Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Zorrid pisze:Czyli ten ożywieniec to tak naprawdę był gwardzista?Całe szczęście, że go nie zabiłem, byłbym niewinnie ścigany :D
Nie, byl tylko wizja, urojeniem. Gdybys zaatakowal straznika (a moglbys to zrobic stojac na lokacji z nim poprzez trucizne) to juz bys nie zyl. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Zorrid pisze: Powiem Ci co jest chore- jak widzę na expie kogoś na poziomie niewiele widział ( wiem, bo chwilę wcześniej sam byłem w drużynie z nim przez chwilę), razem z postaciami na kawale świata i wyżej, dzięki czemu żółtek strzela nieboty co 5 minut, mało tego, za chwile tego samego gracza widzę z magikiem w ręku, bo dostał od kolegów - ewidentnie second.I to już nie jest podawanie na tacy....
Takie rzeczy zgłasza się czarodziejom.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Asver
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2010 23:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Asver »

Emm... ostatnio jak grałem w Arkę jedynym zawodem AJ troszkę bojowym były ochotnicze zastępy chłopskie... Coś się zmieniło w tym zakresie? Doszły jakieś nowe? Jest gdzieś jakiś spis?
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gorrd
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010 16:17

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gorrd »

Najszybszym sposobem otrzymania odpowiedzi na nurtujące nas pytania jest stosunkowo szybkie napisanie podania do jakiegoś stowarzyszenia na dobry początek.
Otrzymujemy szybki dostęp do informacji od starszych graczy, poznajemy przyjaciół i cieszymy się grą.
Odkrywanie świata samemu jest bardzo czasochłonne i tak jak Zorrid piszesz łapie się zgony po 20 razy ...
A rolą stowarzyszenia jest "wychowanie" sobie gracza, powiedzeniu co można a czego nie.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Potwierdzam, niektóre gildie prowadzą coś na kształt tresury świeżych graczy :]
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Pytalem kiedys o "zamieszanie" z woreczkami, dzis mam kolejna lamiglowke logiczno/magiczna Kamienie:
posiadam przy sobie siedem szuk roznych kamieni w tym dwa obsydiany.
Chce je pobierznie ocenic "ocen kamienie"
oceniam po kolei piec kamieni... gdzies dwa wcieclo... No nic - mysle sobie,
sa dwa obsydiany i nie liczy ich w tej grupce.
No to z innej beczki oceniam:
ocen pierwszy kamien
ocen drugi kamien (...)
ocen piaty kamien
ocen szosty kamien - Wszystko dobrze, zacieram rece...
ocen siodmy kamien - uprzejma odpowiedz "> Umm, co chcesz ocenic?"
policzylem ilosc kamieni raz jeszcze... Siedem jak nic...
ocen siodmy kamien - powtorka "> Umm, co chcesz ocenic?"
moze literowka?
wklepuje raz jeszcze, po literce: ocen siodmy kamien - "> Umm, co chcesz ocenic?"
Znow mam watpliwosci czy nie potrafie ja, czy moj postac policzyc do siedmiu. Pomozcie jakos rozwiklac mi te zagadke.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Dhoogrin
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2010 23:51

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhoogrin »

Może siódmy kamień masz w otwartym plecaku / otwartej sakiewce?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Nie byl w plecaku ani w innym pojemniku...
Ale znalazlem juz odpowiedz, kiedy wklepuje "ocen wszystkie kamienie"
i trafia sie w kolejce obsydian, sa oceniane oba lacznie... Dziwne rozwiazanie, szczegolnie jak chce sie znalezc ktorys, np, najtanszy (i nadal brakuje jednego bo wyswietla piec pozycji).
Ale nie mam pojecia dlaczego pojedynczo nie widzi siodmego.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gorrd
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010 16:17

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gorrd »

coś w tym jest co mówisz bo sam chciałem zrobić sobie aliasa na ocene kamieni typu:
ocen pierwszy kamień, drugi i tak dalej ... bo jest kilka miejsc gdzie wypada ich dużo ale często mało wartościowych ... niestety system chyba źle je liczy albo nie widzi :/
Dlatego doszedłem do wniosku by zbierać jak leci w gruncie rzeczy te mało wartościowe warzą po parę gram

Mnie teraz zastanawia czemu po apoce nie mogę wycinać skór a przed mogłem :p
Zablokowany