Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Rafgart »

Vicorin pisze:Można by ułatwić sortowanie sprzętu. Jak jest na ziemi z 200 sztuk broni to
np: "podnieś raczej skuteczne bronie"
i postać podnosi np: 4 sztuki broni tak jak je ocenia
Do trzymania przedmiotow sluza skrzynie i one maja w sobie mozliwosc sortowania.
Odkladanie na lokacje 200 przedmiotow jest bardzo zle i jak jakis wiz to zobaczy, to taka lokacje oczysci.
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Arvak »

Kiedys ktos zaproponowal, aby po zgonie postac dostawala blizne (jakis % szansy na to). Moze reaktywowac ten pomysl?

Oczywiscie, aby rzesze sekondow specjalnie nie padaly, mozna by bylo wprowadzic jakis prog doswiadczenia (np. zwiedzil caly swiat) w ktorym jest owa szansa na dostanie blizny (zgon wtedy w sumie boli...).

(Ewentualnie obnizyc poziom do np. kawal, a im wyzej zgon od tego poziomu, tym wieksza blizna).

[taka luzna reaktywacja pomyslu]
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Pier »

Taki bonus powinien być raczej przynależnościowy, choćby dlatego że nie każdemu do postaci to pasuje. Może dlatego wcześniej blizny się nie przyjęły i pozostały w zasięgu gladiatorów (chyba że już nie)
Pozdr

Edit:
Są umiejętności, które nie należą do żadnej z kategorii umiejętności, fajnie byłoby gdyby ktoś je przypisał ;)
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Huggus »

Czy szło by oznaczać magiki które nie przetrwają w skrzyni jakoś inaczej niż normalne bronie/zbroje. Obecnie jak się da np przejrzyj miecze, to na pierwszy rzut oka, taki stary magik nie różni się niczym od zwykłego miecza (chodzi tutaj o symbol * na początku i tekst w nawiasie po nim) można by np dodać w nawiasie, tam gdzie jest normalnie, że posłuży tylko trochę, tekst nie posłuży dłużej albo coś takiego.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

A 'wybierz stare xxx' już nie śmiga?

dół: no ale chcesz inne oznaczenie, to właśnie jest 'stare'. Wiem, że nie o to Ci chodzi, ale chyba nie chodzisz po kolana w magikach, żeby wyjęcie i przejrzenie tego ręcznie stanowiło jakiś problem?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011 17:33 przez Coronius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Huggus »

Ale ja nie chce wybierać tylko przeglądać...

E: a żebyś wiedział ze chodze :P
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Werbat »

Po kolana, czyli tylko buty zręcznościowe? :P
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Esten »

Rafgart pisze:
Vicorin pisze:Można by ułatwić sortowanie sprzętu. Jak jest na ziemi z 200 sztuk broni to
np: "podnieś raczej skuteczne bronie"
i postać podnosi np: 4 sztuki broni tak jak je ocenia
Do trzymania przedmiotow sluza skrzynie i one maja w sobie mozliwosc sortowania.
Odkladanie na lokacje 200 przedmiotow jest bardzo zle i jak jakis wiz to zobaczy, to taka lokacje oczysci.

Gdzie mozna znalezc komendy dotyczace skrzyn, zwlaszcza owej mozliwosci sortowania?

re down: Z wypowiedzi Rafgarta zrozumialem ze w skrzyniach jest mozliwosc sortowania wedlug jakosci, komendy przejrzyj badz wybierz znam.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011 20:38 przez Esten, łącznie zmieniany 1 raz.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Grrid »

'przejrzyj'
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Brygu »

Ja mam taki mały pomysł, nie ukrywam że dość interesowny. Ale tyczy się właśnie ukrywania. Nie chcę tu rozpoczynać żadnej dyskusji, poprostu zgłosić pomysł któremu wszyscy z ukrywaniem będą przeciwni. Nie martwcie się i tak nie przejdzie.
Mianowicie, żeby ukrywanie się, a zwłaszcza skradanie zjadało troszkę many, tak jak ma to teraz miejsce z tropieniem. Nie chodzi tu o to żeby zaraz jakoś ciąć możliwości takich umiejętności. Chodzi o to żeby po godzinie zabawy w kotka i myszkę ktoś już nie dał rady się więcej bawić... Resztki many zużyje na ukrycie się i będzie niewidzialny.
W taki sposób będzie szansa że komuś się ta mana w końcu skończy i sie go znajdzie.
I tak są zioła, albo regeneracja many i dalej, albo czas zwiewać i deliona.
Myślę że pomysł warty przemyślenia, kwestia odpowiedniej balansacji zjadania tej many.
Może przemykanie z drużyną zjada więcej...
Tak wiem, jestem głupi, już kończę.
Pozdrawiam.
Zablokowany