Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Forum wieści z Arkadii.
Garar
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011 18:30

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Garar »

Hej!

Yarrid, mam takie pytanie, czy jest możliwość udostępnienia kodu źródłowego klienta ze stronki Arkadii? Ja profesjonalnie jestem developerem Javy i jeżeli kod byłby powiedzmy na githubie mógłbym pomóc go rozwijać w postaci patchy i pull requestów.

Dokładnie chodzi mi o to, że uważam ze próg wejścia do gry jest wysoki, oprócz nauczenia jak się gra, trzeba jeszcze umieć przygotować sobie klienta oraz zdobyć skrypty. Gdybyśmy mieli dobrej jakości klienta na stronce (czy jako aplet czy jako Web Start), z pełnym zestawem skryptów umożliwiających grę, na przykład takich jak udostępnia Werbat pod tf'a, to zdecydowanie ułatwiłoby start nowym graczom.

Co do udostępnienia klienta, to nie jest to wymagane, tylko nie chce zaczynać od nowa, jeżeli już coś jest.

Garar
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Zurwen »

Patrz PM.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Gothrin »

Bo jak to mawiają, my tu gadu gadu, a w Biedronce pracują....

Od 9 grudnia ruszam z reklamą, której czas trwania szacuję początkowo na 6 miesięcy, podczas których trafi ona do ok. 1000 osób zainteresowanych tematyką fantasy.

Sprawa jest dość prosta. Jeden z moich dobrych znajomych prowadzi dużą, ogólnopolską księgarnię internetową i (choć sam nie jest Arkadią zainteresowany) po rozmowie zgodził się na dodawanie 'wkładek' do książek z reklamą naszego muda. Ulotki będą drukowane na papierze o gramaturze 100 - 120, do rozważenia jest druk kolorowy. Niewielki koszt tej zabawy biorę na swoje barki i - żeby było jasne - nie liczę na żadne wsparcie ze strony "władz". Nazwijmy to czynem społecznym. Czas na reklamę dobry, bo chociażby jesteśmy tuż po premierze "Sezonu Burz", który coraz lepiej się sprzedaje.

I teraz zadanie/konkurs/prośba.

Mamy dostępny rozmiar papieru A6 (jedna czwarta kartki A4). Do wtorku 3 grudnia czekam na propozycje tekstów jakie powinny znaleźć się na takiej wkładce. Tu pytanie do Magów: Czy mogę użyć znaku graficznego arki?


Jeśli nikt się nie zgłosi - wrzucę swoją propozycję, bo mam kilka pomysłów, jednak będę wdzięczny za pomoc, bowiem co dwie głowy to nie jedna. :)


Jeśli projekt się sprawdzi, będzie prawdziwy odzew - możemy zrobić kontynuację.
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Rafgart »

Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Zurwen »

http://arkadia.rpg.pl/grafiki/

Tam jest tego więcej.

Mnie osobiście do gustu zawsze przypadał:
http://arkadia.rpg.pl/grafiki/naglowek8.jpg
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Gothrin »

Dzięki Panowie.
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Thorffin »

Przekrocz granicę wyobraźni.

„Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.” Kto gra w Arkadię, ten żyje raz - a intensywnie.
- Józef Czechowicz
^^^Kulawe to jakieś...^^^

I takie od czapy:
- "Gdyby nie Arkadia, gwałciłbym, rabował i palił - a w konsekwencji trafił do więzienia. Dzięki niej, robię to co lubię i cieszę się wolnością." Janek, student, lat 23.
- "Zawsze chciałam być dumną elfką w doskonale uszytych ubraniach, które mogłabym zmieniać ile tylko dusza zapragnie. Cięłam się, wiedząc, że nigdy nie będę elfką. Dzięki Arkadii przestałam." Natalia, uczennica, lat 16.
- "Nie jestem duszą towarzystwa, a na Arkadii wszyscy lubią postać mojego nieokrzesanego ogra." Fryderyk, grafik, lat 30.
- "Arkadia pozwala mi być sobą - tym, kim jestem w najskrytszych zakamarkach mojej wyobraźni." Anastazja, zakonnica (przesadziłem :) ), lat 45.
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Gothrin »

Thorfin, dasz nam numer do swojego dilera? :D
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Goldfinger »

Gothrin - reklama jako wkładka do książki jest, dla mnie przynajmniej, czymś idealnym. Mógłbyś udostępnić już gotowy projekt zakładki/wkładki społeczników może być więcej. Wprawdzie dostawy wraz z książką, pod względem efektywności, nic chyba nie przebije, ale można przykładowo wkładać zakładki do książek z bibliotek.
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Gothrin »

Tylko tutaj możesz trochę ryzykować, bo biblioteka może sobie tego nie życzyć.

Oczywiście udostępnię efekt moich/waszych poczynań.
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
ODPOWIEDZ