Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Forum wieści z Arkadii.
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Gothrin »

Prace trwają.

Przy okazji cięcia kosztów szukamy transportu ulotek z Warszawy do Poznania i do Krakowa. (ewentualnie tylko do Krakowa, ale wtedy muszę mieć je u siebie najpóźniej 3 lutego)

Ile tego jest pokazuje zdjęcie poniżej. Na razie nie wiemy ile będzie kosztować paczka PP albo kurier, ale po co mnożyć koszty jeśli znalazłby się chętny arkowicz?

Dzisiaj ulotki powinny być gotowe do odbioru w Warszawie.

Ulotki czekające na docięcie.

Obrazek
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Ulav »

Witam, ma ktoś może graficzne zacięcie? Mam okazje puścić banner sky 160x600(600 wysokości oczywiście). Ważne żeby było jasne o co chodzi, że to gra tekstowa itd. Jak ktoś podrzuci, to się go podepnie raz dwa.
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Gothrin »

Rozmyślałem nad pomysłem Gurrena i doszedłem do wniosków, które byłyby chyba proste do zakodowania, a mogłyby rozwiązać pewien początkujący problem.

Moim zdaniem, trochę odrzucające dla nowych może być pierwsze wpisanie komendy 'kto'. Jeśli widzi się 0 znanych sobie osób pierwsza myśl może być: Eeee, nikogo tu nie ma. (wiem, że jest informacja spośród XXX osób przebywających, ale zawsze miło kogoś znać...)

Pomysł jest prosty - nowa opcja widoczności + jeden mały bajer

Działałoby to tak: Każdy ludek arkowy, który chce pomagać młodym ustawia sobie:

Kod: Zaznacz cały

opcje zoltki wlacz
Daje to taki efekt, że każda osoba posiadająca elementarz widzi jego obecnośc w 'kto' i dodatkowo dostaje info przy każdym zalogowaniu: Jeśli chcesz skorzystać z pomocy doświadczonego graczy wpisz 'kto' a potem 'wpisz w elementarzu [imie]' wybranej postaci (ewentualnie 'podejdz na poczte i wyslij list).

Efekt oczywisty: Osoba chętna do pomocy dostaje info (list/event) o tym, ze żółtek A jest w okolicach X i potrzebuje pomocy.[/b]

Mogą pojawić się zaraz pomysły: Założę secia z elementarzem i będę wiedział kto z wrogów jest na arce, haha. Wciągniemy go w zasadzkę, haha. Ale tego typu zachowań nie unikniemy nigdy, bo już była chyba wymiana argumentów w stylu żółtek w drużynie z MC/DS/Scoia itd...

Edit: Może lepsza byłaby opcja 'random' typu ('otworz elementarz' a wtedy najbliższa osoba dostaje powiadomienie.

Wypowiedzcie się, skrytykujcie. Moim zdaniem musimy jakiś mechanizm wypracować przed Pyrkonem, bo wtedy będzie największa fala żółtków.
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Awatar użytkownika
Athalyse
Posty: 78
Rejestracja: 21 lis 2011 20:19
Lokalizacja: Myslovitz - Beuthen

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Athalyse »

Gothrin pisze:

Kod: Zaznacz cały

opcje zoltki wlacz
Daje to taki efekt, że każda osoba posiadająca elementarz widzi jego obecnośc w 'kto' i dodatkowo dostaje info przy każdym zalogowaniu: Jeśli chcesz skorzystać z pomocy doświadczonego graczy wpisz 'kto' a potem 'wpisz w elementarzu [imie]' wybranej postaci (ewentualnie 'podejdz na poczte i wyslij list).

Efekt oczywisty: Osoba chętna do pomocy dostaje info (list/event) o tym, ze żółtek A jest w okolicach X i potrzebuje pomocy.[/b]

To jest chyba najlepsza, moim skromnym zdaniem, opcja.
Jesli ktos jest lamer, to to bedzie wykorzystywal, ale takich gwiazd nigdy nie braknie.
"-Ciągle muszę mu przypominać, że pali się budynki a gwałci kobiety.
-Gwałci? - przestraszył się Rincewind.
-Słuchaj, on ma 84 lata. Nie niszcz marzeń starego czlowieka."
Ajka

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Ajka »

Dla mnie ok.
Może wizowie by się wypowiedzieli jak to widzą, czy trzeba coś napisać, czy to nie wchodzi w grę, ale jakaś inna opcja aktywnej pomocy żółtkom?

