KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Forum wieści z Arkadii.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Abuan »

Przyjacielu Terenesie,

Sprostuje moja wypowiedz cytujac fragment twojej:
dodanie Ovviego czy Kuczki do kategori osob dla ktorych najwazniejszym celem gry bylo wyexpienie sie to ostra manipulacja
Wymienione przeze mnie osoby byly doskonale w tym czym sie zajmowaly. Camaris byl znakomitym przykladem gracza, ktory dla swojego klanu a potem dla OHM robil co sie dalo aby gildia tetnila zyciem. On poswiecil sie gildii. Kuczko za cel gry potawil sobie dokopanie berkom i robil to nawet jako wiz. Kalreg chcial tylko miec wielce + 14. Ovvi wzial tydzien urlopu od pracy jak wizowie dodali Ziemie Czaszki po to aby moc poexpic. Ty Terenesie moglbys byc zapisany w kartach historii jako osoba ktora wie najwiecej o wszystkim, we wszystkich mozliwych tematach oraz tematach pobocznych tego forum oraz gry! (nie wiem gdzie cie mozna zakwalifikowac ale z pewnoscia wyladowalbys w jednym worku z Gawlakiem)

Serdecznie pozdrawiam.
Gawwlak
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2017 18:33

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Gawwlak »

Abuan pisze:...jako osoba ktora wie najwiecej o wszystkim, we wszystkich mozliwych tematach oraz tematach pobocznych tego forum oraz gry! (nie wiem gdzie cie mozna zakwalifikowac ale z pewnoscia wyladowalbys w jednym worku z Gawlakiem)

Serdecznie pozdrawiam.
Zważywszy, że nie gram w Arkadię od piętnastu lat i na powrót się nie zanosi uważam powyższą wypowiedź za wyjątkowo idiotyczną.

To moje jedyne stanowisko w tej sprawie.

Pozdrawiam,

Gawlak.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Abuan »

Twierdzisz, ze twoje niegranie od 15 lat ma jakieś znaczenie? Historia nie odrzuca ze swych kart nieżyjących a historia Arkadii nie odrzuca niegrających.
Swoja droga masz świetne wyczucie czasu. Jedno słowo o tobie a nawet założyłeś postać tylko po to żeby napisać na forum notkę. To dokładnie w twoim stylu i zgodnie z twoim stylem jak zwykle nic nie wniosłeś do dyskusji. Mniej więcej z tego powodu siedzicie z Terenesem w jednym worze.
Gawwlak
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2017 18:33

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Gawwlak »

Owszem, moje niegranie 15 lat ma bardzo duże znaczenie. Z Arkadii pamiętam tylko las między Novigradem, a Oxenfurtem (pewnie już wykarczowany) oraz "wedzonego lososa" w karczmie w Nuln.

Dyskusji to ja tutaj nie widzę. Raczej radosne rzucenie w kogoś błotkiem, kogoś, kto miał nawet się nie zorientować. Na szczęście mam uszy tu i tam.

Mam jedną radę dla Ciebie.

Dorośnij. Kimkolwiek jesteś.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Ysar »

Aczkolwiek na Twoim miejscu zalowalbym ze nie poznalas nigdy niektorych z nich.
Na szczęście są jeszcze na tym mudzie autorytety, które powiedzą mi co mam robić, czego żałować i jak żyć.

I nie, ja tu nie krytykuje kogoś, że orał i osiągał coś i przestał grać bo się fochnął. Ja tylko zwróciłam uwagę, że jest coś nie halo jak się wytyka komuś (i nie ważne czy Abuanowi czy komukolwiek innemu) coś co nie jest do końca prawdą i to jeszcze z taką manierą. Wszechobezwładniającowszystkonajlepiejwiedzącą. Tylko tyle. I tak wiem, Abuan dzień w dzień na ekspowisku czy Mori jest zjawiskiem irytującym ale można z tym żyć i nie widziałam w związku z tym masowych rezygnacji. Owszem jest to słabe i można odgrywać inaczej ale... Daleka jestem od tego, by graczom cokolwiek nakazywać, zakazywać albo wytykać (no poza "hyhyhy") w kwestii ich sposobu odgrywania.

