Kasacja postaci.

Forum wieści z Arkadii.
Miggh
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2013 10:47

Kasacja postaci.

Post autor: Miggh »

Witaj,
Imie Gromowlad zostalo uznane za niepasujace do aktualnych realiow Arkadii.
Z powazaniem,
Administracja Arkadii

Kasowanie postaci po nastu latach grania i 367 dniach "online" to juz lekka przesada jest.

Gromowład nie jest moją postacią - pomagam mu tylko odzyskać swoją.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Fuggazi »

Strach się bać. Kiedy moje imię stanie się "niepasujące do aktualnych realiów Arkadii"?
Drżyjcie wszyscy albowiem nie znacie dnia ani gadziny...
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Miggh
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2013 10:47

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Miggh »

Witam,

Dziękuję za informację. Przyznam jednak nie mogę pogodzić się z Waszą decyzją, usunięcie kilkunastoletniej postaci bez żadnej informacji jest dość bezwzględne i krzywdzące.
Biorąc pod uwagę motywację przytoczoną w poprzednim mailu chciałbym przedstawić kilka argumentów i wnieść o zmianę Waszej decyzji:

1.Zgodność ze światem.
Nie mogę się zgodzić, że imię tej postaci odbiega od świata Arkadii wszak jest on zbudowany na fundamentach sagi o wiedźminie A. Sapkowskiego gdzie spotykane są imiona mające polskie brzmienie np.:
Diaboł - Torque, Jaskier, Jeż, Iskra, Myszowór, Oczko, Pokrzywka, Pogwizd, Puszczyk. Jeśli chodzi zaś o świat Warhammera to imię mojej postaci nawiązuje do powszechnie znanej formacji krasnoludzkiej Thunderers, od wielu lat kreowałem postać krasnoludzkiego zwiadowcy i kiedy była taka możliwość wybrałem zawód partyzanta, który najbliżej przypomina przywołaną formację.

2. Czas gry.
W ostatnich latach jakieś drastyczne zmiany nie zaszły na mudzie aby nagle postać przestała do niej pasować zwłaszcza, że minęło 16 lat od założenia postaci i miała ona 367 dni czasu spędzonego online. W swym okresie miałem także kontakty z Wizami i nie kwestionowano sensu bycia mojej postaci na Arkadii. Zdaje się, że nim skończyła moja postać 100 dni to przeszedłem nawet jedna rozmowę z Oscarem na temat swojego imienia i moje wyjaśnienie wystarczyło by kontynuować podróż po Arkadii.

3. Klimat i wkład w rozwój gry.
Nadzieją napawa fakt, że motywacją przez Administracje jest zachowanie klimatu Arkadii. Jak na złość jednak, myślę, ze to właśnie postać Gromowlad przyczyniała się przez wiele lat do poprawy klimatu świata.
Zawsze starałem się propagować idee krasnoludzkie, czerpiąc radość gry głownie z tworzenia klimatu a nie maskowaniu poziomu ( raz miałem początek "zwiedził" najczęściej "dosw" i niżej).
Moja gra nie polegała także na zabijaniu innych graczy, przez ten czas ledwie 3 lub 4 postaci zginęły z rąk mojej, i to głównie zaangażowane w stowarzyszeniowe konflikty.
Myślę, że brałem udział w kształtowaniu postaw wielu graczy, którzy po zmniejszeniu intensywności mojej gry tworzyli klimat imperium. Mam tu na myśli takie postacie jak Brygu i Grrid. Imie postaci nie było w tym momencie przeszkoda.
Brałem także aktywny udział w tworzeniu świata, mając swój udział w powstaniu wielu opisów głownie Gór Czarnych i Krańca Świata. Byłem autorem i współautorem kilku książek, które mozna znależc w biblitece a takze autorem mnóstwa opisów , które nie doczekały się jeszcze zastosowania.

4. Regulamin.
Nie wiem , który paragraf regulaminu złamałem 16 lat temu i do tej pory nie został wychwycony. Czytając regulamin można zwrócić uwagę na ustęp 5 w paragrafie "Zasady dotyczące kont i postaci" dotyczący nazywania postaci.
- Jak przywołałem powyżej nie można się zgodzić, że imię Gromowlad jest poza konwencją hard fantasy. Choć jak czytamy listę starych graczy i nawet czarodziejów trudno się oprzeć , że zakładając postacie kilkanaście lat temu przemycili na muda swoje ksywki lub imiona z reala, które funkcjonowały przez lata.
- Nie jest to także imię występujące w literaturze ( choć czytając np.: skład czarodziejski można znaleźć imię TANIS znane z literatury lub Mithandir łudząco podobne do innej postaci literackiej).
Choć oczywiście moje zasługi w promilu nawet się nie umywają do tych przywołanych postaci.
- Powyższe fakty świadczą jedynie, że czasem Administracja miała ludzkie podejście do spraw imion jeśli miała do nich wątpliwości to miała na uwadze inny zapis z regulaminu, "W przypadku imienia kontrowersyjnego postać je nosząca może zostać usunięta.", nie korzystała z opcji MOŻE zostać usunięta.

Uprzejmie apeluje zatem o ponowne rozpatrzenie mojej prośby o przywrócenie postaci, co będzie z pożytkiem dla mnie jak i dla świata Arkadii.

Z poważaniem, Gromowlad.
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Balkrag »

No ja rozumiem kasowanie postaci w przeciagu miesiaca od powstania jezeli imie nie spelnia wymagan.

ale po parunastu latach sobie przypomniec...
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Thorffin »

Goldfinger - strzeż się.

Pytanie, którego z Irvin/Irwin wybiorą... :twisted:
Chornik
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2014 14:28

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Chornik »

Thorffin A twoje tez nie wiem czy nie zbyt podobne do Thora...
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Cochis »

Nie wierzę, zwyczajnie nie wierzę.
To na pewno jest eksperyment socjologiczny mający na celu sprawdzenie reakcji graczy, uaktywnienia ich na forum itd.

Na pewno ...
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Terenes »

Nie wiem jak mozna kasowac tak stara i znana ze swojego dobrego RPGa postac w imie klimatu.

To jakas szerzej zakrojona akcja? I co sie stalo z imunitetem od usuwania za wiek?
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Rafgart »

Za zle imie kasowane sa tylko nowe postaci. Sprawa sie wyjasni, kontynuowanie tego tematu nie ma sensu.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Kasacja postaci.

Post autor: Torgen »

Postac Gromowlada zostala skasowana jakos w lipcu. Wiec mysle ze troche czasu juz uplynelo i moglibyscie juz przywrocic ja razem z calym jej dorobkiem. Przypominam ze byl to jeden z pierwszych KGKSow. Jeszcze za czasow kiedy biegalismy jako bezdomni.
Zablokowany