Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Sadriviel
Posty: 79
Rejestracja: 23 mar 2016 07:37

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Sadriviel »

Gladiator nie wyróżnia się niczym. Ma mniej drużynówek od korsarza i nie ma grupowej zasłony (korsarz ją ma - możesz zasłonić jednego członka drużyny przed CHYBA max. 4 lub 5 przeciwnikami). Porównywalna siła speca.

Miałem zarówno gladiatora, jak i korsarza. Z tych dwóch wybrałbym tego drugiego. Gladiator wydaje mi się bardziej solo. Ponad to mam wrażenie, że korsarz ma nieco silniejszego speca, mimo że oba określiłbym jako typowego warriora. (dla porównania fanatyk i partyzant to dla mnie typowy demage dealer, "glass cannon")
Cierpliwość i spokój nie są moimi cnotami.
Feril
Posty: 86
Rejestracja: 25 paź 2011 20:59

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Feril »

Rafgart kiedys pisal, ze Gladiator ma najsilniejszy mnoznik do speca ze wszystkich (jeszcze wtedy) 'masowych' zawodow. Jakies 2-3 lata temu. Raczej, nic istotnego, od tego czasu sie nie zmienilo.

Gladiator - zwlaszcza dla kogos, kto bedzie gral glownie w pojedynke, to chyba najbardziej niedoceniany zawod na Arkadii.
Ma (chyba) sumarycznie najwyzsze def (uniki+parowanie+tarcza). Poniewaz nie jest tylko zalezny od tarczy, calkiem dobrze radzi sobie z bronia dwureczna, co przy duzym mnozniku do speca, daje wymierne efekty.
Oprocz tego jakis czas temu, dostal troche wiecej treningow 'zaslony', wiec pod 'czystego' expa, glownie solo, to najlepszy zawod na mudzie.

Legionista - bardzo sympatyczny zawod.
* wycofywanie (jest jeszcze?) - moze wycofac sie za czlonka druzyny
* b. wysokie tarcze
* wysokie parowanie
* spec jest jednym ze slabszych, ale nie przesadzalbym z tym zamuskiwaniem (poza tym, im dluzej trwa walka, tym wiecej expa, wiec czesciowo jest to kompensowane)
* przelamywanie b.b. wysoko -> to glownie pod PvP i niektore 'bossy / magiki' - robi swietna robote, zwlaszcza na ogrze / krasnoludzie
* rozkazy - srednio

Korsarz.
Jak juz wspomnieli przedmowcy - najwiekszym bonusem sa um. zwiazane z eksploracja (mocno niedoceniane). Wyczucie kierunku moze nie raz uratowac zycie w gorach - na dobra sprawe mozna chodzic bezpiecznie, a nie stac 20 minut czekajac, az skonczy sie noc / sniezyca / mgla albo ryzykowac wpadniecie w przepasc. Ze wspinaczka tez chodzi sie o wiele przyjemniej. To chyba najbardziej uniwersalny i samowystarczalny zawod w zestawieniu. Troche rozkazow tez sie przydaje w walce druzynowej.

Podsumowujac.
Dla typowego expa i druzyn do 3-ech osob -> gladiator
Dla takiego lupiezcy, co to sporo chodzi i ma wszystkiego po trochu, plus kawalek kopniecia i dobry def - korsarz.
Pod gre w gildii z nastawieniem na PvP i magiki - legionista (zupelnie przyzwoicie radzi sobie na expie solo, jeszcze lepiej z bazuka - zawodem z duzym dmg - na plecach)
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ald »

Feril, doskonale to podsumowałeś i w zasadzie bazując na mojej wiedzy, podpisałbym się pod tym.
Dodając jeszcze, że dla nowego gracza, niezaznajomionego z profesjami, taki gladiator wydaje się być najbardziej "bezobsługowy", nie wymagający szczególnych strategii grania, i dość dobry punkt wyjściowy do zmiany na inne zawody w przyszłości.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ysar »

Przy gladiatorze warto wspomnieć o możliwości ustawienia "celowania" w głowę, korpus itp co daje trochę więcej możliwości kombinowania i zabawy. No i walka pokazowa, która nowemu graczowi (i nie tylko) może się bardzo podobać, bo jest po prostu łaaaadna i przyjemna.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Numeron »

