Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Alraen
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2018 11:28

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Alraen »

Gritta pisze: 30 paź 2018 07:22 To by było bardzo niesprawiedliwe względem ludzi.
Nikt nie mówił, że świat jest sprawiedliwy. ;) A poważnie - języki to kawałek rpg, a tu akurat dla mnie prywatnie większe znaczenie ma "realizm" niż sprawiedliwość. Nie mam problemu z tym, że mi ktoś coś zabierze o ile to ma sens.
Natomiast przejeżdżanie walcem po czymkolwiek jest słabe. Przejeżdżanie walcem po rpg to już w ogóle budzi mój głęboki sprzeciw.

Ale kumam, że gra to gra, temu proponuje rozwiązanie możliwości nauczenia się X języków - będzie sprawiedliwie, a każdy się nauczy tego co dla jego postaci ma sens.
Można też zastosować pomysł Lumen - rasy się uczą w różnym tempie.
Można by też pójść jeszcze dalej - oddzielić znajomość słów od akcentu. Nauczyć słów może się każdy jak się uprze. Ale elf będzie po krasnoludzku zawsze mówić "jak kastrat", a krasnolud po elfiemu będzie brzmiał jak dźwięk przejechania paznokciami po tablicy ;) System już działa w jednej pochodzeniówce, więc jest możliwy.
Można przyciąć przegięte możliwości językowe na wiele sposobów. Nie robiąc przy tym krzywdy możliwościom odgrywania postaci.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

Arkadia dąży do balansu, nawet jeśli chodzi o rpg. Vide niestandardowe przymiotniki, wycięcie nawet opisów elitarek, standaryzacja komend otwierania bram.. wymieniać dalej? Zaproponowałabym coś w stylu powrotu do rasistowskich kowali i wprowadzenia podatku od uszu w zamian, ale to raczej nie przejdzie. :twisted: btw, czemu elfy mają się szybko uczyć, skoro żyją długi i im się nie spieszy? Pipyl pałer! Elfy do rezerwatów!

Odkładając żarty na bok, to kondolencje dla wszystkich odkrywców, bo nie będą mieli kogo uczyć, jeśli nic się nie zmieni(ło).

Z perspektywy czasu zmiany mi się coraz bardziej podobają. 8-) płaczę na Was, Magowie, ale to łzy szczęścia.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Artak »

Drodzy Czarodzieje :)
Taka mała prośba, jak już uporacie się ze wszystkimi problemami arkadii i sobie troszkę po tym odpoczniecie, to w wolnej chwili jakbyście dograli skórki do forumowni (szczególnie tą czarną do której już się przyzwyczaiłem) to byłoby super extra :)
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Ja bym chciał tą niebieską,

@Artak a gdzie sprawdzasz zmiany skorek bo nie mogę tego teraz znaleźć.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Artak »

No właśnie przepatrzyłem wszystkie opcje i nie zauważyłem możliwości zmiany skórki :)
Awatar użytkownika
Tarael
Posty: 71
Rejestracja: 31 mar 2014 22:01

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Tarael »

Nie instalowaliśmy dodatkowych skórek, a poprzednie zostały usunięte ze względu na brak wsparcia dla aktualnej wersji phpbb. Póki co musimy przeboleć tę domyślną.
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Rukhar »

Czy wiadomo może, droga Administracjo, przez ile obecny stan rzeczy będzie się utrzymywać? Apokalipsy w takim tempie są dość irytujące i nieco utrudniają grę i planowanie czegokolwiek.

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Crer »

A ja jeszcze dorzuce prosbe o wlaczenie Wikipedii Arkadii.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gryzak »

To jakie sa teraz warunki na poliglotę? no bo połowy języków na max to sie nie uda.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Adventicus »

No dobra zmiany w językach wpływają na możliwość zmiany pochodzeniówki. Jakoś dotąd nie widziałem informacji o zmiane w tej mechanice. Swoja droga co rpg owo jest dla mnie niezrozumiałe jest fakt jakim cudem półelf z Brugge nie może opanować w pełni starszej mowy czy opartego na starszej mowie nilfgardzkiego. Ciekawe ale np bretoński czy kislevicki moge opanować wyżej niż starszą mowę.
Zablokowany