Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Dhus
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2015 19:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dhus »

Pytanie odnośnie zmiany zawodu. Kiedyś postać szkoliła się na fanatyka machającego trzema rodzajami broni. Zmieniłem zawód, teraz myślę o powrocie do fana. Czy na początku, przy wyborze szkolenia, mogę wybrać do nauki czwarty rodzaj broni, a jednocześnie wyszkolić trzy poprzednie już znane? Czy jednak należy wskazać znany rodzaj broni, odczekać ileś tam czasu i dopiero wtedy rozpocząć nauki z czwartą bronią?
Mlazk
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016 09:08

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Mlazk »

Nie da sie. Jak myslisz po co by byl pozniejszy staz w broni jak moznaby to robic twoja metoda? Trenujesz jedna bron- zmieniasz zawod-wracasz do starego i trenujesz druga bron bez czekania pol roku...
Awatar użytkownika
Dhus
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2015 19:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dhus »

Mlazk pisze:Nie da sie. Jak myslisz po co by byl pozniejszy staz w broni jak moznaby to robic twoja metoda? Trenujesz jedna bron- zmieniasz zawod-wracasz do starego i trenujesz druga bron bez czekania pol roku...
Zastanawiałem się nad tym z prostej przyczyny. Przy zawodzie, czeka się pół roku i wykupuje szkolenie od razu. Bierzesz monety idziesz i kupujesz pełne szkolenie w danej broni. Wskazując broń w przypadku podanym przeze mnie wcześniej, trenujesz tę broń regularnie, idlując staż 5h tygodniowo biegnąc w poniedziałek do trenera, przez co i tak pół roku zajmuje wyuczenie się takiej broni na maksa.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Werbat »

gzpomoc <zawod> powinno pokazać, czy masz staż w dodatkowych broniach zachowany.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Morthin

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Morthin »

Cześć, czy jadąc od początku postaci na 2 2 1 jako miecznik mój DPS na dwuraku będzie porównywalny do tego fanatyka/nożownika, czy jednak nigdy pojedyńcza broń, nawet dwurak, nie zbliży się do duala pod względem DPS-a?
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018 00:25 przez Morthin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Raenn »

Zależy od rasy troszeczkę też. DPS miecznika zależy dużo bardziej od szczęścia niż tamtych dwóch. Miecznik miewa bardzo silne pojedyncze ciosy, chociaż generalnie robi jednak mniejsze DPS. Za to ma wyższe defy i dużynówki też są lepsze.
Morthin

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Morthin »

Skąd to przekonanie o wyjątkowym randomie miecznika?

Z tego co znalazłem na forum, przelicznik speca ma największy gladiator (3,4?), potem fanatyk (3,2?), a potem to już nie wiem, zakładam że barbarzyńca lub miecznik (3,0?).
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Raenn »

Z doświadczenia. Raz np. udało mi się zonehitować szczurołaka.
Morthin

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Morthin »

To faktycznie srogo:)

One są dość miękkie, ale nie aż tak.

A co do rasy, to która Twoim zdaniem najlepsza, jeśli chodzi o obrażenia miecznika?

Rasa pod zręczność?
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Raenn »

Rasa pod zręczność fajnie działa z miecznikiem imho ze względu na trafienia i prawdopodobnie częstość losowania speca. Ale silniejszy spec byłby jak zgaduje z wyższą siłą. Więc jestem skłonna do tezy, że większy DPS będzie z wyższą zręcznością, a silniejsze spece z wyższą siłą. Ale nie testowałam w żaden wymierny sposób.
ODPOWIEDZ