[OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Forum wieści z Arkadii.

W jakim swiecie chcialbys grac?

fantasy
33
21%
steampunk
16
10%
zaawansowana technologia
3
2%
postapokaliptyczny
44
28%
odlegla przyszlosc, kosmici itp
4
3%
historyczno-mitologiczny
19
12%
inny (jaki?)
5
3%
tez bym sie napil
32
21%
 
Liczba głosów: 156

Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

[OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Momo »

Witam

W mojej glowie ostatnio narodzil sie pomysl napisania, w ramach samodoskonalenia sie, wlasnego MMORPG, Tak, wiem, pomysl bardzo ambitny :) Jezeli w ogole, to ktos poza mna zobaczy go pewnie dopiero za kilka lat :) Pomyslow mam kilka, nie moge sie na zaden zdecydowac, i w zwiazku z tym mala ankieta :)

Krotkie wyjasnienie co rozumiem pod poszczegolnymi opcjami (czesc moze roznic sie od powszechnych wyobrazen):
1) fantasy (co tam, ze kolejne, nie ma to jak zabic elfa :D ) - podobne: Lineage, etc
2) steampunk (mozna juz sie pociagiem przejechac, postrzelac z czegos prymitywnego a i magii troche moze sie znajdzie...) - podobne: cRPG Arcanum, RPG Deadlands
3) zaawansowana technologia (cos w rodzaju cyberpunku) - podobne: cRPG DeusEx, RPG Cyberpunk 2020
4) postapokaliptyczny (wszystko poszlo wpi***) - podobne: cRPG Fallout, RPG Neuroshima
5) odlegla przyszlosc, kosmici itp :) - podobne: StarTrek, StarWars
6) historyczno-mitologiczny (ktora cywilizacja? Egipt/Chiny/Inkowie/inne)
7) inny (jaki?) - podobne: nie znam
8) tez bym sie napil (pomysl jest glupi/autor jest glupi/sonda jest glupia/wszystko jest glupie :D)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2009 11:33 przez Momo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Gotmir »

zaglosowalem na postapokaliptyczny a dlaczego? bo podoba mi sie koncepcja fallout choc nie mialem przyjemnosci pograc...
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Tararni »

Tez zaglosowalem na postapokaliptyczny, bo wlasnie gralem w fallouta i MMORPG w tych klimatach to by bylo cos.
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2009 22:43

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Shakal »

A ja zaglosowalem na steampunka. Postapokaliptyka jest moim zdaniem zbyt wyeksploatowana i ciezko by bylo zrobic cokolwiek, co nie bedzie sie kojarzylo z mad maxem i falloutem.
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Aphazel »

Momo, z całym szacunkiem stary, ale zagłosowałem na "też bym się napił". Nie sądzę, żebyś miał tyle samozaparcia/czasu, żeby wypuścić coś takiego. MUD jeszcze, ale MMORPG - rozumiem, że z grafą. Solo projekt to katożnicza robota.

Btw - musimy się kiedyś znowu napić, jak za dawnych czasów. :twisted:

A WoW to bym raczej podpiął raczej pod steampunka przy takiej definicji. W końcu masz tam metro między Stormwind a Ironforge, profesję inżyniera, bronie palne, krasnoludzkie stemtanki i goblińskie zeppeliny.
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Momo »

Aphazel: Dzieki za wiare we mnie :P Ale fakt faktem zrobienie czegos takiego zajmie mi duuuuzo czasu (o ile to kiedys skoncze). A co do WoWa: dzieki za info, czasem czlowiek na kacu glupoty wypisuje :D

Jezeli chodzi o picie to wpadaj do Gdyni, cos sie wymysli :)
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Miuosh »

Prezes... zgadnij na co zagłosowałem... :)
A tak serio...skoro już masz się brać za coś czego -z całym szacunkiem i sympatią- nie skończysz, to może lepiej pomóż kolegom http://www.fm.x-12.pl/ , bo wszystko wskazuje na to, że i oni nie wyrobią... :(

Pozdro^666
/bisqp
Ogre!
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Momo »

W fmuda probowalem sie zaangazowac juz 2x i za kazdym razem siadala organizacja projektu... Jest tez inna kwestia... Przy projektach grupowych grupa oczekuje zaangazowania i stalego poswiecania czasu (rozumiem to, na przyklad ktos cos zacznie, nie skonczy a inni czekaja...), a z tym roznie jest. Jak cel bede mial dalekosiezny to malymi kroczkami (jakies popoludnie, pol weekendu) bedzie sie posuwalo do przodu bez zadnych naciskow i potem zali/pretensji ze sie nie wyrobilo z czasem. Rowniez jak mi sie odechce ew zachce zrobic dluzsza przerwe to nie bedzie zadnych wyrzutow od nikogo :)

Edit: a jak juz sie uda i w miare sie projekt rozwinie, to oczywiscie jakas grupe bede probowal zmontowac, ale to w blizej nieokreslonej przyszlosci :)
Awatar użytkownika
Tusia
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2009 22:37

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Tusia »

Inna: cyberpunk, steampunk niekoniecznie
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: [OT] W jakim swiecie chcielibyscie grac?

Post autor: Enefghar »

mimo ze zaznaczylem steampunk (arcanum... ech te godziny spedzone przy tej grze) to jednak milo by bylo pograc w cos a la' system GS (Gasnace Slonca), w ktory mialem przyjemnosc kilka razy grac.

W skrocie jest to bardzo rozbudowany swiat z (prawie) wszystkimi wyzej wymienionymi punktami. Jest to oparte po prostu na roznych planetach i na tytulowych "Gasnacych Sloncach", ktore wymuszaja podroze kosmiczne, dzieki ktorym mozemy spotkac i elementy fantasy, magii, mitologii, sredniowiecza, wspolczesnosci jak i postapokalipse i generalnie ujetym "future". Co ciekawe dosc duza role odgrywa kosciol (podobnie jak w Monastyrze).. Ale o tym to sobie mozna juz doczytac.

Mozna pomyslec ze polaczenie wszystkiego wytworzy bezbarwna papke, ale gralo sie w to calkiem przyjemnie i z checia zobaczylbym podobny MMORPG.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Zablokowany