Dwie klawiatury numeryczne

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Dwie klawiatury numeryczne

Post autor: Herenvarno »

Eltharis pisze: Rozwiązaniem byłaby klawiatura, która ma sprzętowy Num Lock, ale nie wiem czy coś takiego jest na rynku. Chyba, że jest jakiś sprytny program pod konfigurację wielu klawiatur. Nigdy się jednak z czymś takim nie spotkałem (ale też nie szukałem..).
Istnieje, identyczna uzywam na PC (wylamna nozka w gniezdzie PS, zmusila mnie do uzywania klawiatury USB)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dwie klawiatury numeryczne

Post autor: Werbat »

Ona nie ma 'sprzętowego' numlocka. Każde urządzenie podpięte jako HID (Human Interface Device) na USB jest dla komputera widoczne tak samo. Hint: klawiatura w laptopie też najczęściej wpięta jest do płyty przez USB, tylko takie 'w środku' (nie wnikając w technikalia).
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Dwie klawiatury numeryczne

Post autor: Herenvarno »

Z drobnym nakierowaniem na temat, wpieta dodatkowa klawiatura ma swoje wlasne drivery, w tym wypadku pod klawiszami podpietej klawiatury nie sa klawiszom: 8, 9, 0, U, I, O, J, K, L, M przypisane klawisze keypada (84 klawisze), tylko standard (101/102 klawisze) Zawsze mozna to sprawdzic zanoszac swego lapka do "sklepiku z klawiatura" i prosba o przetestowanie jej na wlasnym sprzecie.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015 00:46 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Vesna
Posty: 17
Rejestracja: 01 cze 2010 08:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Dwie klawiatury numeryczne

Post autor: Vesna »

Werbat zdeptał moje marzenia do szczętu, więc nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim bezinteresownym ekspertom za uwagę. ;)
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Dwie klawiatury numeryczne

Post autor: Torn »

Na stronie internetowej producenta zew. klawiatury nie ma jakiegoś faq, manuala, forum?
Wpisałem w google "numlock external internal keyboard" i wyskoczyło kilka tematów. W zależności od sprzętu, OS proponowane rozwiązania najczęściej dotyczyły: zmian w Biosie, wgrania sterów zew. klawiatury, zmian w rejestrach, napisania skryptu. Nie jestem w stanie zweryfikować tych rad, ale zawsze możesz poczytać. Może komuś udało się na podobnym sprzęcie.
Tintin++ mud client
ODPOWIEDZ