Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

A ja to bym tak z chęcią się dowiedziała, kto jest Twoim zdaniem graczem "z jajami", Davithdzie. Miło byłoby też wiedzieć, jaki masz plan na przemienienie tych 60-70 graczy (bo do 100 w godzinach szczytu to już rzadko dobijamy) w twardodupców.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Davith »

Gritta pisze: 07 maja 2019 13:44 A ja to bym tak z chęcią się dowiedziała, kto jest Twoim zdaniem graczem "z jajami", Davithdzie. Miło byłoby też wiedzieć, jaki masz plan na przemienienie tych 60-70 graczy (bo do 100 w godzinach szczytu to już rzadko dobijamy) w twardodupców.
W moim mniemaniu osoba prowadzaca postac ze zrozumieniem i akceptacja panujacych w grze norm i zaleznosci. Jesli krece sie czlowiekiem po Daevon musze sobie zdawac sprawe z faktu istnienia i dzialania SC na tych terenach co moze stanowic problem dla mojej postaci. Wiec albo przyjmuje fakt ze Sc moze na mnie wpasc i robic problemy albo tam po prostu nie ide bo nie chce czy nie lubie interakcji z ta grupa. I tak sobie mozemy przeskakiwac na inne tereny. Ogr w Varn czy pod Loren, Elf na terenach Ogrow itd.
Wiec jesli wprowadzam zamieszanie na terenach innych to licze sie z konsekwencjami. Jak pyskuje to dostaje po glowie i akceptuje ow fakt. Dzis jednak wyglada to tak ze przykladowo krasnolud GP na terenach OK moze sobie robic co chce bo on jest GP i nie wolno sniejszemu go ruszac. A jak ruszy to popyskuje i czekam az Wizz go skasuje za lamanie zasad bo wymusil interakcje i jeszcze pogonili.

Jesli osoba grajaca w ta gre w taki sposob sama nie zrozumie faktu iz to nie jest single player stworzony dla niego/dla niej, nic tego nie zmieni.

Ja juz od dawna mam wrazenie ze wiekszosc traktuje ta gre jak przykladowe Diablo ktore trzeba przejsc do konca i mozna nagrywac przed kazdym epizodem czy walkami tak zeby sobie odegrac jak cos zrobie zle. Stad tez te placze o tracenie expa bo przeciez juz przeszedlem etap z goblinami pod Nuln to czemu mam do niego wracac jak mi sie glupio padlo od OK bo tylko przeciez im nawrzucalem?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Jak by nie bylo, nie grasz i nie udzielasz sie na kanale discordowym. :P Wiec gorszy dzien ze Ci sie zebralo?
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

Kiedyś (stosunkowo niedawno, żeby było jasne) zabiłam kilkukrotnie 2 postacie ogrów jednego dnia. Nie zostałam za to skasowana, chociaż ogry mnie zgłosiły. Nie zostałam nawet upomniana. Zabiłam, bo ogry obrażały moja postać i jej przekonania, po zgonie wracały i robiły to samo. Sądzę wiec, że ogólnie nie ma problemu w zabijaniu postaci, choćby świeżych, jeśli dają ku temu powody.

Może od innej strony - kiedy coś złego stało się osobie, która słusznie i w ramach swoich uzasadnionych erpegowo przywilejów zabiła gpka, ale robiąc coś więcej, niż klikając bind ataku? Bo atakowanie kogoś samym "zabij" jest właśnie... godne diablo. Jeśli atakuje mnie gracz, gracz z którym nie toczę otwartej i jawnej wojny, to oczekuję, że zrobi coś więcej niż kartonowe npc rzucające się do ataku bez kompletnie niczego. Chciałam jednak zaznaczyć, że grając różnymi postaciami nigdy się z czymś takim nie spotkałam. SC do człowieka na swoim terenie erpeguje, ogry potrafią ładnie napaść, Osadnicy też potrafią zrobić niezły raban podejrzanym jednostkom. Każdy, kto mnie napadał, robił to dobrze. Większość napadających i napadanych wie jak sie zachować, a jak nie wiedzą, to Wizowie wydają się sprawy rozsądzać sprawiedliwie.

