Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Ghardrim
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2012 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ghardrim »

Larius pisze:Trochę RPGa, pomysłu na postać, a spotkanie z komandem przeżyję każdy******.
Człowiek może tak, ale jak z Belmorem sto lat rpgowałęm na trakcie, bo nie chciałem się z nim przywitać samym "zabij tralalalla" to ten zniweczył plan, kiedy mógł sobie ładnie mnie i kumpla przechytrzyć i zaczął rozmowę od "zabij krasnoluda".

Także cała nadzieja, że SC lepiej się umie zachować :P
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Larius »

Ghardrim my to ci na czarnej liście... Nam nawet RPG nie pomoże. :D
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Awatar użytkownika
Boldegar
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011 16:18
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Boldegar »

Ghardrim pisze:i zaczął rozmowę od "zabij krasnoluda".
No i widzisz? Znowu krecisz, znowu klamiesz, znowu oczerniasz biedne MC, a oni sie tak staraja przeciez.

Najpierw bylo jeszcze "mcspojrz na krasnoluda", czy jak sie nazywa toto, co mu w binda wpisal Dyzurny Mutant od Skrypta.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Khristoff »

Godrick pisze:Ratunku!
Co pochrzaniłem w opcjach, że tekst mi ciągle miga?

ED: Dobra, sytuacja opanowana. Ale mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego gdy zmienię kolor np. wyjśc to wszystko zaczyna mi migac - caly tekst w mudzie? Dopiero po relogu wszystko jest ok. (Używam Zmuda7.05)
Miałem to samo.
1. nie można używać kolorów xterm, szczególnie w zmud(który nie ma pełnej implementacji xterm)
Każde użycie koloru xterm w zmudzie kończyło się miganiem wszystkiego.
2. Kolor xterm pojawia się i nie kończy. Np jak ustawisz kolorowanie * mowa *
to linijki następne, jeśli nie maja własnego kolorowania beda w kolorze mowy.

Jeśli wiec już używać kolorów, to tylko ansi
Zgasł mój wcześniejszy zapał i radość z wprowadzenia kolorów.
W praktyce okazało się, że tylko w kilku przypadkach warto używać, nawet najnowsza wersja cmuda, nie umie tego dobrze obsłużyć i/lub są błędy kolorowania od strony muda.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Poprawnosc kolorowania ze strony muda wyznaczaja telnet i putty. Dopiero jesli tam beda problemy, to bedziemy szukac bledu.
Jesli nie dziala powrot do domyslnego koloru, to trzeba wlaczyc na Arkadii kolorowanie calego tekstu.
Awatar użytkownika
Godrick
Posty: 28
Rejestracja: 25 lip 2011 10:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godrick »

Dziękuję za odpowiedź Khristoffie. Ja również doszedłem do wniosków, które przedstawiłeś.
Dreyps
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2012 16:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dreyps »

Dwa razy dzisiaj odwiedziłem Oxenfurdzką uczelnie, i dwa razy straciłem bron

wchodząc zdeponowałem miecz a po wyjściu strażnik mówi:

Wysoki umiesniony straznik przybywa ze wschodu.
Wysoki umiesniony straznik marudzi: Prosze - oto panska bron
Wysoki umiesniony straznik marudzi: Zas to jest reszta.


i broni mi nie oddaje, jest to błąd czy coś robię źle? Wcześniej zawsze automatycznie oddawali mi bron.
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

Jeśli podejrzewasz, że coś jest błędem na wszelki wypadek <zglos>. Tutaj błąd jest ewidentny.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bam »

Jako, że 665 podstron to trochę sporo do przejrzenia, to możliwe, że powtórzę czyjeś pytanie.

Czy trenowanie umiejętności bojowych obniża ilość zdobywanego doświadczenia z danego potwora? Tzn. czy jest sens trenować walkę w ciemności, walkę bez broni czy inny rodzaj broni, póki ich nie zamierzam używać, czy może najlepszym rozwiązaniem pod pvm jest zostanie przy jednej broni, tarczownictwie, unikach i parowaniu?
Endless learning the basics...
Obrazek
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Suvi »

Bam pisze:Jako, że 665 podstron to trochę sporo do przejrzenia, to możliwe, że powtórzę czyjeś pytanie.

Czy trenowanie umiejętności bojowych obniża ilość zdobywanego doświadczenia z danego potwora? Tzn. czy jest sens trenować walkę w ciemności, walkę bez broni czy inny rodzaj broni, póki ich nie zamierzam używać, czy może najlepszym rozwiązaniem pod pvm jest zostanie przy jednej broni, tarczownictwie, unikach i parowaniu?
Liczy sie jedna najwyzsza umiejetnosc broni i umiejetnosci obronne (ktore dokladnie i do jakiego poziomu - nie wiem). Jak masz miecze na pobieznie, to wytrenowanie sztyletow na troche nic nie zmieni.
Zablokowany