Emocje dla Mysliwych

Bank opisów Arkadii.
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Ovidus »

Vinzt nie przejmuj sie wypowiedziami graczy, bo kazdy ma inne zdanie na ten sam temat.Opisy faktycznie troche zagmatwane, ale licza sie checi. Mysle ze spokojnie mozna by razem do czegos dojsc. Tylko, ze wiekszosc graczy chce przypisac pewne rzeczy tylko i wylacznie sobie, bez pomocy innych. Notka Shakala swiadczy tylko i wylacznie o nim samym i jego zdaniu na ten temat. Co NIE oznacza ze inni podobnie mysla. Ja sam jestem za tym by opisy w szczegolnosci walk byly bardziej rozpisane, bo to o wiele bardziej urozmaica gre. Prawda jest taka ze na arce nie zmienia sie nic globalnie z obawy ze aktualni gracze moga przestac grac. Nie postrzegajac, ze moze to przyciagnac nowych graczy, a ci co graja i tak grac beda (z wiadomych tylko im powodow :) ) I nie mam tu na mysli rekonstruukcji calej Arkadii, jedynie dodanie nowych elementow. Obecnie naprawde potrzeba duzo pracy i cierpliwosci zeby cokolwiek powstalo.

Tak wiec glowa do gory.
Pozdrawiam.
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2009 22:43

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Shakal »

Vinzt pisze:To nie spec tylko cios konczacy - nic tu nie jest mydlone ;)

Linie w Arce sa umowne - jesli chcesz tak cos okreslac, twoja sprawa. Ale tak patrzac na mysliwego.. i linie - horda mysliwych idzie zatluc niedzwiedzia, wiec ustalaja szyk i jedni sa w pierwszej linii a inni w drugiej - no daj juz spokoj - mysliwy to samotnik. Jesli uwazasz inaczej, to przykro mi, ze ten zawod wybrales i to z tego co wiem, to bardzo dawno temu. Nawet jesli mysliwi ida wspolnie, to kazdy zachodzi cel ze swojej strony a nie ida falanga....

BTW - ja nie jestem ani nie mam zamiaru byc mysliwym. Chcialem tylko cos zaproponowac. Jak widze jednak checi stworzenia czegokolwiek - tak jak sadzilem nie zostana docenione a wrecz przeciwnie. Widze, ze nie da sie zaproponowac nowych pomyslow (ktore powinny byc pokazane globalnie), bo trzeba je slac na priva. Ja wiem dlaczego - boisz sie tego co teraz sie dzieje z tym co ja wkleilem. Tego, ze ludzie zaczna krytykowac twoja prace.

Zamiast wiec mowic jakie to wszystko jest zleeee, to przyklej tutaj swoj pomysl, rozwin dyskusje, a nie ja zabijasz nic nie wnoszacymi notkami. Bo piszac takie bzdety, tylko blokujesz rozwoj wlasnego zawodu. To chyba malo rozsadne.

Az w koncu - pisalem juz kilka slow, ktore teraz w Arkadii sa uzywane pod tytulem emocji. Nie jestesmy wslawionymi tworcami beletrystyki, wiec pogonieni jakims sukcesem czesto przesadzamy, bo nie mamy ani wiedzy ani doswiadczenia w kwestii tworzenia opisow. Zdarzaja sie nam pomylki! Na prawde! A takim twoim podejsciem zabijasz tylko checi.


Pozdr dla ludzi rozwojowych.

Nie boje sie zadnej krytyki, wklejalem juz swoje opowiadania na forum, podobnie jak opisy na stare mimo, ze wiedzialem, ze nie jest to jakis majstersztyk i troche moich lokacji jest zakodowanych na MUDzie. Dlatego nie mow mi co mysle i jak mysle, bo tego zwyczajnie nie wiesz. Nigdzie nie uzylem w twoim przypadku slowa bzdura ani nic w przeciwienstwie do ciebie. Wkleiles emoty, licz sie z ich krytyka. Nie podobaja mi sie, co mam docenic checi? W jaki sposob? Postawic ci piwo? Poglaskac? Sa po prostu kiepskie, powiedzialem to na poczatku delikatnie, teraz nie pozostawiasz mi wyboru i musze to powiedziec wprost. Emot ma to do siebie IMO, ze powinien byc krotki i dosadny, w jak najmniejszej ilosci znakow przekazywac dokladnie to, co ma przekazac. JAkbys wykazal troche checi, to chocby przy tym wycinaniu miesa zastapilbys slowo cialo, ktore sie razaco powtarza.

Teraz sprawa ciosu konczacego. Przeczytaj jeszcze raz uwaznie moja notke, twoj spec wyglada jakby byl wlasnie z pierwszej linii. Mysliwy takiego speca nie posiada. Nie ma u ciebie wyskoku z lasu, cienia czy cokolwiek, tylko od mysliwego ktory stal naprzeciw swojej ofiary walczyl z nia i teraz ja dobija. A nie taka jest idea tego speca, bardzo mi przykro ale probujesz zmieniac zalozenia zawodu. Moze nie to miales na mysli ale tak to przedstawiles. Jesli to miales na mysli, to nie ma szans, unikalne opisy maja albo spece albo konkretne bronie.

