Wyjasnienia

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Wyjasnienia

Post autor: Loptak »

Rafgart pisze:Wszystko macie w pierwszej notce - Swan dostal kolejna 'ostatnia szanse'-ultimatum, na jakich zasadach moze grac w Arkadie. Zlamal je, wiec grac juz nie bedzie. I nie chodzi o to, ze ukrywal swoja tozsamosc, w zdecydowanej wiekszosci przypadkow w ogole nas ona nie interesuje. Bylo to tylko kolejne pole, na ktorym pokazywal, ze ma problemy sam ze soba. Czasem gra tutaj powoduje, ze ktos robi sobie krzywde, temat jest wiec powazny, przykry i mam nadzieje, ze wykazecie sie chociaz odrobina dojrzalosci.

Przy okazji chcialbym wyrazic szczery podziw dla osob, ktore nie majac zielonego pojecia o co tu chodzi, przedstawiaja swoja opinie.

Twoja notka Rafgarcie nic nie tłumaczy, a dla przykładu osoby z VR chciałby wiedzieć dlaczego postać 1 dzień po przyjęciu do gildii zostaje nagle zniknięta, może przynajmniej jakiś list do naszego wodza? :( (chociaż nasuwa się myśl że została skasowana, bo ultimatum było nie przystępowanie do gildii. Ale takie rzeczy powinny być po prostu upubliczniane po wykonaniu wyroku, tak jak w przypadku pedofili w realnym świecie :P)
Btw. ocenianie ludzi na podstawie muda ("ma problemy sam ze sobą, robi sobie krzywdę") to amatorszczyna. Wszak wiadomo że ludzie mają 2 osobowości w dzisiejszym świecie:
- internetowy kozak
- normalny zwykły-szaraczek (w realnym świecie)
A uzależnienie i problemy z niego wynikające, można rozwiązać jedynie wyrzucając komputer za okno i zamieszkując w szałasie, a nie usuwając komuś wielodniową postać, co doprowadzi pewnie do gorszych zachowań.

Dojrzałością byłby otwarty kontakt z graczami. Podejście do tej gry jak do gry, a nie jakiegoś postkomunistycznego zamkniętego systemu sprawowanego przez oligarchów ; )
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Wyjasnienia

Post autor: Merkava »

Skąd Kolega Loptak wie że to tylko na podstawie MUDa?

Dla mnie notatka Rafgarta jest więcej niż wyczerpującą odpowiedzią, na kwestie którą niepotrzebnie wyciągał na forum sam "podsądny". Nie znam konkretnie historii wymienionego, ale w moim odczuci jeśli komuś ze względu na jego wcześniejsze zachowania w ogóle potrzeba stawiać jakieś ultimatum żeby go dopuścić do gry z innymi, i na dodatek ten ktoś tego ultimatum nie dotrzymuje... to o tej osobie nie ma w ogóle co rozmawiać, tylko należy się cieszyć że ma się ją z głowy. (opieram swoją opinie tylko i wyłącznie na informacjach zawartych w tym wątku na forum).

Dojrzałością, było by się nauczyć w końcu że pewne informacje nie są upubliczniane i jest to święte prawo administracji pisać ile chce. Deal with it.

Przez ponad dziesięć lat grania na tym MUDzie nie widziałem bardziej otwartego podejścia do graczy. Ale najwyraźniej dać palec, to niektórzy będą chcieli całą rękę.

edit: Tak, tez bym chciał wiedzieć. Bo tez lubię pikantne plotki i słuchanie o cudzych prywatnych sprawach. Ale wiem że to nic nie wnosi, a do sądzenia graczy i decydowania o ich prawie do gry jest drużyna MG, nikt z graczy. Więc graczom nic do tego. Akceptują to, albo szukają innej gry, a plotki i sensacje można sobie zbierać na zjazdach, a nie na oficjalnym forum. Nasza ciekawości i wścibstwo nie mają nic wspólnego z dojrzałością czy uczciwością.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014 20:34 przez Merkava, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Wyjasnienia

Post autor: Loptak »

Nie zgadzam się z Tobą Merkavo.

Dla mnie w ogóle podejście administracji do graczy nie jest dobre. A rozmowa z jakimkolwiek wizem wygląda jak rozmowa ze świadkiem Jehowy.

Wyjaśnienie Rafgarta nic nie wnosi. Nadal nie wiadomo za co ktoś beknął, czy było to uczciwe wobec niego, czy było uczciwe wobec gildii do której dużo wnosił. Dowiedziałem się tylko że ktoś (prawdopodobnie?) ma problemy, tylko że nie wiemy w jakiej kwestii.

Tak skonstruowana notka atakuje jedynie Kirane kimkolwiek jest i nie pozwala ocenić tego czy była uczciwym graczem czy nie.

Od 10 lat nie zauważyłem zbytniej zmiany podejścia gracz - wiz, prócz tego że aktualnie jest mniej kolesiostwa (albo po prostu go nie widać:).

Edit. Nie wiem czy tylko na podstawie MuD'a, dlatego fajnie byłoby wiedzieć więcej.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Wyjasnienia

Post autor: Rafgart »

Widze, ze niektorzy nie zrozumieli, ze temat sie skonczyl. Wiec im pomoge.
Zablokowany