Pytanie techniczne

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Gość »

Sprawdzasz wage logow, czy masz program ktory podlicza transferowane dane?
Dhoogrin
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2010 23:51

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Dhoogrin »

Gawicz pisze:Sprawdzasz wage logow, czy masz program ktory podlicza transferowane dane?
Waga logów, rzecz jasna.. Ale porównywałem też jakiś czas, jak się ma właściwy rozmiar transferowanych danych do rozmiaru loga, no i nie było jakichś ogromnych różnic.. A że nie chodzi o mega dokładne dane, tylko orientacyjną wiedzę, na ile godzin gry może wystarczyć 100 MB, to uważam że te dane są jak najbardziej w porządku.. ;)
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Sivlaryan »

Od kilku miesięcy często wchodzę z komórki na arke (oraz nie tylko. W tle zawsze mam włączone gadu, często irc'a, przeglądam z komórki strony, youtube itp.) i tylko raz (na smoku kościanym) przekroczyłem transfer o kilka mb (500 mb).

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Keiser
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2010 04:11

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Keiser »

Dhoogrin pisze:
Gawicz pisze:Sprawdzasz wage logow, czy masz program ktory podlicza transferowane dane?
Waga logów, rzecz jasna..
To wygórowane wielkości, bo od jakichś pięciu lat protokół telnetu pomiędzy mudem a klientem jest kompresowany (nie pamiętam czym i nie będę się relogował, żeby sprawdzić) - masz info o tym przy logowaniu.
Jednakże sniffowanie połączeń do arkadii zawsze ładnie zapisywało mi loginy i hasła, a później wyskakiwały krzaczki. (zawsze wszystkim mówiłem, że loginy i hasła do muda z kont u mnie są sniffowane, również z tunelu - dziesięć kont, pięć osób z namiarem na tunel i w ciągu czterech miesięcy miałem ponad 50 niepowtarzalnych haseł (czyli haseł na wszystkie postacie na koncie))
Ale porównywałem też jakiś czas, jak się ma właściwy rozmiar transferowanych danych do rozmiaru loga, no i nie było jakichś ogromnych różnic..
Zależy co robisz. Jeśli będziesz przez kilka godzin expił w kilkuosobowej drużynie z włączonymi opisami walki, to różnice zauważysz dosyć duże.
A że nie chodzi o mega dokładne dane, tylko orientacyjną wiedzę, na ile godzin gry może wystarczyć 100 MB
Zależy od stylu gry i tylko od tego. Bo jedna osoba generuje ruch rzędu 0.5kbit/s, a inna 0.01kbit/s. Jeśli erpegujesz na poczcie, to tekstu jest mało, jeśli expisz, to jest go więcej, a jeśli expisz w drużyniez włączonymi opisami walk innych osób - jeszcze więcej.
> ob paczki
Widzisz pocztowa paczke wewnatrz otwartego plociennego podroznego plecaka.
Widzisz szesc lukrowanych paczkow z marmolada wewnatrz otwartej niewielkiej saszetki ze skory wilka.
Dhoogrin
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2010 23:51

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Dhoogrin »

Wiadomo. Dlatego pisałem - orientacyjnie, jak to u mnie mniej więcej wygląda. ;)
Gość

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Gość »

Jak juz pisalem, jednostka taryfikacyjna jesli chodzi o uzywanie internetu w komorce, nawet jesli nie u wszystkich operatorow, to u wiekszosci to x wyslane/x odebrane kb. W Plusie jest chyba 50/50, w Orange 20/20. A to znaczy ze wage logow mnozysz przez dwa, zeby wyszedl jakikolwiek orietacyjny wynik. Poza tym, protokol odbiera i wysyla nie tylko te literki ktore wyswietlaja sie na ekranie, wiec tez trzeba troszke doliczyc.
ODPOWIEDZ