Balans NPCy z "magikami"

Forum wieści z Arkadii.
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Cochis »

Mi sie pomysl z losowym magikiem podoba. Z tym, ze bez przesady, idac np na golema byloby wiadomo ze mozna trafic maczuge/topor/mlot.
Oczywiscie o ile magik sie wylosuje.

Ja mam taka koncepcje respa magikow (nie wiem czy ktos tego nie proponowal juz kiedys, bo nieczesto zagladamna forum).
Kazdy kolejny respawnujacy sie mob mialby wieksza szanse na magika.
Np. Zabijamy golema z toporem (nr1), nastepny ktory sie respawnie (nr2) ma 5% szansy ma magika, jak sie trafi z magikiem to licznik zerujemy, jesli nie to po zabiciu tego moba nastepny (nr3) ma juz 10% szansy na magika itd. Do tego jakiś modyfikator jesli pojawia sie 3 magiki tego samego typu w swiecie (zeby sie nie okazalo ze

Oczywisie trzeba przemyslec kwestie balansu magikow w swiecie i odpowiedni dobrac % ale to by wyeliminowalo sytuacje w ktorej gildia A wyjmuje o 8 rano magika i wiedza ze nie ma sie co fatygowac po niego przez najblizsze 20h.
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Abuan »

po co tu w ogole piszecie skoro i tak zaden wiz wam nie odpisze?
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Fuggazi »

Abuan pisze:po co tu w ogole piszecie skoro i tak zaden wiz wam nie odpisze?
Masz racje - najlepiej zamknąć forum. Przecież i tak nic z tego nie wynika ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Ragnuk
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2010 21:02

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Ragnuk »

Zapominacie ze czesc magikow ma jakas historie czy tlo. Nie widze jakos wyjmowania kosy czy widel gdzies indziej niz sa teraz.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Dorgann »

Abuan pisze:po co tu w ogole piszecie skoro i tak zaden wiz wam nie odpisze?
Czytalem sobie niedawno historie Arkadii, i tam znajdziesz odpowiedz :D
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Balans NPCy z "magikami"

Post autor: Pulp »

Niektóre magiki zbyt łatwo zdobyć? A co powiecie na to, że niektóre gildie mają magiki w siedzibach u kowala? Jedna ma nawet zabawki bijące magiki na głowę wbudowane w postać, tak że nawet nie muszą się martwić, że popsują je golemy, albo będzie trzeba po apokalipsie wracać po nowe do siedziby.

NPC z magikami w zasadzie balansują się same - coś jest łatwo wyjąć to automatycznie jest to trudniej wyjąć bo jest wokół tego większy tłum chętnych. Arka ma znacznie większe problemy jeśli chodzi o balans.
ODPOWIEDZ