Umiejętności złodziejskie

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Umiejętności złodziejskie

Post autor: Radgast »

Pytanie do czarodziejów:

Skoro w planach, choćby w odległej przyszłosci, jest wiecej zawodów niebojowych z nowym systemem... To czy jest szansa na poważniejsze zastosowanie umiejetnosci zlodziejskich niz to ma miejsce obecnie, zakładając, że projekt byłby dobrze przemyslany i opisany?

Głównie, choć nie tylko, mam na myśli um 'kradzież kieszonkowa', który zdaje się, że jest jedynie pozostałościa po dawnych czasach.

Nie będę ukrywał, że marzy mi się stowarzyszenie w stylu Gildi Zlodziei i Cechu Zebrakow :D Widziałbym to jako jedną wspolna całość, z dostępnym zawodem złodzieja z prawdziwego zdarzenia, za to z rpgowym podziałem na dwie frakcje.

Za nim pomysł trafi do zrealizowania 'po świetach' niczym: magia, konie i łuki... Podejrzewam, że wymagałby mniej pracy niz te wyżej wymienione, a niesamowicie wzbogaciłby świat arkadii głownie nastawiony na pk. Biorąc pod uwage choćby popularnośc kultu Ranalda, nie bałbym się o powodzenie projektu. Dodam jeszcze, że z pewnością ożywiło by to Cech Kupców na który ostatnio jest tyle narzekań. W koncu mieliby poważna konkurencje ; )

Tyle tytułem wstępu.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Umiejętności złodziejskie

Post autor: Violla »

Tak, tak... ja nie czarodziej, ale wypowiem się jednak. Pomysł bardzo mi się podoba, mimo że nie miałabym i tak postaci w takim żebraczym cechu. Ciekawa koncepcja. Tylko umy powienny wchodzić mniej więcej tak "szybko" jak kupcom, inaczej wszyscy pójdziemy z torbami :P
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Umiejętności złodziejskie

Post autor: Radgast »

Violla pisze:Tak, tak... ja nie czarodziej, ale wypowiem się jednak. Pomysł bardzo mi się podoba, mimo że nie miałabym i tak postaci w takim żebraczym cechu. Ciekawa koncepcja. Tylko umy powienny wchodzić mniej więcej tak "szybko" jak kupcom, inaczej wszyscy pójdziemy z torbami :P
Jakby to ode mnie zależało to nawet bym dodał kupcom niewielki poziom 'kieszonkowstwa'. Jak juz pisałem, pokrewna branża ; )
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Umiejętności złodziejskie

Post autor: Herenvarno »

Radgaście :D Oni to mają z nawiązką.

Sory za OT, nie moglem się powstrzymać.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
ODPOWIEDZ