<Ktos> wykorzystujac slabosc ledwo zywego przeciwnika, lapie <swoja/swoj> <orez dobyty> jedna reka i trzymajac <go/ja> za soba, siega do <pochwy> wyjmujac zen <sztylet>. Z ugietych nog, doskakuje do <przeciwnika> wrazajac ostrze w <jego/jej> krtan i szybkim ruchem roscina tetnice. <przeciwnika> od razu opuszczaja sily trzymajace <go/ja> przy zyciu, on sam zas opada bezwiednie na ziemie. Prostujac sie, <ktos> chowa plynnym ruchem <sztylet> do <pochwy>, dobywajac spowrotem <oreza dobytego>.


Osoba ktora tu opisales nie wyskakuje z ukrycia, a na tym wlasnie polega zadawanie ciosu z ukrycia(tak nazywa sie spec), ale brnijmy dalej. Spec ten ma to do siebie, ze wchodzi tylko z drzewca. Spec nie ma zadnego uzasadnienia w walce z niedzwiedziem, gdzie doskoczenie do krtani byloby conajmniej srednio wykonalne. Cios ma byc konczacy, a nie jakies bicie goscia lisciem po twarzy, wyjmowanie sztyletow, doskakiwanie itp. Wyskakujesz z ukrycia, lejesz wlocznia w plecy tak, zeby nikt sie nie polapal skad wyszedl atak. Pomijam oczywiscie fakt, ze trzymanie halabardy/wloczni za plecami w czasie wyjmowania sztyletu i tygrysi skok z ugietych nog do przeciwnika rowniez niewiele maja wspolnego z calym tematem.

Bierzez to ogolnie za bardzo osobiscie. Ja nie krytykuje rzeczy, ktore mnie nie interesuja, a jesli podejmuje ich krytyke znaczy ze mi na nich w jakims stopniu zalezy. I przede wszystkim krytykuje emoty, a nie ciebie czy tam chec zrobienia czegokolwiek. Niestety, ze przyjales z gory pozycje "wylaczam sie na argumenty i szukam obroncow", to juz nie moja sprawa.

I nigdzie nie napisalem, ze mysliwi walcza ciagle w grupie, chociaz fakt ze walcza. Sprobuj nawet na Arce sam upolowac tura. Emocje wkleje do jutra, jak tylko je wygrzebie. Bosh.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009 15:53 przez Shakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Rafgart »

To jest bank opisow i prosze skupic sie na zamieszczaniu opisow.
Napisalem juz, ze na razie nic do zawodu mysliwego nie bedzie dodawane.
Awatar użytkownika
Kilvar
Posty: 38
Rejestracja: 12 lut 2009 23:49
Lokalizacja: Bydzia

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Kilvar »

A czy problemem bedzie udostepnienie listy rzczy, ktore maja szanse na realizacje a w ktorych, my jako gracze mozemy wesprzec Czrodziejskie grono tworzac stosowne opisy?

Znajdzie sie pewnie kilka osob chcacych popisac conieco, warunkiem jest jedynie to, ze ich praca nie zalegnie gdzies niewykorzystana. Nie wiem, czy macie za duzo zbyt dobrych opisow ale moze takie wpadki jak Hagge nie mialby miejsca gdyby dopuszczono wieksza ilosc osob do pracy a nie tylko "entuzjastycznie nastawionego" Czarodzieja :roll: .

Wogole smiem twierdzic, ze Wasze wypawiedzi sa mylace i tak naprawde nic znacza :evil: , przynajmniej w kwestii rozwoju swiata. Nie raz wspomnano kategorycznie o tym, ze Arkadia nie bedzie sie rozszerzac o nowe lokacje, co jest bzdura sama w sobie, po czym niby przypadkiem pojawiaja sie miejsca, ktorych malo kto oczekuje.

peace&love
K.
One bone broken for every twig snapped underfoot!
Urs
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011 17:05

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Urs »

Witam.
Jezeli odpowiednie emocje dla mysliwego zostana napisane czy jest szansa
na ich dodanie, zakodowanie ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ursa
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2011 18:02

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Ursa »

Ursa wspiera Ursa.
Czy można by obmyślić kilka fajnych emotów dla myśliwego i je zakodować?
Plis.
"Ni ma gorszyj bestyi na świcie, niżli uzbrojona krasnoludzka baba w pełnym galopie"
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Rafgart »

Mozna.
Virdill
Posty: 83
Rejestracja: 15 sty 2010 08:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Virdill »

Mi się od czasu do czasu zdarza popełnić jakieś emoty, ale może właśnie źle je piszę. Czy mogę prosić o jakiś prosty przewodnik pt. "Jak pisać dobre emocje które będą miały duże szanse na zakodowanie". Emoty które bezgram z mego punktu widzenia wydają się dobre, ale może podchodzę do tego od złej strony i się do niczego nie nadają, a ja niepotrzebnie tracę czas w którym mógłbym stworzyć coś przydatnego.
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Buluar »

Najlepiej, jak emot jest nie za dlugi, nie narzuca komus trzeciemu jakies reakcji i jest napisany poprawnie gramatycznie. Warto pokazac napisanego przez siebie emota komus obcemu do oceny, bo to ze Tobie sie wydaje ze jest fajny, to moze niewiele znaczyc.
Oczywiscie musisz miec jeszcze szczescie, ze jakiemus Czarodziejowi sie on spodoba i znajdzie czas by go zakodowac.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Emocje dla Mysliwych

Post autor: Merkava »

Sporo cennych wskazówek można wynieść z tekstu Jak pisać opisy lokacji, oczywiście biorąc poprawkę na to że dotyczy czego innego. Ale kwintesencja 'opisu' pozostaje.
ODPOWIEDZ