Feril pisze:Legionista - bardzo sympatyczny zawod.
* wycofywanie (jest jeszcze?) - moze wycofac sie za czlonka druzyny
* b. wysokie tarcze
* wysokie parowanie
* spec jest jednym ze slabszych, ale nie przesadzalbym z tym zamuskiwaniem (poza tym, im dluzej trwa walka, tym wiecej expa, wiec czesciowo jest to kompensowane)
* przelamywanie b.b. wysoko -> to glownie pod PvP i niektore 'bossy / magiki' - robi swietna robote, zwlaszcza na ogrze / krasnoludzie
* rozkazy - srednio
A ja dopisze ze rozkazy ma wysoko, tylko jeden zawod ma wyzej, a wyzej tylko o 1%. Wycofywanie jest, szansa powodzenia bazuje na walce w szyku, minusem zas ze kazda proba zakonczona sukcesem lub nie zjada troszke zmeczenia.

Co do gladiatora to niestety nie ma najsilniejszego speca, ale spec jest bardzo mocny a w polaczeniu z celowaniem potrafi naprawde fajnie orac. Chociaz nawet i bez celowania tez!
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Tercoral »

Gladiator to naprawde silny zawod, ale nie przecenial bym celowania. Postepy ida tak samo.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Artak »

Tercoral pisze:Gladiator to naprawde silny zawod, ale nie przecenial bym celowania. Postepy ida tak samo.
A to zależy na czym expisz :) Zauważyłem, że na niektórych mobkach z celowaniem idzie łatwiej, a na niektórych jest to bez znaczenia.
No i na arenie jest zabawa (szczegolnie z gzwalcz widowiskowo :) )
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Eltharis »

Feril pisze: Gladiator - zwlaszcza dla kogos, kto bedzie gral glownie w pojedynke, to chyba najbardziej niedoceniany zawod na Arkadii.
A nie jest czasem tak, że Gladiator i Fanatyk to dwa najpopularniejsze zawody na Arkadii? Nie wiem, na ile informacje na Arkadii w Liczbach są rzetelne, ale - przynajmniej wśród osób które spotkałem na Arce, to te dwa zawody pojawiają się zdecydowanie najczęściej.

Jeśli chodzi o celowanie Gladiatora to abstrahując od tego, czy jest przydatne, czy nie, to uważam, że jest to jedna z ciekawszych umiejętności. Podobnie jak dwa tryby walki u nożownika. Sam gram Fanatykiem, więc nie wiem, jak to działa w praktyce, ale idea dostosowywania się do przeciwnika "w locie" brzmi dobrze.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Artak »

Eltharis pisze:(...) ale idea dostosowywania się do przeciwnika "w locie" brzmi dobrze.
Ogólnie to by było fajne jakby można było w trakcie walki podglądać zbroje przeciwnika i patrzeć co jest najmocniej zniszczone, albo co najsłabiej broni przed naszymi atakami. Wtedy glad w pvp by miotał wszystkich jak szatan :)
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Caradhras »

Legionista - twoje najwazniejsze cechy to wytrzymka i sila. Wytrzymka bo muszisz byc w stanie wziasc w zadnia czesc ciala, sila bo sprzet w ktorym bedziesz smigal wazy troche. Jesli zamierzasz grac halfem to znajdz sobie inny zawod do expienia najlepiej jeszcze ze specem na dwie bronie I nos ziola na expa. Defens Legionisty jest srogi natomiast jego ofens to zenada, na konkretnego expa przydalby sie miecznik, partek lub fanatyk na plecach zeby podkrecic dmg druzyny. Samotny exp ... da sie I nawet calkiem calkiem ale jest to mozolne zbieranie moba za mobem. Jestes w stanie utrzymac grupe na tarczy ale predkosc z jaka rozkladasz na lopatki czlonkow tej grupy nie jest powalajaca a co za tym idzie pomimo defensow tez wezmiesz w zadnia czesc ciala.
ODPOWIEDZ