Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Drachen
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2015 05:40

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Drachen »

wyglada na to ze na dlugo przed wydarzeniami z pierwszej edycji. a dokladniej od 2145 roku, kiedy 1 edycja dzieje sie za panowania karla franza ktory zostal imperatorem w 2502. Chyba ze cos stalo sie pomiedzy ale trzeba byc niezle zdeterminowany zeby to wszystko sledzic
Awatar użytkownika
Viveck
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2018 12:08

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Viveck »

Sylwania jeśli dobrze kojarzę była kiedyś Prowincją Imperium Człowieczego. W późniejszym czasie (czasy Imperium) została wchłonięta przez prowincję Stirland, choć jest raczej swego rodzaju "wyspą", której to unikają podróżni ze względu na historie o śmierdzących bagnach i wampirach. Wampiry są tępione jak to tylko możliwe, lecz część z nich jest zbyt silna (np linia Carsteinów) by zbrojnie i otwarcie wystąpić przeciwko nim, toteż Cesarz przymyka na nich oko gdy to tylko możliwe, a oni się nie wychylają.
Jeśli dobrze pamiętam to na Arce znajduje się pewna osoba pochodząca z Sylwanii i da się z nią o kilku rzeczach porozmawiać, lecz sama pochodzeniówka nie jest tak ważna - jest tyle ważniejszych miast Imperium (np Altdorf, Middenheim, Talabheim itd), których na Arce nie ma, więc Sylwania może spokojnie poczekać.
https://i.pinimg.com/originals/0d/c8/df ... a4163b.jpg - widać tu ładnie gdzie leży :)
Viveck
Gotfried
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2016 23:03

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gotfried »

Potwierdzam, że Sylvania jest częścią Stirlandu. W podręczniku Dziedzictwo Sigmara mamy napisane tak:
"... Sylvania - największy obszar Stirlandu, miejsce straszne i odstraszające."

Jednak z drugiej strony, jak patrzę na kalendarz chronologiczny, to nie widzę w tym podręczniku konkretnej daty wcielenia jej do tej prowincji. Są tylko wzmianki o wojnach wampirów w latach 2010-2145. Później podręcznik ma przepaść 150 lat w wydarzeniach, więc może wtedy? Chętnie posłucham znawców, bo ja bazuje tylko na polskich podręcznikach do 2 ed.

Ps. Jak ktoś chce mega mapę, to polecam: http://www.gitzmansgallery.com/shdmotwow-full.html
Dhopen

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Dhopen »

Viveck pisze: Jeśli dobrze pamiętam to na Arce znajduje się pewna osoba pochodząca z Sylwanii i da się z nią o kilku rzeczach porozmawiać, lecz sama pochodzeniówka nie jest tak ważna - jest tyle ważniejszych miast Imperium (np Altdorf, Middenheim, Talabheim itd), których na Arce nie ma, więc Sylwania może spokojnie poczekać.
zaznajomilem sie z planem miasta Middenheim i pobieznie z opisami lokacji w mieście (Popioły Middenheim)
i powiem ze jestem lekko przerażony jego rozmiarem

a ta mapa to czyste zło
http://www.gitzmansgallery.com/shdmotwow-full.html
Dhopen

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Dhopen »

Nie żeby jakos mi szczególnie zalezalo ale Zastanawia mnie co z wyznaniem pani jeziora zarzekaliscie sie ze jest gotowe ale na razie nie udostepnicie i co? Na to tez mie ma co liczyc?
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gianna »

Nic nie podpowiadam, ale poszukaj jednak lepiej. ;)
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Dhopen

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Dhopen »

Gianna pisze:Nic nie podpowiadam, ale poszukaj jednak lepiej. ;)
Nie wiem na ile wplywa spostrzegawczość na dostrzeganie miejsc w lokacjach ale wierz mi staram sie wszystko dokładnie sprawdzać myslalem ze nie ma skoro nie natrafiłem na wyznawcow
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Adventicus »

Inna sprawa z Sylvanią to same wampiry, jakoś wątpie by ktoś był sobie w stanie wyobrazić Sylvanię bez krwiopijców I możliwości stanią się jednym z nich.
Dhopen

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Dhopen »

Adventicus pisze:Inna sprawa z Sylvanią to same wampiry, jakoś wątpie by ktoś był sobie w stanie wyobrazić Sylvanię bez krwiopijców I możliwości stanią się jednym z nich.
Nowa rasa? Tez pewnie nie wchodzi w gre ...
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Adventicus »

Dhopen pisze:
Adventicus pisze:Inna sprawa z Sylvanią to same wampiry, jakoś wątpie by ktoś był sobie w stanie wyobrazić Sylvanię bez krwiopijców I możliwości stanią się jednym z nich.
Nowa rasa? Tez pewnie nie wchodzi w gre ...
Tu jest kwestia nieco bardziej skomplikowana niż tylko nowa rasa. O ile kodowo pewnie dałoby się zrobić coś na kształt półelfów czy mutantów to pozostaje jeszcze kwestia relacji NPC do wampirów oraz co ważniejsze graczy I stowarzyszeń do krwiopijców. Generalnie należy sie spodziewać zakodowania Sylvanii "po świętach".
Zablokowany