Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Airhil »

Jaki sami zauważyliście: więcej zleceń - mniejsze prawdopodobieństwo, że oba będą niewykonalne. A jeśli już tak się zdarzy, przeczekać lub właśnie zgłosić. Nie jest winą NPC jakie dostaje zamówienia :P
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Raenn »

Po pierwsze, nie oceniam ludzi, jedynie zachowania. Jeśli kogokolwiek uraziłam to z miejsca przepraszam.

Po drugie dziękuję za wyprowadzenie z błędu. Po prostu od zawsze byłam przekonana, że staramy się tutaj zachowywać pewne ciągi przyczynowo-skutkowe które są pomijane w innych grach, bo w końcu interakcje z postaciami to nie tylko enpece a robienie takich rzeczy jak zabicie kogoś, żeby zmienił quest podchodziło mi dotychczas pod wykorzystywanie błędów w grze (nieregulaminowe oczywiście). W końcu różne postacie które zachowywały się w sposób rażąco absurdalny zostały usunięte (ktoś pamięta elfa który podawał się za czarodzieja z czarnym niewolnikiem?). Nie sądzę również, że gdybym w ramach wolności odgrywania postanowiła używać emotek w stylu XD w wypowiedziach (dla mnie, znów tylko dla mnie - równie absurdalne) nie pozostałoby to niezauważone.
Tendril
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2015 19:49

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Tendril »

Raenn pisze: Jedno słowo odnośnie zabijania moba:
nie czujecie, że pobicie kogoś do nieprzytomności po to, żeby potem wziąć od niego pracę jest trochę... no serio to wam nie zgrzyta? Arkadia to dla mnie nie fable (tu wstaw niemal dowolny tytuł gry rpg) gdzie zabijasz sklepikarza, żeby kupić sklep i u tego samego ziomka po respawnie mieć lepsze ceny i na jakimś bugu idlować sobie furtunę. Tzn... no... dalej to gra, ale zawsze myślałam, że nieco bardziej... konsekwentna i realistyczna.
mhm i nigdy nie zdarzyło Ci się zabić tego samego moba po 100 razy, bo daje dobry exp/ma fajne itemy/coś tam coś tam
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Raenn »

Oczywiście. Nie mniej to mechanizm którego nie da się prawdopodobnie uniknąć wobec czego mogę ratować się jedynie słowem, że uciekł ranny albo go nie dobiliśmy licząc na cudowną transformację na tę jedyną słuszną stronę. Albo że to ktoś inny. Marne wytłumaczenie i zdaję sobie sprawę, że wszystko da się wytłumaczyć w podobny sposób, aczkolwiek im mniej takich niedociągnięć, tym po prostu fajniej mi się gra. I dyskutuję z wami mam nadzieje grzecznie w obronie swojej fajności przedstawiając słabsze lub gorsze argumenty.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ysar »

Raenn pisze:Po pierwsze, nie oceniam ludzi, jedynie zachowania. .
Zaś zachowane gracza jest niemiłe i nie zgadza się z twoim podejściem do gry. Skąd wiesz, że on sobie nie wyerpegował wcześniej przez X godzin, tego, że pobije tego npca dla pieniędzy? Ty erpegujesz walkę ze złą bestią, on może erpegować perswazje na "lewym pośredniku" albo dowolną sobie tylko znaną rzecz? Zresztą nawet jeśli erpegował tylko godzinę, a wpłynęło to w jakiś sposób, na jego postać to tobie i tak nic do tego. Co zrobi twoja postać to już inna sprawa. A emotki, imiona i jezyk niepasujący do realiów systemu Młotka czy Wiedzmina są zdaje się zakazane wiec sprawa prosta.
Tendril
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2015 19:49

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Tendril »

