Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Niezaleznie od komendy (chyba cos w stylu oddaj glowe), zglos w npcu blad, bo staramy sie takie rzeczy poprawiac zeby wszedzie dzialalo 'daj'.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Elorn »

Rafgart pisze:Niezaleznie od komendy (chyba cos w stylu oddaj glowe), zglos w npcu blad, bo staramy sie takie rzeczy poprawiac zeby wszedzie dzialalo 'daj'.
A w przypadku przesyłek? Bo miałem taki przypadek - [dałem] npcowi przesyłkę, a ten wypłacił mi pieniądze, po czym powiedział, że "to nie moje, nie chcę tego", czy coś podobnego. Ale przesyłki nie oddał.

Wtedy nie zgłosiłem błędu (chwilowe zamroczenie), zastanawiam się jednak, czy ta przesyłka będzie mi się liczyć do "zaufania"...?
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Jesli otrzymales wynagrodzenie, to znaczy ze zaliczylo.

Problem jest w npcu, ktory ma zle zakodowane przyjmowanie jakiegos innego typu przedmiotow (zapewne chodzi o miecznika w Nuln). To oczywiscie nalezy zglosic, ale poprawa nie jest pilna, bo wszystko dziala, a tylko brzydko wyglada.
Keiser
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2010 04:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Keiser »

Małe pytanko o ciosy.

Czy moby (w tym przypadku moby humanoidalne) walczące bez broni zadają różne rodzaje obrażeń, czy są to obrażenia zawsze obuchowe?
Bo coś takiego:
X ledwo muska cie ostrymi jak brzytwa szponami, trafiajac cie w korpus. - wygląda na obrażenia cięte
X ledwo muska cie wilczymi zebami, trafiajac cie w lewe ramie. - to na cięte lub kłute
X ledwo muska cie dlugimi klami, trafiajac cie w nogi. - cięte lub kłute
X ledwo muska cie ostrymi pazurami wilczej lapy, trafiajac cie w korpus. - cięte
X ledwo muska cie brudnymi pazurami, trafiajac cie w nogi. - cięte
X ledwo muska cie pazurami prawej reki, trafiajac cie w nogi. - cięte

Jednakże zauważyłem, że na te ciosy z opisu cięte, zbroje typu "jak na ciezka zbroje (3/3) chroni ona przyzwoicie przed obrazeniami (6/12) klutymi i obuchowymi oraz doskonale przed (11/12) cietymi." średnio się sprawdzają.

Ktoś się orientuje, czy NPCe mają zakodowane różne rodzaje obrażen, czy tylko zmienione opisy i wszystko to są obuchy?
> ob paczki
Widzisz pocztowa paczke wewnatrz otwartego plociennego podroznego plecaka.
Widzisz szesc lukrowanych paczkow z marmolada wewnatrz otwartej niewielkiej saszetki ze skory wilka.
Awatar użytkownika
Ninaeth
Posty: 39
Rejestracja: 28 maja 2010 22:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ninaeth »

re Keiser
Kurcze sama mam kilka pytań podobnego pokroju, ale takie rzeczy to już wiedzą chyba tylko starzy wyjadacze i to na intuicje raczej :)

A chciałam tylko zapytać, czy w zawodach można wytrenować umiejętności tylko do poziomu 'niezle'?

[edit]
re down
A dziękuje, dziękuje :)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010 13:08 przez Ninaeth, łącznie zmieniany 1 raz.
solidity is only a mirage
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gorgun »

Zależy jakie umiejętności w jakich zawodach - w zawodach AJ niewiele umiejętności trenuje się powyżej tego poziomu, za to w zawodach masowych zdarzają się treningi na doskonale/perfekcyjnie.
Azkaar
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2010 11:58

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Azkaar »

Mialem 2,5 tyg. przerwy z arka. Po powrocie chcialem wyidlowac zalegle treningi ale o dziwo nie wskakuja mi kolejne treningi mimo wyidlowania prawie 7h (expiac, lazac itp.). Wie ktos jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

Pzdr
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Zmienili chyba system idla zawodu.
Napisz trenuj w poniedziałek i powinno zadziałać.
Azkaar
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2010 11:58

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Azkaar »

Mimi pisze:Zmienili chyba system idla zawodu.
Napisz trenuj w poniedziałek i powinno zadziałać.
Dzieki za szybka odp. A wiadomo jakie byly zmiany? Wydluzenie/skrocenie, inaczej liczony, itp?

Pzdr
Dhoogrin
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2010 23:51

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhoogrin »

Azkaar pisze:
Mimi pisze:Zmienili chyba system idla zawodu.
Napisz trenuj w poniedziałek i powinno zadziałać.
Dzieki za szybka odp. A wiadomo jakie byly zmiany? Wydluzenie/skrocenie, inaczej liczony, itp?

Pzdr
Wygląda na to, że staż lizcy się tak jak sie liczył, tylko że zamiast móc trenować od razu po pięciu godzinach idla, można trenować dopiero w kolejny poniedziałek.
Zablokowany