Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Forum wieści z Arkadii.
Tiax
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2018 20:35

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Tiax »

Nie wierzę, że jeszcze nikt nie wspomniał elitarnego mordercy GP-ków, KRUCZOWŁOSEGO DUMNEGO MĘŻCZYZNY.

Dziesiąte podejście do zabicia prostytutki w Bissingen, bo miały ZŁOTĄ MONETĘ (zbyt ciężka jak dla postaci broń drzewcowa wytrenowana na ledwo).
Kruczowłosy dumny mężczyzna przybywa z południa.
Szarża! Miazga!

Zabił mnie w moim arkadiowym życiu pewnie ze 30 razy.
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Seren »

Pierwszą styczność z Arkadią miałam w 2001 roku. Seren została założona pod koniec 2002 roku. Od tamtego czasu zdecydowanie za dużo grałam :) przez (chyba?) prawie dziesięć lat, a potem kilka pomniejszych zrywów się zdarzyło. Wciąż wracam do myśli o dawnej Arkadii z dużym sentymentem, czasem ktoś ze starych znajomych się odezwie i robi się ciepło na sercu. Początki gry miały w sobie magię i niepowtarzalny klimat, dlatego tak wiele osób najbardziej wspomina "stare, dobre czasy" - kiedy jeszcze nie znało się świata lepiej od własnej kieszeni, kiedy wszystko było nowe i zaskakujące, kiedy za każdym rogiem czaiła się niespodzianka i przygoda :). Z czasem zyskiwało się przepełnioną listę "> zapamiętanych", rozległą wiedzę o literkowym świecie i wirtualny drugi dom.
Myślę, że każdy kto rozpoczął grę na Arkadii - niezależnie od tego kiedy i w jakiej "wersji" Arkadii to zrobił - nosi w sobie wspomnienia tych początków i wszystkie są tak samo magiczne :)

Pamięć mam kiepską, ale oto co jeszcze gdzieś się w niej zachowało:

Początki Armii Lyrii, czyli Straż Kupiecka z siedzibą w Novigradzie.

Wspomniane już przez Asandrę problemy z ciuchami - na początku było ich NAPRAWDĘ niewiele. To samo z biżuterią. Absolutnym hitem było pojawienie się w Larevandella w zajeździe niedaleko Shaerrawedd, tyle pięknych kolczyków (cztery?) i ubrań (cztery?)! <3 Wtedy jeszcze z łatwością można było się orientować co gdzie kupić i skąd pochodzi.

Nie wiem z jakiego powodu zniknęła Tenea, elfka na Polanie Przyjaźni na wschód od Novigradu, która poproszona recytowała poezję.

Bardzo mi było szkoda, gdy zaprzestano organizowana Igrzysk Gladiatorów - impreza większa od Dni Gnomiej Nauki, zgarniała pół Arkadii do Nuln, a najzabawniej wspominam powrót po pijaku do Ishtar ;)

Swego czasu, gdy świat był jeszcze normalnie ułożony i Brokilon wraz z jaskiniami grzyboczłeków był tuż pod Mariborem, do mechaniki zakradł się błąd, przez który roślinki w jaskiniach dawały BARDZO dużo expa. Sporo drużyn na stałe tam zamieszkało i miało wyliczone czasy respawnu roślinek - o określonej godzinie nagle kilka osób się budziło, szło ubić sałatkę i wracało do spania ;).

Przyjaciele Brokilonu mogli układać kamyczki we Wstążce. No i w ogóle.. istnieli.

Podział na rasówki i zawodówki, i możliwość należenia do obydwu, prawdziwy podział na pracę i dom ;). I potem ten trudny czas rozstań, gdy wiele osób musiało podjąć decyzję gdzie zostaną.

Jeśli ktoś z nowszych graczy nie wie - kiedyś możliwość bycia półelfem dawała wyłącznie przynależność do Stowarzyszenia Półelfów. Eh eh :)

Pochodzeniówek była garstka, "> opcje" zajmowały kilka linijek, nie było niziołków, starania do gildii potrafiły zająć pół roku.

Tego nie pamiętam dokładnie, ale był taki okres, kiedy Gladiatorzy musieli nabijać staż i przez masę idlowania pojawiło się pełno żartów o gladach podpierających / heblujących drzwi w swojej siedzibie.

Nie było zasłaniania!

