Posty: 34
Rejestracja: 04 lut 2016 23:31

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Marco »

Ale w mudzie nie piszesz z(achód) tylko w(est) i dlatego mi, czlowiekowi prawie trzydziestoletniemu, dalej się myli i mówię wschód jak myślę zachód :p

Dzięki za mapkę! Kurczę, one też należą do ciekawostek z dawnych czasów, świetne były.
Awatar użytkownika
Terb
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2009 21:15

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Terb »

W lesie z endriagami można było wywabić raz na apokę wiewiórkę, która służyła jako zwierzę pocztowe tak jak dawne gołębie.
Awatar użytkownika
Diriana
Posty: 43
Rejestracja: 13 lut 2009 13:59

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Diriana »

Terb pisze:W lesie z endriagami można było wywabić raz na apokę wiewiórkę, która służyła jako zwierzę pocztowe tak jak dawne gołębie.
Obecnie w tym lesie również można wywabić wiewiórkę, nawet częściej niż raz na apokę. Pewne info.
..And I felt I was in a trance and my spirit was lifted from me...
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Moira »

Diriana pisze:
Obecnie w tym lesie również można wywabić wiewiórkę, nawet częściej niż raz na apokę. Pewne info.
A są równie chętne nosić pocztę? ;)

Swoją drogą ja pamiętam jak Novigrad wyglądał jeszcze inaczej, bo w zachodniej części był garnizon pierwowzoru dzisiejszych zbrojnych cechu. Jak się to to nazywało? Straż kupiecka?

No i jak bardziej wyekspieni koledzy zabierali na jakieś paskudztwa i się stało na lokacji w roli maskotki bo patrzeć jak koledzy bija to OK, ale już zamachnąć się bronią to "Nie odwazysz sie na to!"... To były czasy :D
Maro
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2016 17:08

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Maro »

Z takich starych ciekawostek:
1. Namioty z beduinow :) I to co mozna bylo z nimi zrobic...
2. Skrzynki od Ilona z zadania...
3. Bestie w gorach czarnych...
4. Patrole skavenow w Nuln i Reptilionow w Karak-Varn, oraz w gorach Appucini.
5. Stary spec berserkerow zadany sztyletem.
6. Kusza - nie wiem czy nadal jest na arce, ale pierwszy raz spotkalem sie z kusza ktora jest maczuga :)
7. Zadanie - jak wyniesc luk z Loren :)
8. Epoka golemiarzy - expilo sie jako GP dopoki nie wpadli Gladiatorzy z okrzykiem na pohybel. Wtedy nie bylo jeszcze zaslon, trzeba bylo wyjsc albo najbardziej poraniony wychodzil i tekst - SZUKAJ .
9. Behemot w Lodowej Puszczy.
10. Stare poziomy - wielce bodajze bylo wypasione, pozniej dlugo dlugo nic i Ugluk...
11. Brutalnosc, ocena przeciwnika i jak Miora wspomniala - nie odwazysz sie na to gdy chcialo sie zaatakowac silniejszego npca.
12. Ovvi - legenda Arkadii, czlowiek ktory jako jedyny przeszedl ta gre. Kraza plotki, ze Ovvi gral nawet podlaczony do kroplowki, ale, to tylko legendy.

To tak na szybko...

Edit: I osoby, ktorych juz nie ma z nami, a ktore w pewnym sensie wykreowaly Arkadia taka, jaka jest: Vaktoth, Maurosis, Bostird...
ODPOWIEDZ