Expowiska

Forum wieści z Arkadii.
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Expowiska

Post autor: Thork »

Nie do końca. W obecnym systemie bardziej opłaca się bić masowo słabsze moby, które pozwalają na płynne bicie, niż coś mocniejszego co wymaga co jakiś czas odpoczynku.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Expowiska

Post autor: Herenvarno »

Thorku, prawdopodobnie masz racje, pytanie jednak nie mialo na celu uzyskanie odpowiedzi na temat oplacalnosci, lecz na temat balansowania expa.

@Re Down
Zajmuje sie graniem, a jakze (o ile mam ochote). Balansowanie pozostawiam Wam, wizom i nie sugeruje nikomu, czym kto powinien sie zajmowac. Jednak po namysle rozwazam czy nie zrobic wyjatku.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2014 18:25 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 6 razy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Expowiska

Post autor: Zurwen »

Zajmij się graniem zamiast balansowaniem.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Expowiska

Post autor: Gryzak »

Herenvarno pisze:Nie wiem czy Macie podobne wrazenie ze:
Walka z grupa wspierajacych sie wrogow nie jest adekwatnie nagradzana expem.

Moje spostrzerzenie bazuje na obserwacji nastepujacych wydarzen:

Walcze z przeciwnikiem (pojedynczym, nie wspieranym przez nikogo)
Po zabiciu dwoch takich wrogow wskakuja mi nieznaki.
Sytuacja ciagle sie powtarza, wiec miara "dwa modele tego przeciwnika = nieznaczne postepy"

Walcze z dwoma takimi przeciwnikami (wspierajacymi sie), po ich zabiciu dostaje znowu nieznaczne postepy.
Sytuacja tez sie powtarza za kazdym razem.
(...)
Czy takie sytuacje zostaly zbalansowane oraz, czy odnosicie podobne wrazenie ?
Zauwaz ze nie widzimy dokladnie "cyferkowych" postepów. Może byc równiutkie nieznaki za dwa potworki bite osobno i końcówka nieznaków za dwa bite razem.
Zeby to sprawdzic zalecam ubicie kilku dwojek jednej po drugiej, wtedy moze zauwazysz wieksze postepy.
Kwestia otwarta pozostaje "plynnosc" expienia. Moze w tym wypadku bardziej oplaca sie bic pojedyncze zeby byl wiekszy "przemial" bo mniej porania? Jak bardzo "sciaga" cie dwojka a jak bardzo pojedynczy?
Ta "plynnosc expienia" na danym potworku jest inna dla kazdego zawodu/aj i zawsze wg. nas graczy bedzie za mała :)
Fels
Posty: 31
Rejestracja: 17 lip 2014 15:49

Re: Expowiska

Post autor: Fels »

Sprawiedliwości nie ma. Najgorsze, że trzeba bić godzinę, by się dowiedzieć, że jednak szkielety nie. Albo snotlingi tak. I potem już nie warto biegać i szukać. Człowiek traci 4 godziny szukając expowiska robiąc b.małe, a mógłby mieć 2-3 razy większe na jednym nudnym... Gdzieś widziałem bonus za unikatowość killa, powiedzmy od 50% spadający do 0, jeżeli zabijemy x takich mobów (nie wnikałem w system, na oko). Niegłupie według mnie.

Fels.
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Expowiska

Post autor: Rafael »

Generalna zasada jest taka, ze najlepiej sie expi w 2-3 osoby na mobkach ktore stoja po wiecej niz 1 na lokacji i ktore mozecie bic w miare plynne, znaczy nie odpoczywajac po kazdej grupce tylko co jakis czas (oczywiscie sa od tego pewne odstepstwa ale pisze ogolnie).
Oczywiscie inne expowisko jest dla 2-3 gp na kawal swiata, a inne dla 2 zawodowcow na wielce.
Kolejna sprawa jest to ze na czas potrzebny do zrobienia nieznakow ma wplyw sporo czynnikow, jakosc zbroi i broni, odpowiednie dobranie zadawanych obrazen do npcow ktore bijemy, jakie zawody maja czlonkowie druzyny, jak daleko jest do kowala itp itd.
Niestety trzeba szukac, kombinowac i zmieniac miejsce expa taki urok Arkadii :)

R.
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Expowiska

Post autor: Jennever »

Gryzak pisze: Zauwaz ze nie widzimy dokladnie "cyferkowych" postepów. (...)
Nie widzimy, bo gdybysmy widzieli, odkrylibysmy wszechobecny burdel.
A i zaraz by sie podnioslo larum, ze cyferki ida za moba, ktore nota bene mozna by bylo wylaczac w opcjach.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Expowiska

Post autor: Tercoral »

Tam gdzie jest cienko nikt nie lazi. Tam gdzie jest niebezpiecznie idzie sgw. Wszystkiego o impie nie wiem, ale utopce to porazka balansu wedle mnie.

Chociaz tam chyba za latwo fraga mozna bylo wylapac i zamiast mlodych zawodowcow chodzily bandy spasionych sekondow po szybki lvl.
Tęczowe serce... :oops:
Urisiel

Re: Expowiska

Post autor: Urisiel »

A ja zauważam brak expa dla większych grupek graczy.

Do 3 osób opłaca się jeszcze gdziekolwiek expić, powyżej już robi się kupa.
Kiedyś przykładowo na banitów się szło w 7 i był postęp co 30 min. Teraz w 4 poszedłem 40 parę. I tak sobie myślę mam czasem do 10 osób zalogowanych, to znaczy, że mam brać 1 osobę na ryby, drugą grupkę 2-3 osobową wysłać do Lyrii, trzecią na wsiowe orki?
Wolał bym jakieś expowiska gdzie przykładowo w grupie 7 osobowej mogę sobie iść i normalnie koksać, a nie łazić za zjebanymi magikami, bo nic innego konstruktywnego nie ma do roboty w takiej grupie. No tak jest jeszcze rpg, ale w literkach jak się zacznie rpgować przy takiej ilości osób to serio czytać każdy co pisze, potem odpisać na każde zagadnienie... Wystarczy czasem postać na poczcie w Novigradzie i wiadomo o co chodzi.

Więc zróbcie, przeróbcie expowiska gdzie trzeba expić w dużych grupach osób i będą postępy. Zdaje sobie, że to problem, bo trzeba podpakować wówczas npc, a te mogą Nas wtedy łatwo ubić(lub wykluczyć expo w dotychczasowych drużynach). Więc raczej by trzeba było zmienić chyba mechanizm całego expa. I tak mi się nasuwa, że siła drużyny by mogła być liczona np do max 3-4 osób z największymi statami, a reszta pomijana. Wtedy by to było ok ;] Zachęcało by do łączenia się graczy w grupy (golemowo 2014?) bo expić by się opłacało nawet w większej grupie, fakt przy 15 osobach by to mogło być przegięte pójść na takich banitów i wyciąc expowisko w 20 min 3 postępy. No ale resp npcy jest jaki jest ;] W każdym bądź razie chcę jakieś alternatywy poza wyciąganiem magików w dużych drużynach(no tak można iść jeszcze PK, ale jak ktoś nie lubi to co wtedy?) :)
Thaer

Re: Expowiska

Post autor: Thaer »

Jest expowisko o dużym potencjale, klimatyczne, silne albo nawet bardzo silne npc z duzymi skillami. Jednak jak kolega Urisiel pisze. Nie jest opłacalne tam expienie w grupach powyżej 4. Fort w Lyrii jest od niego lepszy...co dziwi. Ale być może trzeba zgłosić na Arkadii. :)

Pozdro.
ODPOWIEDZ