W wiosce zjaw mieszkał czarnotrup z ładnym mieczem i ospą :) zarażenie się od niego dawało objawy:

Kod: Zaznacz cały

Twoje cialo pokryte jest malymi czerwonymi plamkami.
oraz urocze eventy:

Kod: Zaznacz cały

Zimno ci!
Swiat zawirowal.
Chce ci sie spac.
Jakas nieprzyjemna won unosi sie w powietrzu.
Slabo ci.
Trzesiesz sie z zimna.
Boli cie glowa.
Czujesz sie gorzej.
Chcesz odpoczac.
Zle sie czujesz.
Masz ochote sie zabic.
Co się stało z czarnotrupem?
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Rotkiv »

Cześć Seren!

Zasłanianie było, ale jako elitarna emoto-umiejętność Straży Krain.

Ja jakoś nieszczególnie to pamiętam, bo tak jak ty jestem rocznik 2002, ale zacytuje czyjeś słowa z Arkadiawiki:
O sile klubu przez długi okres czasu decydowała umiejętność specjalna - zasłonięcie - co w sytuacji gdy zasłanianie nie było powszechnie dostępne dawało olbrzymią przewagę w grze. Z czasem niestety rozwój innych gildii oraz spopularyzowanie wspomnianej umiejętności spowodowało utratę znaczenia przez klub.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Adventicus »

Ten Dumny Kruczowlosy to nie byl aby Conrad?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Werbat »

Był. Kruczowłosy dumny, a nie dumny kruczowłosy, ale był. Wszyscy to wiedzą, po co pytasz?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Adventicus »

Werbat pisze:Był. Kruczowłosy dumny, a nie dumny kruczowłosy, ale był. Wszyscy to wiedzą, po co pytasz?
Bo tak mi sie drogi Werbacie chciało, i w poważaniu mam fakt, iż owo zapytanie irytuję Twoją personę. Polecam przepisanie Effexoru naprawdę działa.
Awatar użytkownika
Stanno
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2016 10:10
Lokalizacja: Oberbayern

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Stanno »

Adventicus - po co w ogóle reagujesz na docinki tego człowieka? Prowokuje Cię specjalnie. Każdy ma jakieś hobby.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Terenes »

Ethian pisze:Formacja OHM

ktoś mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć?

Podobno gdy druzyna miala wiecej osob niz pewne minimum wymagane do zalozenia formacji oraz nie zmieniala szybko lokacji dostawala bonus do umow, a ciosy wrogow rozkladaly sie a miare rowno po wszystkich czlonkach druzyny.

Przez wzglad na wyzej wymienione restrykcje ciezko bylo ja zastosowac zarowno w expie (licza czlonkow druzyny) jak i PvP (koniecznosc wolnego poruszania sie).

Moze ktos z dawnego Hufca mnie poprawi.
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Rukhar »

Z tego co ja słyszałem, bo ta formacja sie kiedyś interesowałem dosc, to ogólnie rzecz biorąc Terenes ma racje w tym co pisze. Formacja nie nadawała się do walk PvP ani do expa. W praktyce w ogóle była dosc zbugowana bo, gdy OHMy tworzyły formacje to tworzyła się jakby jedna wspólna kondycja. Takie było założenie, w praktyce działało to podobno tak, ze jedna osoba była w złej kondycji, a reszta w świetnych. I sprawdzało się to chyba tylko na NPCach etatowych.

Wiec w ogólnym rozrachunku nie było trzeba jakby zaslaniac by ciosy równo się rozkładały.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018 17:38 przez Rukhar, łącznie zmieniany 1 raz.

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
Maro
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2016 17:08

Re: Bylo, minelo - o ciekawostkach z przeszlosci

Post autor: Maro »

Do FORMACJI potrzebnych bylo minimum 5 osob, z pelnym zawodem z tego co pamietam. Jak mowi wczesniej poprzednik - dawala ona znikome korzysci, zabierala tez mane. Trzeba bylo poruszac sie powoli, wiec do PK sie nie sprawdzala. Jesli chodzi o exp - roznie to bywalo.

Edit: Werbat, moze pyta bo nie wie? Ogarnij sie czlowieku bo juz kazdy ma Cie tutaj dosyc. Tyle wiesz o jezyku polskim? A w sugnaturce masz blad...
ODPOWIEDZ