Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cannard »

Arvak pisze:
proponuje autorowi wrzucic pomysl do banku pomyslow :)
Pomysł został zgłoszony jak należy na Arce, która jest mi wdzięczna. ;)

Vicorin:
Ile graczy tyle opinii, nikt Ci recepty idealnej nie da.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010 18:12 przez Cannard, łącznie zmieniany 1 raz.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Awatar użytkownika
Asztarte
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2009 06:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Asztarte »

Nie ma na arce "zlych" zawodow. To ze wszyscy narzekaja, ze ten jest slaby lub ten jest przepakowany niewiele znaczy - wszystko zalezy od stylu gry, preferencji broni, przeciwnikow, rasy (???) (wiele czynnikow sie sklada na to, czy jestesmy z danego zawodu zadowoleni czy nie).
Temat sztyletow zostal na forum juz chyba wystarczajaco omowiony.
Teraz na szczescie jest mozliwosc poeskperymentowania, wyprobowania i znalezienie czegos odpowiedniego dla siebie (za odpowiednia ilosc mithryli).
Harac o Arkadii:: i w sumie jest pewien problem z takimi grami ... ludzie wkreceni tak jak ty
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010 13:36 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Jestem nowy, gram od kilku dni i mam trzy kwestie

Jak to jest,że na wyższym poziomie mogę pokonywać mniejsze dystanse?Mając to i owo, bez ekwipunku mogłem przejść z Novigradu do Wyzimy i z powrotem i byłem co najwyżej trochę zmęczony (przy przejściu bez odpoczynku)
jako pewnie stąpający po ziemie, idąc do Rinde muszę po drodze odpoczywać

Jak to jest, chyba powinno być odwrotnie?

Drugie pytanie

Czy walcząc toporem, poprawiam umiejętność walki toporem, czy tylko trening w gildii cos daje w tym kierunku?Gdzie można trenować walkę toporem?

Trzecia kwestia
Ciągle czytam o zawodówkach, ale nie mogę się doszukać co to wogóle jest, z czym to się je, po co to jest i co to jest etat?

Byłbym wdzięczny za pomoc
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Arvak »

re up:
przez pierwsze 24godziny masz ulatwienie w postaci wlasnie nie meczenia sie i darmowych przejazdow (to akurat do pewnego poziomu)
spedziles prawdopodobnie we grze wiecej niz 24h, elementarz zniknal i w zwiazku z tym, profity zniknely...

walczac toporem nie szkolisz umiejetnosci, umiejetnosc mozesz rozwijac w gildiach podrozniczych i u innych nielicznych trenerow (etatowcow, trenerow gildiowych)

reszta:
http://mudy.republika.pl

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/St ... C3%25B3wna


edit
literki
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Zawodowki to nazwa po starym systemie gildii, gdzie owe dzielily sie na pochodzeniowki i zawodowki wlasnie. Te drugie dawaly zawod postaci (najwyzej dostepne umy + speca).
Obecnie mozna powiedziec, ze zawodowkami to stowarzyszenia posiadajace zawod macierzysty.
Etat natomiast przyznawany jest graczowi w danej gildii by rozpoczac szkolenie w nowym zawodzie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Dzięki za wyjaśnienia.

Jeszcze jedno pytanie

Jak wplywaja sytosc i pragnienie na postac?

Czy kazda z tych wartosci wplywa na cos innego czy obie na wszystkie cechy postaci?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Nie wplywaja na cechy, oddzialywuja szybkosc spadku zmeczenie i jego regeneracji. Mozliwe, ze cos jeszcze, ale to jakis pro gracz musialby sie wypowiedziec. ;)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

a jak u licha wejsc do mons arx?

Probuje i probuje, ale nie moge otworzyc wrot, pukanie, dęcie w róg ani nic innego nie dziala...
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Zorrid pisze:a jak u licha wejsc do mons arx?

Probuje i probuje, ale nie moge otworzyc wrot, pukanie, dęcie w róg ani nic innego nie dziala...
Uderz we wrota.
Zablokowany