PvP - ankieta

Forum wieści z Arkadii.

Jaki jest Twoj stosunek do PvP na Arkadii?

1. Jestem zainteresowan(y/a/e) PvP i podoba mi sie jego obecny stan.
11
8%
2. Jestem zainteresowan(y/a/e) PvP i nie podoba mi sie jego obecny stan.
58
40%
3. Nie jestem zainteresowan(y/a/e) PvP, ale podoba mi sie jego obecny stan.
23
16%
4. Nie jestem zainteresowan(y/a/e) PvP, ale nie podoba mi sie jego obecny stan.
24
17%
5. Nie jestem zainteresowan(y/a/e) PvP i wszystko mi jedno.
16
11%
6. Pólp jes gópi.
13
9%
 
Liczba głosów: 145

Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: PvP - ankieta

Post autor: Galatea »

Ok, po tych dwóch postach wyżej zajarzyłem o co chodzi. My bad, kajam się!
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Kormak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2016 15:28

Re: PvP - ankieta

Post autor: Kormak »

Niżej!
Sokar
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2016 16:13

Re: PvP - ankieta

Post autor: Sokar »

Bulbon siusiaku, Sokar to moja jedyna postac, zalozona w sumie tylko po to zeby moc napisac posta na forum. Przez takich pedalow (to nie jest obraza, tylko fakt, wnioskuje po twoich wypocinach) jak ty , szanowne wladze arkadii kasuja mi regularnie postacie i blokuja nicka na forum. Jak nie chcesz byc bity na arce to rob tak jak w zyciu, siedz w domu i zamknij morde wtedy sa male szanse na to ze ktos zrobi ci krzywde. W obecnych czasach nawet w pysk za darmo nie dostaniesz. Nie lubisz pk to sie nie bij, ale jak ktos rpguje do ciebie dawaj kase, albo jakis dar dla mrocznych bozkow to dajesz, bo nie ma jak inaczej rpgowac zlego. Powod do bicia dajesz tylko i wylacznie ty sam. A widac ze gebe do pyskowania masz wielka, wiec i trafic w nia nie trudno pewnie.

Galateonie jesli to o tych zoltkach wypowiadajacych sie o pk bylo do mnie, to zareczam ze walczylem na Skellige, podczas bitwy ktora wkleilem jako przyklad i pewnie stoczylem co najmniej tyle walk co Ty a pewnie sporo wiecej, przez co pozwolilem sobie na odezwanie sie w tym temacie. Ja gralem tylko i wylacznie dla pk, tak jak niektorzy graja tylko i wylacznie dla biegania z paczkami. W zyciu nie okradlem zadnej slabej postaci (wrecz przeciwnie, jeszcze mietka zajechalem jak potrafil/a zrozumiec co jest piec), ani takowej nie zabilem z premedytacja. Ale jakbym spotkal bulbona to reka by mi nawet nie zadrzala, za co dostalbym piorunem. Nie po to expilem godzinami zeby jakis flet ktory ledwo snota ubije plul mi w twarz. Niestety na arce jak w zyciu, zabijesz qurwe a idziesz siedziec za czlowieka. Zal
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: PvP - ankieta

Post autor: Kobu »

Ja nie o PvP tylko o butnych zoltkach.

Sokar, ja czegos nie zrozumialem. Przeca w regulaminie stoi, ze zabijanie BEZ powodu bedzie karane. Jasli Ci kto pyskuje - bij gnide. Jak masz dobry humor to obtlucz. A jak zly dzien to do piachu z nim. Za to wszak pioruny nie bija. Chyba?

Dalbym Ci 100% poparcia za poprzedni wpis, gdybys, heh, seksualnie nie wyzywal rozmowcy. Wiec tylko 3/4. Ale masz.

Tak dumam nad ta kwestia i dwie mysli mi przyswzly do glowy.

RPG zlym mojo. Wymuszanie datkow na przyklad. Mozna by ustalic, ze jest o legalne i nawet poprosic o wpisanie do regulaminu. Nawet zboje na traktach to robia - wiec jak najbardziej jest to normalne. Zgodzilbym sie jedynie, by zoltkow nie pozbawiac w ten sposob urobku kilkugodzinnego. Bo dla nich 20-30 zlota to wcale niemalo czasami. Moze jakas komenda /zaplac haracz/, ktora by dawala nie wiecej niz 50% monet posiadanych przy sobie i jeszcze sie do wieku postaci logarytmicznie dostosowala? Jakby na tobie kto takiej komendy uzyl tez bys na liste poszukiwanych w krolestwie sie znalazl. A i ukrycie twarzy tak skutecznie wowczas nie powinno przed straza chronic.
.. ze trzy miechy wstecz ogry z dwoch mithryli mnie oskubaly bo im slady zadeptalem. I slusznie. I jeszcze sie cieszylem, ze zyje. By bylo smiesznie w spodniach samych mnie puscily, bo stwierdzilem, ze zgine, ale z golym tylkiem po imperium latac nie bede i chociaz ich nie zdjalem. Ale ze swiadomoscia, ze moze ktorys za to zabic. I nawet bym nie myslal zglaszac. Nawazylem to i trzeba wypic.