Mylę się? Masz jakieś konkretne przykłady na to, że źle się pod tym względem dzieje?

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Davith »

Gritta pisze: 07 maja 2019 15:18 Kiedyś (stosunkowo niedawno, żeby było jasne) zabiłam kilkukrotnie 2 postacie ogrów jednego dnia. Nie zostałam za to skasowana, chociaż ogry mnie zgłosiły. Nie zostałam nawet upomniana. Zabiłam, bo ogry obrażały moja postać i jej przekonania, po zgonie wracały i robiły to samo. Sądzę wiec, że ogólnie nie ma problemu w zabijaniu postaci, choćby świeżych, jeśli dają ku temu powody.

Może od innej strony - kiedy coś złego stało się osobie, która słusznie i w ramach swoich uzasadnionych erpegowo przywilejów zabiła gpka, ale robiąc coś więcej, niż klikając bind ataku? Bo atakowanie kogoś samym "zabij" jest właśnie... godne diablo. Jeśli atakuje mnie gracz, gracz z którym nie toczę otwartej i jawnej wojny, to oczekuję, że zrobi coś więcej niż kartonowe npc rzucające się do ataku bez kompletnie niczego. Chciałam jednak zaznaczyć, że grając różnymi postaciami nigdy się z czymś takim nie spotkałam. SC do człowieka na swoim terenie erpeguje, ogry potrafią ładnie napaść, Osadnicy też potrafią zrobić niezły raban podejrzanym jednostkom. Każdy, kto mnie napadał, robił to dobrze. Większość napadających i napadanych wie jak sie zachować, a jak nie wiedzą, to Wizowie wydają się sprawy rozsądzać sprawiedliwie.

Mylę się? Masz jakieś konkretne przykłady na to, że źle się pod tym względem dzieje?
Gdybym byl jednym z tych ogrow ktorych zabilas i jawnie Cie prowokowal to po zgonie ladnie bym szukal szczescia w innym miejscu albo zmienil charakter postaci skoro to wychodzi mi slabo. Natomiast niektorzy maja z tym problem i zglaszaja takie rzeczy jako lamanie zasad. Do tej wlasnie grupy byl skierowany moj post. Skoro prosisz sie o problem nie dziw sie ze go znajduszesz, proste.

A to co dalej napisalas, - to wlasnie wykladnia tego jak to ma wygladac faktycznie. Paleczka jest po dwoch stronach jak zawsze i od gracza w tym wypadku "oponenta" wymaga sie jakies interakcji przed zasadniczym czynem. Jak juz ktorys z Ogrow powiedzial wejscie w taka interakcje z silniejszymi czasem moze zakonczyc sie zupelnie inaczej niz wskazuja na to przeslanki. Moge potwierdzic ze bedac po drugiej stronie jakas mloda postacia GP raz zamiast oklepu od OK wydusilem jakiegos mithryla. Wszystko jest kwestia odpowiedniego podejscia i mozna tylko liczyc ze jeden z drugim to zrozumieja i skoncza sie te placze.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

Davithdzie, wciąż nie odpowiedziałeś, na moje pytanie - czy to, o czym piszesz, to faktycznie plaga i problem? Ja ze słabymi zachowaniami spotkałam się marginalnie, większość przypadków była dobra, poprawna albo wspaniała. Jeśli coś było złe, to reakcja wizów była dobra, więc właściwie mi to nie przeszkadza. Czy ostatnio stało się coś konkretnego, co skłoniło Cię do takich przemyśleń?