Raenn pisze:Oczywiście. Nie mniej to mechanizm którego nie da się prawdopodobnie uniknąć wobec czego mogę ratować się jedynie słowem, że uciekł ranny albo go nie dobiliśmy licząc na cudowną transformację na tę jedyną słuszną stronę. Albo że to ktoś inny. Marne wytłumaczenie i zdaję sobie sprawę, że wszystko da się wytłumaczyć w podobny sposób, aczkolwiek im mniej takich niedociągnięć, tym po prostu fajniej mi się gra. I dyskutuję z wami mam nadzieje grzecznie w obronie swojej fajności przedstawiając słabsze lub gorsze argumenty.
No i dokładnie ten sam mechanizm chciał zastosować kolega wyżej, i tak samo można to na różne sposoby tłumaczyć ("zastraszenie npca od zadań", "przyjście brata bliźniaka", cokolwiek).

I ta cała grzeczność to jest clue tego - każdy może podawać swoje argumenty, każdy może mieć swoją wizję tego co jest "fajne" a co nie, ale kiedy widzę że ktoś kto po prostu chce (a nawet bardziej rozważa to jako opcję) obejść jakiś mechanizm (czy to dobrze obuduje rpgowo, czy źle - tego na forum nie wiemy) jest objeżdzany (bo tak rozumiem tekst "skąd się urwałeś") przez inną osobę (która zapewne również - jak każdy grający - obchodzi mechanizmy muda codziennie) to moim zdaniem nie jest to fajne.

Abstrahując od wyjątkowo słabego argumentu, że niby "zabijanie bestii - klimatyczne" / "zabijanie wieśniaków/sklepikarzy/itp - nie" - przecież w sadze, z tego co pamiętam, to te przysłowiowe wieśniaki padały co chwila jak muchy a bestie od święta jak wiedźmin dostał jakieś zlecenie... więc może to właśnie zabijanie wieśniaków i sklepikarzy jest bardziej klimatyczne i 'archetypowe'? :)

aha i po co piszesz o jakichś emotkach itp jak to jest całkiem niezwiązane z tematem?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017 20:55 przez Tendril, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Radgast »

O czym w ogóle jest ta rozmowa? Z jego wypowiedzi jasno wynika, że nie ma to nic wspólnego z rpgiem.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Tendril
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2015 19:49

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Tendril »

Radgast pisze:O czym w ogóle jest ta rozmowa? Z jego wypowiedzi jasno wynika, że nie ma to nic wspólnego z rpgiem.
a siedzenie na jakimś expowisku x czasu, żeby wskoczyły nieznaki ma? też nie - ale podstawę epregową można zrobić i tu i tu
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Raenn »

Odpowiedź jest prosta - to właśnie zrozumiałam z tego, co wcześniej było pisane jako "może nawet ktoś z drużyny się poświęci" czy coś takiego. Być może nadinterpretacja. Być może przewrażliwienie.

A co z zachowaniami? Jak zacznę po Novigradzie tańczyć balet, grać w quidditcha albo nawet jeść banana (nie używając tych felernych słow tylko ładnie pięknie wszystko erpegując) to będzie to niesmaczne i godne potępienia? Emotikony padły z chęci podania przykładu, że jednak wszystko nie jest dozwolone.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ysar »

Radgast pisze:O czym w ogóle jest ta rozmowa? Z jego wypowiedzi jasno wynika, że nie ma to nic wspólnego z rpgiem.
O tym, że według niektórych osób niemiłe jest zabijanie npca dla zlecenia, podczas gdy zabijanie potwora dla magika jest już ok. A tak w skrócie.
Raenn pisze:Odpowiedź jest prosta - to właśnie zrozumiałam z tego, co wcześniej było pisane jako "może nawet ktoś z drużyny się poświęci" czy coś takiego. Być może nadinterpretacja. Być może przewrażliwienie.

A co z zachowaniami? Jak zacznę po Novigradzie tańczyć balet, grać w quidditcha albo nawet jeść banana (nie używając tych felernych słow tylko ładnie pięknie wszystko erpegując) to będzie to niesmaczne i godne potępienia?.
Twoja postać może biegać po Novi, tańczyć i jeść banany. Q. zaś nie ma ani w młotku ani w wiedzmaku więc średnio.
Zablokowany