Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Elorn »

@Rennz:
Załapałem. Pozostaje tylko pytanie o celowość takiego działania. Ja widzę dwie możliwości:
- chcę się pochwalić wiekiem postaci (OMG...) :)
- siedzę cały czas w lokacji z agresywnymi, ale słabszymi ode mnie mobami - ale tu musiałoby być zrywane połączenie, a nie zakańczanie.
Coś pominąłem?

Poza tym, jak wspominałem, skrypt by logował i wylogowywał. Zbytnio odchodzę od tematu...

Ale to dyskusja akademicka, zaraz przyjdzie Wiz i powie "nie można" i pogadaliśmy :D
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Rennz »

Elorn pisze: Ale to dyskusja akademicka, zaraz przyjdzie Wiz i powie "nie można" i pogadaliśmy :D
Na to właśnie wszyscy liczą - tj. na konkretną odpowiedź od osoby na stanowisku (-:
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Rotkiv »

A po co ci to wszystko?

Zalogowanie sie na Arke to tyle samo roboty co zalogowanie sie na skrzynke.
A skoro nawet nie masz mozliwosci zalogowania sie na Arke, to na kiego ta wiedza ze masz nowa poczte, jak nawet nie wiesz od kogo i nie mozesz odpisac.


Re dol:

Ja tylko zadalem pytanie.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010 15:56 przez Rotkiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Elorn »

Rotkiv pisze:A po co ci to wszystko?

Zalogowanie sie na Arke to tyle samo roboty co zalogowanie sie na skrzynke.
A skoro nawet nie masz mozliwosci zalogowania sie na Arke, to na kiego ta wiedza ze masz nowa poczte, jak nawet nie wiesz od kogo i nie mozesz odpisac.
Rany Julek... wiedziałem, że zaraz znajdzie się ktoś, kto mi powie, że mi to niepotrzebne. Przyjmij za pewnik, ze mi to nie jest potrzebne i przejdź nad tym do porządku dziennego. Moje pytanie jest zgoła innej natury - czy to jest dozwolone z punktu widzenia Wizów.

Nie pytałem, czy mi to potrzebne, bo to wiem, zresztą skąd ktoś na forum miałby to wiedzieć.

Ale jak już tyle napisałem, niech będzie: na arce nie siedzę cały czas, w którym jestem online. Maila mam otwartego praktycznie cały czas. Porównaj sobie teraz wygodę sprawdzenia maila ze sprawdzeniem poczty na arce. I jeszcze raz podkreślam:
- mnie to nie jest potrzebne
- potrzebna mi (mojej ciekawości) jest wiedza na temat legalności tego rozwiązania
- kwestia, czy to jest mi potrzebne, nie jest przedmiotem mojego pytania
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Yarrid »

Fragment punktu 8 Zasad podstawowych:

Kod: Zaznacz cały

Arkadia przeznaczona jest dla ludzi, nie botow. Nie jest dozwolone uzywanie, pod nieobecnosc wlasciciela, programow sterujacych jego postacia.
Postacią ma kierować gracz, a nie automat. Logowaniem się postaci również.

A teraz co do poczty:
Myśleliśmy kiedyś o tym, by udostępnić pocztę Arkadyjską przez serwer pocztowy na zewnątrz, ale chyba większość zgodzi się, że to co na Arkadii, to na Arkadii.
ODPOWIEDZ