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Davith »

Gritta pisze: 07 maja 2019 15:51 Davithdzie, wciąż nie odpowiedziałeś, na moje pytanie - czy to, o czym piszesz, to faktycznie plaga i problem? Ja ze słabymi zachowaniami spotkałam się marginalnie, większość przypadków była dobra, poprawna albo wspaniała. Jeśli coś było złe, to reakcja wizów była dobra, więc właściwie mi to nie przeszkadza. Czy ostatnio stało się coś konkretnego, co skłoniło Cię do takich przemyśleń?
To raczej moje przemyslenia po przeczytaniu calego watku "Nowych placzow na magow". Czy to jest plaga i problem na dzien obecny? Moje przemyslenia dotycza okresu w tym watku i zaledwie kilku przykladow z ktorymi mialem do czynienia moja postacia w okresie kilku miesiecy. O liczbe i zasadnosc takich zgloszen musisz juz zapytac Wizzow bo to oni maja takie rzeczy na "papierze". Pytanie jaka liczba jest plaga/problemem a jaka nie? Tak mozemy debatowac dalej ale to chyba nie ma wiekszego sensu. Jesli przekaz o "ksiezniczkowaniu" trafil choc do jednej osoby do ktorej byl skierowany to juz bedzie sukces bo to o jedna wiecej interakcja miedzy graczami zamiast kolejnego zgloszenia o lamanie zasad.
Umph
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2019 00:47

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Umph »

Davith pisze: Do tego po cos sa spisane zasady zeby ich przestrzegac i jako narzedzie dla Wizza aby mogl sie na nie powolywac.
Davith pisze: 07 maja 2019 16:05 (…)zamiast kolejnego zgloszenia o lamanie zasad.
Jako nowy gracz aż muszę zapytać - jeśli będę w sytuacji niejasnej, w której nie jestem pewny czy zasady są łamane czy nie - mogę użyć komendy "zgłoś" i poczekać na werdykt czy nie?
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Davith »

Umph pisze: 07 maja 2019 16:32
Davith pisze: Do tego po cos sa spisane zasady zeby ich przestrzegac i jako narzedzie dla Wizza aby mogl sie na nie powolywac.
Davith pisze: 07 maja 2019 16:05 (…)zamiast kolejnego zgloszenia o lamanie zasad.
Jako nowy gracz aż muszę zapytać - jeśli będę w sytuacji niejasnej, w której nie jestem pewny czy zasady są łamane czy nie - mogę użyć komendy "zgłoś" i poczekać na werdykt czy nie?
Widze ze wyzwolilem jakis impuls nowej rejestracji 8-) Edit: nie spojrzalem na daty a juz myslalem ze rozpoczalem jakas fale...

Obie moje wypowiedzi dotyczna osobnych watkow wiec wyrywanie ich z kontekstu to takie troche na sile szukanie doczepki.
Niemniej jednak obie maja sens bo przeciez nadal silniejszy moze faktycznie ow zasady lamac za co powinien poniesc konsekwencje. A bezpodstawne zgloszenia o lamaniu zasad zostaly rozwiniete w przykladach powyzej. Postaram sie jednak odpowiedziec na Twoje pytanie. Jesli nie masz pewnosci co do tego czy zasady zostaly zlamane to odpowiedz jest dosc oczywista, zglos. Mi chodzilo wylacznie o zgloszenia bezpodstawne gdzie ktos wykorzystujac ow zasady prowokuje w zdecydowany sposob zdarzenie ktore pozniej przeksztalca w zlamanie zasad. Chyba juz wczesniej napisalem cos w stylu " jesli prosisz o problem nie dziw sie jak go znajdziesz".

A tak na koniec pozwol ze ja zapytam Ciebie o cos. Na pewno musialo Ci zajac nieco czasu znalezienie tej pierwszej wypowiedzi. Naprawde chciales zadac to pytanie ktore zadales? Czy moze prawdziwym powodem bylo pokazanie obu wyrwanych z roznych watkow wypowiedzi?
Umph
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2019 00:47

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Umph »

Nie tyle szukanie zaczepki, co upewnienie się co do sedna sprawy.

Jeżeli zgadzamy się, że zasad należy przestrzegać, że w przypadku wątpliwości gracz powinien wątpliwość zgłosić i że wizowie są sprawiedliwi w ocenie zgłoszeń, to czy możesz przez chwilę, na spokojnie, rozważyć możliwość, że uwypuklasz problem, którego tak naprawdę w praktyce nie ma, a który istnieje tylko na forum?

Też czytałem poprzednie posty i chyba tam już wszystko było wyjaśnione.
Zablokowany