Balans NPCy z "magikami"

Forum wieści z Arkadii.
Kinrim
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2014 15:05

Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Kinrim »

Czołem.

Ostatnio nie mogę pozbyć się wrażenia, że coś jest jednak nie w porządku, jeśli chodzi o trudność zdobywania wszelkiej maści magicznych przedmiotów.
Gracze dostali nowe zabawki, forma, wiedza, średni poziom doświadczenia postaci też poszedł mocno w górę. Automatycznie spadła trudność zdobycia pewnych przedmiotów. Nie wiem jak to wygląda w Ishtar, nie moja domena, ale dużą część magików w Imperium da się zdobyć w dwie-trzy osoby. Owszem, wymaga to trochę farta, ale mimo wszystko jest dość łatwe.
Pytanie wobec tego brzmi, czy Wizowie nie powinni wprowadzić tu trochę balansu? Aktualnie wygląda to dość komicznie, przynajmniej z mojej perspektywy, szczególnie gdy do zdobycia mniej użytecznych przedmiotów niezbędna jest większa siła drużyny, niż do większości tych lepszych.
Chętnie się dowiem jak patrzy na to reszta graczy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Tercoral »

Nie, bo zbalansuja :(
Tęczowe serce... :oops:
Leoman

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Leoman »

Ja bym bardziej poszedł w kierunku tego, żeby czas re-spawnu magika był bardziej losowy;) Niż tego że się za łatwo wyjmuje, owszem parę takich jest, ale nie przesadzajmy jest też parę które wymagają większych drużyn i wysiłku.
Isley
Posty: 14
Rejestracja: 09 sie 2014 12:35

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Isley »

W dwie-trzy osoby to można pewnie wyjąć dwa-trzy magiki. Z tego co kojarzę, to albo potrzebna jest przynajmniej ta czwórka osób na pełnych zawodach albo dużo cierpliwości i ryzykowania, żeby spróbować w trójkę. Nie mówiąc o tym, że wciąż są miejsca, gdzie warto wyciągać w 5+. I warto moim zdaniem tak to zostawić, przynajmniej przy obecnej kondycji muda.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Abuan »

Tez uważam że należy zbalansować magiki. Jest kilka takich, które wyjmuje sam.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Grrid »

Abuan ale nie mówimy o wyjmowaniu magika z ciała gracza :geek:
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Crer »

Uwazam, ze nie nalezy przeprowadzac balansu npc dzierzacych magiczne przedmioty. Nie mozemy zapominac o reformie zawodow, ktora umozliwia zdobywanie ich takze osobom niezgidliowanym.

Jestem jednak silne ZA zmiana na bardziej losowa czasu pojawiania sie magicznych przedmiotow. W tym momencie dochodzi do patologicznych sytuacji "pilnowania" godziny. Magiki mogly by sie pojawiac np. w ramach czasowych 12-36h lub 16-28h.

Co Wy na to?

Crer "Demon" Silber
Gotfried
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2016 23:03

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Gotfried »

Popieram. Dać większą losowość czasową!
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Tercoral »

A ja bym chciał żeby więcej magików było chowane po skrzyniach czy coś.
Bo dochodzi do sytuacji gdzie NPC'a który potencjalnie trzyma magik trzeba zabić 2 razy. Dla mnie to głupie.
Tęczowe serce... :oops:
Orrgar

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Orrgar »

A ja bym chcial by magiki pokazywaly sie losowo.

Kazdy Boss mialbym np grupe 5 magikow ktore moga miec przy sobie. I jakis procent szans na kazdego ze sie trafi.

By nie bylo tak ze nie ma po co sie wybierac na tego i tego czy tamtego bo i tak nie ma po co bo nic nie wydropi lub nic nie ma.

I zlikwodowac czasowe kampienie ich.

Teraz jest tak ze mozesz zebrac 15 osob obleciec caly imp polowe ishtar lub na odwrot i wrocic po 6h wyprawy doslownie z niczym.

Zmiatanie magikow przez apoke wszystkim stowom tez nie jest zbyt udanym wyjsciem bo robi sie wyscig szczurow.
ODPOWIEDZ