Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Tak.
Obecnie wiesci 82

Kod: Zaznacz cały

Czyli podsumowujac dla starych postaci nie zmienia sie praktycznie nic,
nowe nie musza robic zadan, jednak maja przez kilka tygodni pewne 
ograniczenie do zdobywania doswiadczenia z walki.
dol: swietnie. To teraz trzeba przekopywac wszystkie tematy na forum w poszukiwaniu oficjalnych informacji.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011 18:03 przez Coronius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Nie.
Rafgart pisze:Ograniczenie zostalo usuniete. Wprowadzane przez nie zamieszanie i niezrozumienie przez graczy byly nieproporcjonalnie duze w stosunku do potencjalnych pozytywnych efektow.

Czyli dla jasnosci:
- postac zaczyna gre z pewna poczatkowa iloscia doswiadczenia
- w wyniku smierci traci 1/3 doswiadczenia powyzej tej poczatkowej ilosci
- w okolicach poziomu zwiedzil caly swiat ilosc zdobywanego doswiadczenia zaczyna byc ograniczana
I taki bardzo prosty system bedzie utrzymywany, poki nie wprowadzimy jakichs rozwiazan zapewniajacych bardziej dlugookresowy rozwoj.
edit:

Up: Takie informacje powinny być zamieszczanie w drobnych zmianach, jak i większość informacji o jakichkolwiek zmianach. Szkoda, że nie są. :(
POWER OF FRIENDSHIP
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Przed chwilą przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Mimo braku jakiegokolwiek expienia - cały czas tylko roznoszę paczki- i mimo tego, że cały czas mam tylko " to i owo", Flavius, kapitan statku z Novigradu do Daevon, zażądał ode mnie biletu. Czy to wina tego, że roznoszę za dużo paczek, czy też oprócz ogranicznika poziomu, dla bezpłatnych podróży, istnieje też jakiś ogranicznik czasowy lub ilościowy?
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Radgast »

Po 24 h z życia postaci statki i dyliżanse przestają być bezpłatne, z tego co pamiętam.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

24 h na pewno nie, miałem niemal dokładnie dzień i 18 godzin życia postaci, kiedy po raz pierwszy musiałem zapłacić. Pamiętam, że 24 godziny były związane z brakiem zmęczenia, ale darmowe podróże zależały chyba od poziomu.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Status zoltodzioba wylacza odpowiednia ilosc zdobytego expa (dwukrotnosc tego z czym zaczyna sie gre) lub staz za 2 tygodnie.
Cortranna
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2011 02:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cortranna »

Ja mam takie troche pytanie z szarej strefy. Otoz bylam w trakcie robienia pewnego zadania w Deavon, zlecanego w sasiednim miescie ;). Bylo to jakis czas temu i cos mi przerwalo to calkiem ciekawe wyzwanie (pewnie apoka albo RL). Teraz probuje to zadanie skonczyc (bo daje ono pewne korzysci), ale poniewaz jest to nowe zadanie, ktore sie nie resetuje po przelogowaniu, mam problem z przypomnieniem sobie co trzeba bylo teraz zrobic, a NPCe nie pomagaja w tym zupelnie, twierdzac, ze "juz Ci mowilem o co chodzi".

Moze to bug, a moze po prostu jakiegos kroku zupelnie nie pamietam? Czy byloby ok jakby mi ktos, ekhm... , podeslal kilka komend? Czy najlepiej mam po prostu zalozyc nowa postac i spisac sobie?
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Violla »

To nie błąd. Niestety NPC-e nie powtarają komend - i faktycznie trochę szkoda. Bo nastepnym razem nie można skończyć zadania, jeśli się nie pamięta dokładnie na czym sie skończyło.
Biorąc pod uwagę jednak tych NPC-y - byłoby dziwne, gdyby na okrągło peplali o tym właśnie zadaniu.
Niestety - ja komend nie pamiętam, więc nie moge pomóc.
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Kira
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2011 23:31

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kira »

Witam
chcialabym bym sie dowiedziec, do czego sluzy umiejetnosc wykrywania pulapek?
Bede wdzieczna za jak najbardziej wyczerpujaca odpowiedz.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Przecież nie do wyplatania wianków (:

A tak poważnie:
to zależy po prostu od tego, do których pułapek w grze wizowie zakodowali test na tę umiejętność.
Zablokowany