Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Athal
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2014 18:21

Re: Rozwój postaci

Post autor: Athal »

Witam, jestem nowym graczem i coś mi strzeliło do głowy, żeby latać z dwoma sztyletami i zabijać bogu ducha winne kozy - przy sztyletach chciałbym zostać, przy kozach niekoniecznie. Dziki jednak raz umierają od moich ciosów, raz ja muszę ratować się ucieczką. Otóż uczę się w zawodzie łotrzyka i daję w umiejętności takie jak sztylety (najwięcej), uniki, ukrywanie się i chyba to te główne. I tu moje pytanie.

Jako że używam dwóch sztyletów ich skuteczność musi zależeć również od poziomu walki dwoma broniami. Czy ktoś orientuje się w jakim stopniu? Ciężko mi znaleźć trenera, który w znaczny sposób nauczyłby mnie tego.
Czy ktoś wie, czy posiadanie um sztylety na "nieźle" i walki dwoma broniami na "trochę" eliminuje cały sens walki dwoma sztyletami? Czy w takiej sytuacji lepiej używać jednego sztyletu (z moich obserwacji jest gorzej)? Czy największa efektywność jest osiągana, gdy obie um (sztylety, wlk na dwie) są na takim samym poziomie?

Mogłem dużo zagmatwać, mimo to proszę o wszelkie rady i podzielenie się wiedzą.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Rozwój postaci

Post autor: Dhorw »

Walka dwiema bronmi wedlug moich odczuc wplywa tylko na plynnosc atakow. Byc moze przy wysokiej zrecznosci oplaca sie lotrzykiem walczyc dwoma sztyletami. Ja jednak ze swojego doswiadczenia polecam sztylet plus tarcza.
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Rozwój postaci

Post autor: Zornok »

Sztylety akurat są pod kątem walki dwiema brońmi promowane (proszę poprawić, jeśli jednak zmiana promująca sztylety została wycofana), więc nawet na niskim poziomie umiejętności walki dwiema brońmi walka taka może być opłacalna.
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gruer »

Łotrzyk na sztyletach chodzi płynniej niż fanatyk na toporach w przypadku krasnoluda :) W ogóle fanol na tej rasie tnie się jak Komisja Wyborcza z ogłaszaniem wyników.
Gorur
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2014 23:47

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gorur »

Pytanie związane z długo i często już wałkowanym tematem umiejętności:
-walka z bestiami chaosu
-ocena bestii chaosu

Zastanawia mnie sposób nabijania uma, ile przykładowo potworów na cmentarzu trzeba zabić żeby dźwignąć wyżej um? Wydaje mi sie że ich liczba przekroczylła tysiąc lub więcej a moj um nie wzrósł

W jakiej kolejności najlepiej rozwijać ten um tzn. najpierw bijemy potwory na cmentarzu pozniej kilumisy następnie pająki i tak dalej

Czy walka z bestiami chaosu rzeczywiście daje wyraźne profity czy to tylko założenie teoretyczne które na samym założeniu sie kończy?

Może znajdzie się na forum jakiś zapalony Wiedźmin który z zaangażowaniem stworzy rozprawkę na wspomniany temat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Talhar
Posty: 38
Rejestracja: 27 maja 2014 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talhar »

Walka z niektórymi potworami jest w stanie podnieść Ci umiejętność tylko do pewnego poziomu. Później musisz poszukać trudniejszych przeciwników niż ghule na cmentarzu. Stworów pokoniunkcyjnych występuje w Ishtar sporo.
Walka jak i ocena chaosu dają profity.
Gorur
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2014 23:47

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gorur »

Dzięki za odpowiedź ale chciałem dowiedzieć ile trzeba ubić konkretnych potworów żeby dźwignąć poziom wyżej, aby uniknąć sytuacji gdy siedze na danego rodzaju mobach kilka dni nie zyskując nic w kontekście rozwoju uma

Coś w rodzaju krótkiego poradnika rozwoju skilla bazującego na własnych doświadczeniach (nie domysłach) ze wskazaniem siedlisk i typow stworzeń

Wiem wiem spytaj na arkadii, ale interesuje Mnie bardziej techniczne podejście do tematu niż rpgowe.
Nadia

Re: Rozwój postaci

Post autor: Nadia »

Gorur pisze:Dzięki za odpowiedź ale chciałem dowiedzieć ile trzeba ubić konkretnych potworów żeby dźwignąć poziom wyżej, aby uniknąć sytuacji gdy siedze na danego rodzaju mobach kilka dni nie zyskując nic w kontekście rozwoju uma

Coś w rodzaju krótkiego poradnika rozwoju skilla bazującego na własnych doświadczeniach (nie domysłach) ze wskazaniem siedlisk i typow stworzeń

Wiem wiem spytaj na arkadii, ale interesuje Mnie bardziej techniczne podejście do tematu niż rpgowe.
Spróbuj popytać w części forum dotyczącej power gamingu.
Mikkel

Re: Rozwój postaci

Post autor: Mikkel »

Spróbuj popytać w części forum dotyczącej power gamingu.
W pełni aprobuję dyskretną ironię.

Gorur, co jakiś czas masz komunikat o poprawie umiejętności walki z bestiami chaosu czy też umiejętności ich oceniania. Z niektórymi potworami jest dosłownie co chwila takowy, z niektórymi znacznie rzadziej. Nikt ci raczej nie powie "najpierw zabij sto takich potworów, potem przejdź tam i zabij takich dwieście". Sam odkryj. Odkrycie tego zajmuje, hem, może jeden dzień kombinowania i zwiedzania.
Asgoth
Posty: 8
Rejestracja: 07 gru 2014 08:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Asgoth »

Nie wiem czy pytanie umieszczam w prawidlowym temacie, ale sprobujmy ;)

Co daja nam okreslone cechy? Prosze o poprawke jezeli sie myle.

Sila - ilosc zadawanych obrazen oraz wartosc udzwigu postaci.
Zrecznosc - unikanie oraz trafialnosc ciosow.
Wytrzymalosc - ilosc punktow hp, wieksza pula staminy czyli mniej meczymy sie na traktach.

Czy dobrze to rozumiem?
ODPOWIEDZ