Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Forum wieści z Arkadii.

Czy jesteś za rozdzieleniem PvP i PvE?

Tak
38
39%
Nie
59
61%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Yergo »

Tez jestem za obcieciem elitarek do poziomu masowego. Moze "czar" jest jak posiadasz taki zawod, ale nie wtedy, kiedy musisz sie z nim konfrontowac. Juz nei wspominajac o odpadkach z przeszlosci w stylu ludzi, ktorzy maja jeszcze stare, kompletnie wykraczajace poza balans zawody. Gdzies juz tutaj o tym pisalem.

Wina zastoju w Ishtar jest skomplikowana. Po pierwsze "rasowki", ktore od czasu rozdzielenia ich od "zawodowek" (wybaczcie, ze posluguje sie przestarzala terminologia) oslably tragicznie, nie ma tam starych wyjadaczy, ktorzy by trenowali nowych rekrutow i w zwiazku z tym ci "nowi" o ile w ogole zahacza o rasowke, przeprowadzaja sie do zawodowek zeby zenowac zakanczaniem (z ktorym administracja nic nie robi). Bardziej doswiadczonym, ktorzy wrocili do korzeni na zasluzona emeryture w ogole nie chce sie dla tej halastry logowac.

Inni przestaja sie logowac, bo maja za duzy poziom i sie paranoicznie boja go stracic. Albo chociaz troche, co i tak jest imo smieszne - ale jest. Gdyby kara nie wynosila 1/3 posiadanego expa (czyli na wysokich lvlach straty przekraczajace 30 podcech) a byla stala powiedzmy rzedu 5 podcech, gra zapewne by sie ozywila, bo ludzie byliby sklonni wiecej ryzykowac. Bo 5 podcech mozna odexpic nawet na legendzie. na 30 juz trzeba roku ;]

Wojny. I to wojny w stylu SC vs Osada, OK vs KM (chociaz to akurat wojna niby miedzy "rasowkami"), MC vs KM, KS skaczace do oczu polelfom i KM oraz vice versa. I jedyne neutralne po srodku SGW. Rasowki jak chca sie ciupac, niech sie ciupia miedzy soba, a zawodowki miedzy soba. I jezeli ktos z rasowki chce sie policzyc z kims z zawodowki, to niech go wezmie na pojedynek albo zmieni gildie, zeby nie robic lipy swojej organizacji.
Mokochid
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:46

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Mokochid »

Jestem zdecydowanie na tak.
Dziwie sie wlasciwie czemu tak wielu graczy jest przeciwnym rozdzielenia PvP od PvE. Czyzby na arce zostalo juz 80% starych graczy ktorym PvE w ogole sie nie podoba i kreci ich tylko to kiedy zabija kogos kto expil 2 miesiace zeby miec tego dosw/wiele (bo wiecie nie kazdy ma caly dzien na gre i zrobiebie poziomu umozliwiajacego mu pojscie na walke z nowymi, ciekawszymi i silniejszymi mobami czasem zabiera wiele czasu).
Ja np, jestem nowym graczem i denerwuje mnie to ze nie moge sobie spokojnie expic. Mam robote, dziecko i generalnie niezbyt duzo czasu i bardzo mnie denerwuje kiedy lowie se ryby wpada ogr bach bach i po ptakach. I moze sie to Wam wyda smieszne bo stracilem tylko doswiadczonego ale jezeli robisz go przez 2 miechy sporym kosztem to zdenerwowac sie mozna.

Pomysl wysmienity!
Chcesz walczyc PvP prosze bardzo, nie chcesz - tez prosze bardzo.
Gracze powinni miec wybor czy walczyc PvP czy nie. Moze nie koniecznie w dokladnie taki sposob jak powiedzial Tabulariks ale powinna byc mozliwosc wyboru bo niektorzy po prostu moga nie chciec.
Gość

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Gość »

Właśnie expienie nie może być "spokojne", bo zagrożenie jedynie od mobów doprowadziłoby do niebotycznych poziomów postaci.
Podobnie takie łowienie ryb "na spokojnie" to trochę zbyt różowo. Być może lepiej łowić tam, gdzie łatwo uciec niż tam, gdzie wyjątkowo dobrze biorą.