Mam nadzieje, że powstaną strażnice dla tych którzy chcą się lać i jestem ciekawa jak wielu z tych co nie lubią się lać przyjdzie się jednak pobawić...
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Torgen »

Zgodze sie z tym ze arka teraz nie jest taka jak byla kiedys. Mysle ze sie troche ucywilizowala. Ja pamietam arke jako totalna rozpierduche. Niszczone bylo wszystko i wszyscy od lewa do prawa i nazad. Nie bylo przebacz i nie mialo znaczenia czy ktos ma umy czy nie, czy ma to i owo czy wielce, czy juz dzisiaj padl czy tez nie. Wszystko plonelo. I gracze wcale nie byli bardziej twardzi. Tez bylo mnostwo placzy, placzy np o umy zt, o szarze, o to ze banda zakonnikow padla probojac zdobyc sc. O to ze gp dostal szarza w leb dlatego ze mial 'zle' graty na sobie. Wiec prosze nie wybielac dawnych czasow bo to bzdura jest. Zobaczcie, kiedys mozna bylo zginac jezeli sie ktos nie przedstawil, jezeli zabral z trupa jakies graty, teraz za takie rzeczy laduje sie u MG. Malo tego trzeba oficjalnie zadeklarowac ze sie z kims bijemy. I nie, ja nie chce wracac do staryczh czasow. To byl horror, bardzo smieszny i zabawny ale horror. :D
Urs
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011 17:05

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Urs »

Abuan pisze: Gdzie masz Peewe, Regnaka, Camarisa, Kalrega, Ovviego, Kuczke i innych ktorzy byli w swoich grupach pierwsi? Skasowali sie bo gra przestawala im dawac to czego chcieli ale to nie znaczy ze nie naleza* do tej puli:
W 80% społecznik
W 50% odkrywca
W 40% zdobywca
W 20% zabójca

*
Kiedys Kalreg byl najwiekszym expiarzem arkadii, wyexpil wszystko co sie dalo i przestal grac.
Chcialem zasugerowac czytelnikom ze na przykladzie "paradoksu kalrega" mozna zakwalifikowac i jednoczesnie nie kwalifikowac gracza do danej frakcji.
Abuan... do części dotarło, że marnują życie...rozrywka przestała być zdrowa a stała się destruktywnym nałogiem.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Adventicus »

Ciekawy dla mnie jest fakt, że osoba mi całkiem postronna wie jak szybko znudzi mi się obecny styl prowadzonej rozgrywki. Dla dobra ogółu zaznacze, że znalazłem sobie grupe ludzi, z którymi lubie grać, i których towarzystwo, jeśli można tak to nazwać, sobie cenie. W moim odczuciu, arkadia jest tu sposobem na relaks, i odreagowanie po całym tygodniu urzerania się z banda półidiotów, tudzież jak kto woili, z ludzmi z jakimi stykam sie na codzień zawodowo. W życiu widziałem na tyle, że PK na wirtualnych postaciach w gierce bez grafiki, nie stanowi dla mnie tak wielkiego zastrzyku adrenaliny, jak dla innych. 6h różnica czasu, też nie stanowi dla mnie wiekszego problemu, zwłaszcza w soboty czy niedziele.

Edit: usunięcie literki tu dodanie literki tam.
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Rukhar »

Ja bym z chęcią powrócił do arkadii sprzed 15 lat kiedy wszystko nie było jeszcze tak proste jak obecnie. :)

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: KOMENTARZE do "Pytań do Czarodziejów"

Post autor: Egvene »

Rukhar pisze:Ja bym z chęcią powrócił do arkadii sprzed 15 lat kiedy wszystko nie było jeszcze tak proste jak obecnie. :)
I czym prędzej byś usłyszał, że kiedyś było trudniej....
ODPOWIEDZ