A zakładanie seców, po to żeby kombinować, da się pewnie ukrócić kasacją konta :D
Jak będzie to wyraźnie napisane na forum, że za to poleciał, reszta sfaniaków jest nadzieja odpuści?
Awatar użytkownika
Verisha
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2014 10:10

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Verisha »

Zawsze mozna dac warunek sprawdzajacy ile jest postaci na koncie i jezeli jest to jedyna postac [ktos zaczyna dopiero grac] opcja bedzie mu dzialac, a taka pomoc na secondach nie bedzie dzialac nawet majac elementarz :)
Ajka

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Ajka »

Verisha pisze: taka pomoc na secondach nie bedzie dzialac nawet majac elementarz :)
O widzisz, mądrze prawisz, dać Ci smakołyk:D

To teraz jeszcze poprosimy o chwilę uwagi ze strony góry.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Rafgart »

Znajmosci miedzy postaciami graczy powinny byc zawierane na podstawie wydarzen w swiecie muda. Wprowadzanie jakichs mechanizmow mieszajacych nowym graczom swiat muda z realnym na pewno im nie pomoze w odnalezieniu sie i zrozumieniu Arkadii.
Do pomocy jest forum. Jesli to nie wystarcza, juz lepszym pomyslem jest wprowadzenie jak na Genesis calkowicie wyjetego ze swiata gry osobnego kanalu komunikacji, gdzie zoltki moga (byc moze anonimowo) zadawac pytania a chetni odpowiadac.
Poza tym nie sa na pewno wyczerpane mozliwosci pomocy w ramach klimatu. Kiedys dzialal klub Przewodnikow, oglaszal sie na tablicach. Interakcja z elementarzem jest tak samo prosta/trudna jak przeczytanie tablicy. Rezygnacja z podejscia 'imie i cel wizyty' i wykazanie troche zyczliwosci tez na pewno by nie zaszkodzily.
Ajka

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Ajka »

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że ułatwienie w obrębie muda nowym graczom znalezienia pomocy u innych jest mieszaniem gry z rl.
Mam wrażenie, że szukamy tu właśnie jak najbardziej mudowego rozwiązania...?

Moim zdaniem (z którym jak wiadomo się zgadzam), odsyłanie do forum to rozwiązanie poza mudowe:D

Mam w domu przykład, mój mąż zdecydowanie twierdzi, że bez początkowego wprowadzenia na arce, nie ma siły żeby został i grał. Dzięki temu że przez pierwsze kilka dni pokazywałam mu świat, jak to działa, nauczył się poruszać i gra z zacięciem, wsiąkł myślę na dobre.

Chodzi tylko o ułatwienie tym chętnym i zainteresowanym kontaktu z doświadczonym graczem. W ramach muda i klimatycznie.

Jeśli administracja da zdecydowane veto, to trudno, ale gdyby jednak w ramach eksperymentu zgodziła się uruchomić jakiś sposób komunikacji...?

Napisz proszę Rafgarcie zdecydowane nie, jeśli nie ma takiej opcji, nie ma sensu bić piany:)
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Reklama Arkadii vol.3 - Data sie pojawi...

Post autor: Rafgart »

Pomocy potrzebuje gracz, a nie postac. Graczem jest sie w rlu (szokujace!) i to tu pomoc powinna byc dostepna.
Jak doswiadczony gracz szepce cos nowemu, to jest to tylko inny kanal komunikacji rlowej wykorzystywany z braku innych, lepszych.
Pomoc na mudzie powinna sie sprowadzac do kontaktow postac-postac. Czyli taki klub Przewodnikow czy po prostu wziecie mlodego krasnoluda na wyprawe gdziestam.
Przypadek, gdy kontaktujemy dwie postaci, by gracz mogl innemu graczowi pomoc rlowo jest mieszaniem swiatow.
Pomaganie mezowi tez jest mieszaniem swiatow. Oczywiscie nie mamy zamiaru scigac kogos za to, ze pomogl rozpoczac przygode z Arkadia. Ale grajac z nim moze dojsc do wielu sytuacji, gdy twoja postac bedzie w jakis sposob preferowac jego postac bez uzasadnienia w swiecie Arkadii (np. przyjmie go z miejsca do gildii). A to juz bedzie scigane.
ODPOWIEDZ