To jedna z cech (zalet) tej gry, że ZAWSZE trzeba się mieć na baczności - czy to expiąc, czy to zarabiając, czy idąc sobie gdzieś traktem. A i tak niestowarzyszeni gracze mogą czuć się względnie bezpiecznie. Gdyby jedynym zagrożeniem były zaprogramowane moby, to byłoby niezwykle nudno.
No a gracze są nieprzewidywalni :mrgreen:


Wg mnie pomysł rozdzielenia PvP i PvE to nieporozumienie
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Eve »

Mokochid pisze:Dziwie sie wlasciwie czemu tak wielu graczy jest przeciwnym rozdzielenia PvP od PvE. Czyzby na arce zostalo juz 80% starych graczy ktorym PvE w ogole sie nie podoba i kreci ich tylko to kiedy zabija kogos kto expil 2 miesiace zeby miec tego dosw/wiele (bo wiecie nie kazdy ma caly dzien na gre i zrobiebie poziomu umozliwiajacego mu pojscie na walke z nowymi, ciekawszymi i silniejszymi mobami czasem zabiera wiele czasu).
A mnie ciekawi czemu zakładasz, że przeciwko mogą być tylko gracze, ktorych kręci zabijanie kogoś? Albo gracze, którzy mają 16h na grę a nie np jak Ty, pracę i mało czasu na arke? Tak z ciekawości pytam, narazie nie wiem za czym ja bym była.:]

Zgadzam się jednak pod tym względem z Mimi. Dobry sposob na idl na rybkach czy innych (teraz to chociaż czasem jakiś ogr zatłucze i przypomni, że trzeba uważać;)). W sumie fajnie. Każdy, niezależnie od Stowarzyszenia mógłby wybrać że woli PvE i np takie mutanty nie mają prawa mu nic zrobić.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Rafgart »

To moze wpradzmy opcje pacyfizm! W dluzszym okresie gwarantuje ona zamkniecie muda, a co za tym idzie wyleczenie z nalogu i powszechne szczescie! ;)
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Pulp »

Świat ma być spójny, inaczej zrobi sie syf nie z tej ziemi.
Zwolennikom PvP, PvE na pewno nie przeszkadza.
Zwolennikom PvE bez PvP polecam Barsawie. Tylko ciekawe czemu ma ona znacznie mniej graczy niz Arkadia?
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Rafgart »

Zapewne dlatego, ze od grubo ponad pol roku jest zamknieta.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Pulp »

To by wyjaśniało, skąd się wziął ten temat. :mrgreen:
Mokochid
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:46

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Mokochid »

Hejka,

poniewaz nie siedze w temacie na zbyt gleboko powiem tak. Zakladam, ze przez idle na rybach masz na mysli, ze se ogladam film a jakies tam skrypty za mnie lowia. Otoz w moim akurat wypadku nawet nie zdazylem uciec bo zanim przeczytalem w nawale zalewajacych ekran opisow ciosow, ze mam przestac lowic juz nie zylem a gram z telneta :].

I jakos mam takie dziwne wrazenie, ze tego typu akcje biora sie z nudow.
Innym rozwiazaniem moze byc stworzenie gildii neutralnej jak na genie (Ancien Order of Dragon), ktora miala calkowity zakaz uczestniczenia w walkach PvP i nawet teamowania sie z graczami bedacymi w gildiach zaangazowanych w zbrojne konflikty. I odziwo jakos bylo to respektowane przez graczy. Moze dlatego, ze mnisi mieli fajnego speca, a moze po czesci dlatego, ze gracze pamietali jak niebezpieczna gildia byl poprzednik AoD czyli Kaheda - nie wiem, nie wnikam. Mnisi mieli slabego offa ale bylo bardzo, bardzo ciezko ich zabic, a poza tym dzieki fajnym skillom mogli sobie tankowac spokojnie duzo potezniejsze moby niz gracze na porownywalnym poziomie z innych gildii. Po prostu uwazam, ze kazdy powinien miec prawo wyboru czy walczy Pvp czy nie. Ot co. Przepraszam Tabulariksie, ze odszedlem nieco od tematu :).

System taki jak wspomnial Tabulariks czyli tytuly za walki dziala na dosc znanym innym mudzie - Aetolii, moze nie dokladnie w 100% taki jak opisal Tabulariks ale jednak jest i sie sprawdza.
Nie widze tez powodu dla ktorego chore, za wysokie expienie ma byc zle? Ktos chce niech se robi ta legende :) jezeli sprawia mu to przyjemnosc - gra sie przeciez dla przyjemnosci, nie? :)

Pozdrawiam.
Mokochid
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:46

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Mokochid »

Aha, uprzedzajac odpowiedz Rafgarta bo kilka razy udzielil juz takiej: gram w arkadie bo chce ;) dlatego nie widze powodu dla ktorego mialbym wracac do gena czy aetolii ;). Nie gram tez dlugo wiec nie wiem do konca jaka jest sytuacja po prostu wydaje mi sie, ze sa gracze ktorzy pvp grac nie chca i mozna by im dac taka mozliwosc.

Pozdro chopy ;)
ODPOWIEDZ