Inszy pomysl to arbitraz graczy. Mozna by kogo do sadu podac za 'zabicie ciebie' . Starsi gracze z roznych stowarzyszen np. przywodcy mogliby w glosowaniu ocenic sprawe - Ci, ktorzy by akurat przyszli. Za wynagrodzeniem oczywiscie. Mogloby sie to odbywac w formie RPGa. Zabity wnosilby bezzwrotna oplate. Ale gdyby wygral sprawe mozna by sprawce ukarac zwrotem zoltkowi kosztow procesu, grzywna zalezna od stanu konta sprawcy, albo nawet do 10% utrata expa. Na pewno jednak nie piorunem kasujacym postac. Co imho by na pewno zabitego ustatysfakcjonowalo. Ale zabitemu zwrot expa na pewno przyslugiwac nie powienien. Co sadzicie o czyms takim? Wizowie by umywali rece i czterech liter by im sie przy tym nie zawaracalo. Koszt wniesienia sprawy w mojej ocenie powinien wynosic maxymalny dotychczasowy dzienny dochod gracza.
Ja chetnie cos takiego nawet jako widz bym obejrzal. A jak nie podoba sie pomysl, to na 1 kwietnia chociaz. Fajne by to bylo.
Sokar
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2016 16:13

Re: PvP - ankieta

Post autor: Sokar »

Kobu wlasnie o to chodzi ze bija. A najgorsze jest to ze mg w taki sposob zalatwia prywate. Mam loga gdzie zostalem wezwany przez mg i plakal mi o to ze zabilem wroga, nawet nie pyskujacego nooba, nie mialem opcji przedstawienia faktow ktore latwo przedstawic w postaci loga, bo jego to nie interesowalo. Najlepsze bylo to ze od wyzej wymienionej akcji uplynelo sporo czasu a wezwal mnie zaraz po tym jak dowiedzieli sie na ircu ze ja to ja (a podobno nie mozna mieszac swiatow i sie tam komunikowac :lol: ) Oni maja w dupie Ciebie i Twoja wizje rpga w arce. Tak jak i ta ankiete. To oni robia najwiekszy syf, zamiast zajac sie rozwojem, staraja sie pokazac swoja wladze w literkowym swiecie. I tak bylo od zawsze, zapytaj starszych graczy, chyba ze sam pamietasz te czasy, kto byl w elitarkach, jak nie przydupasy mg albo sami we wlasnej osobie. Dlaczego zawody elitarne byly zarezerwowane tylko dla dobrej strony? Przyznam jedynie ze robia duzo dla graczy ktorzy lubia siedziec i patrzec jak trawka rosnie.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: PvP - ankieta

Post autor: Numeron »

Sokar, o ile dobrze pamietam, byl to rok przemiany klubu ZT na gildie zabojcow, ale wtedy, czyli lata gdzie byly tworzone elitarki, mowilo sie duzo, na tyle duzo zeby uznac to za proroctwo iz elitarme zawody beda dla kazdej z ras arkadii. A to co bylo pozniej, mozesz jedynie winic nowe grono, ktore przejelo wladze i zaczelo tworzyc swoja wizje. A to ze teraz arkadia jest pelna bandy przedszkolakow neostrady, ktorzy tworza postacie "zeby napyskowac i zglosic zagbicie" to takze jest wina "grupy trzymajacej wladze".

A wyprzedzajac to co niektorzy by pewnie napisali, nie, nie jestem przeciw MG a jestem przeciw takiemu systemowi jaki nastal. Wiele pokolen MG tworzylo cos niepowtarzalnego, unikatowego, pokolenia graczy w pocie czola pisali i zglaszali opisy, aby teraz zostalo wygladzone przez "walec" rozjechal wszystko i to jest smutne. A Ty Sokar zamiast plakac i psioczyc na MG graj i rob swoje bo akurat tak prowadzone postacie nadaja arkadii odrobine smaczku, ktorego juz nie zostalo wiele.
Awatar użytkownika
Bulbon
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014 18:10

Re: PvP - ankieta

Post autor: Bulbon »

Sokar ... ty naprawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz ? Chyba jednak jesteś, inaczej administracja nie banowała by cię nagminnie. Choć możliwe że to nie głupota, tylko problem z psychiką. Tak czy inaczej nie widzę sensu z tobą wdawać się w polemikę bo i tak nic do ciebie nie dotrze. Komentować twoich prób obrażania nawet mi się nie chce. Cieszy mnie że takich przygłupów się banuje i nie dziwi mnie to, bo czytając te twoje brednie wychodzę z założenia że inaczej się nie da.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: PvP - ankieta

