Spinki do płaszczy

Bank opisów Arkadii.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Spinki do płaszczy

Post autor: Visborg »

Moim zdaniem źle wygląda. A złym pomysłem jest przerzucenie spinki do kolejnej linii opisu?
"Nosi dlugi czarny plaszcz z naciagnietym na glowe kapturem.
Jego plaszcz spiety jest prosta typowa spinka z dystynkcjami sierzanta."

Nie pamietam czy po "naciagnietym na glowe kapturem" pojawia się coś dalej w opisie, bo jeśli nie, to może można dodać "..., ktory spiety jest prosta typowa spinka z dystynkcjami sierzanta."?
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Spinki do płaszczy

Post autor: Ravald »

Visborg pisze:Nie pamietam czy po "naciagnietym na glowe kapturem" pojawia się coś dalej w opisie, bo jeśli nie, to może można dodać "..., ktory spiety jest prosta typowa spinka z dystynkcjami sierzanta."?
W sumie sposob na wrzucenie tego w jednym zdaniu, ale bedzie wygladalo, jakby kaptur spiety byl ta spinka; mnie jeszcze bardziej by to razilo.

Moze pominac "ktory jest", zostawiajac "Nosi dlugi czarny plaszcz z naciagnietym na glowe kapturem, spiety prosta typowa spinka z dystynkcjami sierzanta."? W moim odczuciu nie odnosi sie do "kapturem", ktory bylby "kapturem spietym"

Jak wyglda opis, gdy ktos jest plaszczem otulony? Nie mam tu doestepu do Arki.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Spinki do płaszczy

Post autor: Godar »

Miodkiem nie jestem, ale jeśli mogę się wtrącić, to wg mnie to nie bardzo po polskiemu.
Może lepiej by było jakoś zmienić kolejność poszczególnych członów w tych opisach płaszczy?

Np.

Kod: Zaznacz cały

Jego dlugi czarny plaszcz z naciagnioetym na glowe kapturem spiety jest prosta typowa spinka z dystynkcjami sierzanta
EDIT
Ale ze mnie osioł, nie zauważyłem 3 podstrony. Visborg już to zaproponował. Pisałem w odpowiedzi na post Rafgarta
Awatar użytkownika
Elaner
Posty: 39
Rejestracja: 18 lut 2009 10:38

Re: Spinki do płaszczy

Post autor: Elaner »

Nosisz spieta cynowa prostokatna spinka biala obszerna oponcze, czapke z wilczej skory i zasniedzialy niewielki pierscien.

Nie powinno byc "nosisz co spiete czym"? Wydaje mi sie, ze tak jak jest to troche nie po polsku.
ODPOWIEDZ