problem z kolejnością komunikatów

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Kobu »

Witajcie Zacni,
Otóż komunikat o wejściu na nowa lokacje GMCP room.info klient gry otrzymuje wcześniej, niż pojawia się otrzymany z Arkadii tekst o ruchu typu:"Ruszasz (za kimś/niespiesznie/jakkolwiek) na zachod." Jest to nierealne ale i mocno upierdliwe, ponieważ otrzymując info o nowej lokacji buduję sobie kierunki, a jeszcze nie wiem skąd przyszedłem! Czy tak pozostanie i z opóźnieniem trzeba będzie sobie info uzupełniać - przykre, bo moment wejścia jeden skrypt załatwiałby wsio, a tak drugi musi przerabiać to co już porobił pierwszy - czy można liczyć, ze jest to bug, który zostanie usunięty?
pozdrawia Kobu

edit:
Jeśli powyższe to kłopot, to może uzupełnienie komunikatu room.info o kierunek przybycia?
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Gleanevall »

Bzdury, bzdury, bzdury. To, że obserwujesz gmcp i tekst w innej kolejności, to wina cmuda. Triggery GMCP są przez niego przetwarzane asynchronicznie wzgledem tekstu.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Kobu »

Chamówa, chamówa, chamówa. Ale i tak dzięki za odpowiedź bo jest sensowna. Choć to Mudlet akurat. Zapewne przetworzenie wszystkich triggerów tekstowych jest tak powolne, że gdy łapie ten o który mi chodzi już jest pozamiatane. Być może łatwiej by było obsłużyć zatem ten gmcp jako funkcję LUA w zwykłych triggerach zamiast jako obsługę zdarzenia (ale to nieeleganckie takie) - i tu masz rację - asynchronicznego. Nie pomyślałem o tym, ale nie musisz mnie wyzywać udzielając odpowiedzi.

Gleanevall pisze:Bzdury, bzdury, bzdury. To, że obserwujesz gmcp i tekst w innej kolejności, to wina cmuda. Triggery GMCP są przez niego przetwarzane asynchronicznie wzgledem tekstu.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Zorilazor »

ja dodaje tempTimer na 0.001 do lapania tekstu po nowym GMCP - przy chodzeniu solo dziala dobrze, glownie dlatego, ze kierunki masz wpisane z palca. W druyznie troche mniej dobrze :) bo mozesz dostac 3-4 nowe room.info, zanim pokaze ci sie pierwszy tekst do przetworzenia.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Kobu »

Heh, 10 minut temu dodałem 0,15 sek :)
Ale myślę, że to też nieeleganckie....
Zorilazor pisze:ja dodaje tempTimer na 0.001 do lapania tekstu po nowym GMCP - przy chodzeniu solo dziala dobrze, glownie dlatego, ze kierunki masz wpisane z palca. W druyznie troche mniej dobrze :) bo mozesz dostac 3-4 nowe room.info, zanim pokaze ci sie pierwszy tekst do przetworzenia.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Gleanevall »

No nie bądź taki delikatny, nie było żadnego wyzywania.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: problem z kolejnością komunikatów

Post autor: Zorilazor »

Gleanevall pisze:No nie bądź taki delikatny, nie było żadnego wyzywania.
ale bylo lekcewazenie i protekcjonalnosc :)
ODPOWIEDZ