Post autor: Kobu »

@Bulbon Nie chce Ci się komentować jego prób obrażania więc... sam go podobnie obrażasz? I co chcesz pokazać? Zbastuj chłopie. Jeśli nie widzisz sensu w tym co pisze, nawet jeśli masz odmienne zdanie to jest to Twój problem. Nie przenoś, proszę, onetowego czy wp-ego hejtu tutaj. To nie ten styl.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: PvP - ankieta

Post autor: Eldur »

Kobu pisze:
Inszy pomysl to arbitraz graczy. Mozna by kogo do sadu podac za 'zabicie ciebie' . Starsi gracze z roznych stowarzyszen np. przywodcy mogliby w glosowaniu ocenic sprawe - Ci, ktorzy by akurat przyszli. Za wynagrodzeniem oczywiscie. Mogloby sie to odbywac w formie RPGa. Zabity wnosilby bezzwrotna oplate. Ale gdyby wygral sprawe mozna by sprawce ukarac zwrotem zoltkowi kosztow procesu, grzywna zalezna od stanu konta sprawcy, albo nawet do 10% utrata expa. Na pewno jednak nie piorunem kasujacym postac. Co imho by na pewno zabitego ustatysfakcjonowalo. Ale zabitemu zwrot expa na pewno przyslugiwac nie powienien. Co sadzicie o czyms takim? Wizowie by umywali rece i czterech liter by im sie przy tym nie zawaracalo. Koszt wniesienia sprawy w mojej ocenie powinien wynosic maxymalny dotychczasowy dzienny dochod gracza.
Ja chetnie cos takiego nawet jako widz bym obejrzal. A jak nie podoba sie pomysl, to na 1 kwietnia chociaz. Fajne by to bylo.
O, taki sąd to by było coś. I pewnie byłaby to instytucja w takim stopniu skorumpowana , że organy Ługańskiej Republiki Ludowej jawiłyby się przy tym jako wzór cnót i praworządności. Ale gdyby to porządnie napisać i urządzić, to mogłoby być niesamowite pole do popisu, jeśli chodzi o dobry erpeg. I może tak wszystko rzucić w diabły, zmienić zawód i otworzyć kancelarię adwokacką w Nuln?

E.
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: PvP - ankieta

Post autor: Morglum »

W sumie moze to dziwne co napisze bo sam gram i gralem w gildiach nastawionych stricte na pvp ale kierunek "odhardcoroawania" arkadii uwazam, za ok. To pojscie ludziom na reke i to zarowno tym starym ktorzy nie maja juz tyle czasu na granie co za mlodu jak i tym nowym postaciom ktore nie zniecheca sie po paru dniach grania (oczywiscie jesli nadal pojawiaja sie tu jakes nowe postacie a nie bawia sie same dinozaury i stada ich sekondow).
Tylko trzeba wszystko warzyc zeby nie przedobrzyc w ktoras strone. Sama zmiana kary za zgon do 10% , no fajna, ale do przewidzenia bylo, ze lvl postaci pojda w gore = trudniej zabic, dodanie formy ktora moze zdublowac hp = jeszcze wieksza przezywalnosc. Znikanie z lokacji (tego jeszcze nie uswiadczylem), ok jakis to pomysl na autopogonie ale tu sie nie wypowiadam bo nie wiem jak to dziala i kiedy sie aktywuje. W sumie nie oszukujmy sie, nikt nie ma tak szybkich palcow zeby gonic jak po sznurku bez bindowanych automatow wiec te znikanie tak wiele nie zmieni (zwlaszcza, ze przerwanei walki przez minięcie mozna sobie wylaczyc w opcjach)
Samą ilosc zgonow trudno tez ocenic, i nie ma co porownywac do walk do czasow gdzie lalo sie po 40 czy wiecej postaci na lokacji, kiedys bylo inne zageszczenie swiata. Inne realia. Teraz gra 50-70 osob, trudniej kogos spotkac, rzadko zdarzaja sie wieksze walki, przez to tez i trupow mniej. To tez wplywa na obraz calego arkowego pvp. Pamietam jak wycofano cios w plecy od kazdego atakujacego i dodano limit hp ktory mozna stracic. Moze to jest to co warto teraz zmienic. Bo rok-dwa i w grze beda biegaly juz same 'legendy'. No sam nie wiem, za to wiem, ze troche zalatuje mi to patologia jak widze, ze kazda walke zaczyna sie od stawiania bloka. To wskazuje, ze w ktoryms momencie przegieto w druga strone. Niech to bedzie swiat moze juz nie hard fantasy ale fantasy gdzie zginac nie jest moze az tak trudno (jak obecnie) za to odexpic jest w miare latwo (a obecnie jest).
ODPOWIEDZ