Przybliżenie zawodów - nożownik

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Tuna »

Yeslick pisze:Cześć

Odświeżam temat.

Po wielu latach powróciłem na Arkadie. Wcześniej grałem jeszcze za czasów sprzed reformy, gdzie do wyboru były gildie rasowe oraz zawodowe (+kupcy : ) ). Teraz widzę że sytuacja się diametralnie zmieniła. Gildie zostały zmienione na Stowarzyszenia, usunięto podziały, a rozwój postaci jest możliwy dzięki tzw. zawodom.

I teraz konkretnie pytanie, nt. zawodu Nożownika.
Przeglądając informacje na ArkaWiki (główne żródło informacji, choć nie precyzyjne) + forum, mam pewien mętlik. Na pewno właściwą informacje uzyskam tutaj bezpośrednio od samych graczy dobrze rozeznanych w realiach gry.

Mianowicie - wydawało mi się, że Nożownik to rodzaj dmg dealera - osoby która stoi w drugiej lini ale jej siła ofensywna jest zdecydowanym atutem. Jako jedyna profesja może posługiwać się sztyletami. Sztylety+walka dwiema bronmi+uniki - bardzo wysoka zręczność jest wymagana dla tej klasy.
Mnie głównie interesuje gra PvE - mała druzyna + ew. większe ekspedycje. PvP od czasu do czasu.
Wdł forum, nożownik nie jest dobrym wyborem dla tego stylu gry. Wręcz przeciwnie - znalazłem informacje że Nożownik to jedynie pvp 1v1, w pozostałych aspektach jest... inne klasy wypadają ZDECYDOWANIE lepiej (mowa o samuch dmg dealerach).
Wiem że jest klasa typu fanatyk / miecznik które mają i walkę w szyku i są bardzo 'wychwalane' jako pure dmg, ale jak w tym wszystkim realnie klasyfikuje się nożownik.

Dodam, że mój pierwotny wybór padł własnie ze względu na sztylety.
Czy mam rozumieć że w Arkadii, jeśli chcę grać PvE, raczej powinienem zapomnieć o nich ?

Z góry dzięki wszystkich za -konkretne- wypowiedzi.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Tuna »

Sama jestem nożowniczką i nie mam problemów z wieloma przeciwnikami, ale nigdy nie walczyłam PvP, tylko z własnoręcznie wybranymi mobami, w tym również drużynowo.

Natomiast mam świadomość atutów innych zawodów i jeśli skuteczność w walkach PvE czy PvP jest dla Ciebie ważniejsza od sentymentu do sztyletów, to może faktycznie pójść w inną stronę. Jeśli jednak lubisz sztylety, to PvE nie powinna być dla Ciebie uciążliwa, chyba że wyprawiasz się na coś, co nie jest wrażliwe na typ obrażeń zadawanych przez sztylety, natomiast PvP... to już pewnie zależy, jakie jest to drugie P.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Yeslick
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017 20:02

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Yeslick »

Dzięki za informacje.

A czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, czy ciężar (klasa) zbroi wpływa na uniki ?
Słyszałem że Nożownik w dużej mierze bazuje na unikach, ale im cięższa zbroja tym mniejsza szansa na unik.
Wiem że przy Noż ciężar zbroi wpływa na możliwość ukrycia się. Jak to jest w sprawie uników?

Oczywiście sam to przetesuje, ale może ktoś bardziej obyty jest w stanie udzielić kilku cennych wskazówek.

Z góry dzięki
Giscard
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2017 12:43

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Giscard »

Tak, w lekkiej zrobi unikasz lepiej, ale na Twoim poziomie doświadczenia i przy Twoim poziomie umiejętności nie ma to jeszcze dużego znaczenia. Niezależnie od rasy i zawodu, jeśli masz niski poziom umiejętności, najlepiej się bije jednoręczną bronią z paweżem i w ciężkiej zbroi.

Polecam porzucić Twój ukochany smolistoczarny skórzany pancerz i wykuć sobie co najmniej średnią zbroję na całe ciało.

Nie potrafisz się skutecznie ukrywać jeszcze, a poza tym Twój cios z zaskoczenia nic zupełnie nie robi na tym etapie gry.

Do cieszenia się z gry nożownikiem potrzebujesz cierpliwości (czyli stażu w zawodzie dużego), w końcu ten zawód zacznie działać jak powinien i da Ci fajne uczucie grania asasynem.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Gleanevall »

Klasa zbroi (lekka, srednia, ciezka) nie wpływa na żadną z tych rzeczy. Ciężar całego ekwipunku (czyli kilogramy) wpływa na uniki i ukrywanie.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Prav »

Przy próbowaniu wykorzystania różnych styli (gzstyl zmien), widzę, że oprócz innych oposów ciosów niewiele się zmienia.
Który ze styli jest lepszy dla początkującego nożownika? Czy na tym etapie nie ma większych różnic?
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Eltharis »

Prav pisze:Przy próbowaniu wykorzystania różnych styli (gzstyl zmien), widzę, że oprócz innych oposów ciosów niewiele się zmienia.
Który ze styli jest lepszy dla początkującego nożownika? Czy na tym etapie nie ma większych różnic?
Nigdy nie grałem nożownikiem, więc się wypowiem. Jeden styl ma szansę na ominięcie pancerza przeciwnika, ale zadaje generalnie słabsze ciosy, drugi nie omija pancerza, ale obrażenia powinny być większe.

Zatem jak walczysz z przeciwnikiem w pełnej i mocnej zbroi to być może lepiej omijać pancerz. W przeciwnym razie zapewne lepiej skupić się na zadawaniu ogólnie większych obrażen.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Ulav »

Na expa z dobrze uzbrojonym (zasłonięte wszystko) powinien lepiej działać omijający pancerz. Na bicie mobów bez pancerza/z małą ilością pancerzowych elementów powinien lepiej działać mocny spec. Na PK lepiej mocny, bo może się polosować i kogoś skrzywdzisz ;)
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Tryggvi »

Chyba, ze masz speca na znakomicie albo wyzej to wtedy omijanie sie kompletnie nie oplaca i zawsze warto walic krytami.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Prav »

Dzięki za rady. A jak to jest z etatem? Czy etat u nożownika może załatwić tylko Rodzina Alderazzi, czy każde stowarzyszenie ma taką możliwość możliwość? Nie to abym miał coś przeciw Rodzinie, ale bardziej bliższe jest mi Ishtar niż Imperium.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017 21:44 przez Prav, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