Expowiska

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Cron
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2014 20:45

Expowiska

Post autor: Cron »

Szanowni Czarodzieje,

Lata mijaja, my sie starzejemy, ale nadal z wielkim zapalem gramy w nasze ulubione "literki". Kolejne reformy zmieniaja muda, rozwijaja go i czynia jeszcze lepszym.
Sa jednak aspekty gry, ktore kiedys wydawaly sie "lepsze" - mam tu na mysli expowiska.
W chwili obecnej istnieje kilka miejsc bardzo oplacalnych, na ktorych mozemy spotkac wiekszosc graczy. Pozostale (czyli jakies 80%) lezy odlogiem. W moim przekonaniu ich potencjal oraz czas i zaangazowanie osob, ktore je tworzyli marnuje sie.
Czy nie lepiej byloby gdyby NPC-e o podobnej sile dawaly podobna ilosc expa?
Oczywiscie, niektore expowiska powinny byc bardziej oplacalne, ale kosztem bezpieczenstwa. Roznica ta nie powinna byc jednak olbrzymia!
Posluze sie tu przykladem expowiska, do ktorego mam sentyment - utopcow. Fantastycznie napisane, ze swoistymi smaczkami i wyraznym niebiezpieczenstwem. Obecnie puste... nieoplacalne i z wysokim ryzykiem zgonu. A przeciez NPC-e tam wcale nie sa slabe.
Chcialbym takze aby moja notka nie zostala zle zrozumiana - uwazam, ze NIE nalezy "obcinac" zadnych expowisk na Arce. Wprost przeciwnie niektore miejsca nalezy "dopakowac", tak aby gracze mieli realny wybor.

Bylbym wdzieczny gdyby ktorys z Czarodziejow znalazl chwile i odniosl sie do moich spostrzezen. Zastanawia mnie jaki kierunek obrany zostal przez Administracje i czy planowane sa zmiany w sytemie expa lub expowisk.

Pozdrawiam!
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Expowiska

Post autor: Gruer »

A mi akurat wydaje się że jest całkiem sympatycznie jeśli chodzi o exp. W każdej domenie są expowiska dla różnych poziomów rozwoju postaci, jest ich sporo i nie ma większego problemu w osiągnieciu porządnego poziomu. Podałeś przykład w sumie chyba jedynego zmarnowanego pod tym względem terenu bo faktycznie utopce zostały zepsute całkowicie ale poza nimi jest Ok - przynajmniej w Imperium bo Ishtar raczej omijam.
Awatar użytkownika
Cron
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2014 20:45

Re: Expowiska

Post autor: Cron »

Uwazam, ze w Imperium warto byloby "podpakowac" jeszcze zombie w Uberseiku, troglodytow oraz (moge sie mylic) Wezendorf.

A w Ishtar niestety wiekszosc expowisk jest marnowana.
Finmor

Re: Expowiska

Post autor: Finmor »

Jest przeciwnie.
Pozostało wzglednie niewiele expowisk, które są zupełnie nieopłacalne dla żadnej postaci, a przy tym poobcinano te, na których było niewspółmiernie różowo z expem.

Wydaje mi się, że może mieć sens zgłaszanie typu: zabijałem moby tu i tu, postacią z takim zawodem i takim poziomem oraz takim sprzetem, szło nie za łatwo, nie za trudno, ale nieznaczne postępy zajęły aż 80 minut.

Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd, ale o ile pamiętam, to oczekiwany czas postępu w dopasowanych warunkach (odpowiednie dla postaci expowisko, dobry sprzęt) to 30-50 minut.
Awatar użytkownika
Esterle
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2014 01:01

Re: Expowiska

Post autor: Esterle »

Witam,
Wróciłam na Arkę po paru latach, i muszę przyznać że bardzo przykro zaskoczyły mnie zmiany w Wiosce Zjaw w Ishtar. Pominąwszy fakt że to zawsze było naprawdę klimatyczne , mroczne miejsce dopracowane w każdym szczególe (aż miło było tam expić), to po prostu była alternatywa dla samotnego expienia postaci nakierowanych na "mentale" :(
Chciałam tylko się zapytać czemu zjawy zmieniły sposób walki i czym ta zmiana była podyktowana?
Z góry dziękuję za wyłapanie mego postu i odpowiedź.
Żyj życiem, dając żyć innym :)
Mikkel

Re: Expowiska

Post autor: Mikkel »

Acha, to one kiedyś naprawdę biły głównie po manie? Poszedłem tam expić właśnie na to licząc, a tu: biją normalnie i zadają dodatkowe obrażenia jak się ma mało many w zapasie... No cóż, nie tego się spodziewałem - liczyłem raczej, że będzie to dobre miejsce do zdobywania doświadczenia dla zielarza...

EDIT:
Ale miejsce jest nadal dość klimatyczne, tylko rzadko kiedy w ogóle ktoś tam bywa.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Expowiska

Post autor: Maylinne »

Kiedyś było dobre dla zielarza, teraz już chyba nic takiego nie ma. :(
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Expowiska

Post autor: Jennever »

Ja bym wolal Eventy np w weekendy EXP x2 :P ciekawe czy wiecej ludzi by gralo
Volomir
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2014 21:46

Re: Expowiska

Post autor: Volomir »

Popieram post wyżej. Nawet nie musi byc x2 ważne by były :P
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Expowiska

Post autor: Hurio »

Jennever pisze:Ja bym wolal Eventy np w weekendy EXP x2 :P ciekawe czy wiecej ludzi by gralo
Pewnie by gralo, ale co z tego jak kazdy mialby klapki na oczach z wielkim napisem:
Nie spac - expic?!:D
ODPOWIEDZ