Zawody elitarne

Forum wieści z Arkadii.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Zawody elitarne

Post autor: Raglak »

Tak samo, jak ty mogles wybrac inna rase i zdobyc taki sam zawod, w swoim czasie? :)
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: Zawody elitarne

Post autor: Momo »

Tutaj uwazam, ze sie mylisz. Kazdy mogl wybrac czlowieka/elfa/krasnoluda i _kazdy_ (przy ograniczonej liczebnosci zawodu) mogl miec zawod elitarny? I co z reszta ras? Jedynymi slusznymi byly te, ktore umozliwialy wziecie zawodu elitarnego?
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Zawody elitarne

Post autor: Raglak »

Kiedy ja sie dostawalem do zakonu, nie bylo kodowego ograniczenia w ilosci przyjec, wiec argument o ograniczonej liczebnosci zawodu troche chybiony. No i tak, kazdy kto chcial mogl wybrac taka rase i sie starac o przyjecie. Oczywiscie, ze nie kazdy chcial i moze to faktycznie niesprawiedliwe ze nie kazda rasa miala elitarke. Nawet nie probuje udawac, ze podaje teraz rzeczowe argumenty, tak po prostu pisze troche absurdalne notki ktore jakoscia argumentacji mniej wiecej odpowiadaja jakosci argumentow wiekszosci osob tu piszacych ;P
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zawody elitarne

Post autor: Torgen »

U nas rowniez przed zamknieciem gildii byly wolne miejsca. Nie bylo kandydatow, a jak sie jakis pojawil to osobiscie go widzialem moze 3 razy i czesc. Z mojej strony walki tez roznie wygladaly. O ile jak Molu napisal 1na 1 dawalem rade mimo roznic poziomow o tyle 2 n 1 juz tak wesolo nie bylo i w 95% przypadkow albo konczylo sie to moim zgonem albo ucieczka. Na dzien dzisiejszy w ZT gra dwoch w porywach do trzech graczy. Generalnie to chyba macie problem tylko z ZS a to dlatego ze oni potrafia sie zebrac w druzyne silna i mobilna. Wiec podpinannie pod to ZT czy TW sluzy chyba tylko do wyolbrzymienia waszego problemu.
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Zawody elitarne

Post autor: Bjoern »

Zawody elitarne zdecydowanie powinny istnieć (ale trudniej dostępne niż ostatnio kiedy były dostępne), z tym, że niekoniecznie powinny oznaczać elitarne umiejętności. Tyle w tym temacie.
Awatar użytkownika
Corben
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2009 14:52

Re: Zawody elitarne

Post autor: Corben »

Torgen pisze:Generalnie to chyba macie problem tylko z ZS a to dlatego ze oni potrafia sie zebrac w druzyne silna i mobilna. Wiec podpinannie pod to ZT czy TW sluzy chyba tylko do wyolbrzymienia waszego problemu.

Kod: Zaznacz cały

[!] Ansgar z imieniem Sigmara na ustach atakuje cie [!]      // 00:58:54.537480
Ansgar wydaje rozkaz ataku na CIEBIE!
Na rozkaz Ansgara upiornie wymalowany elf rzuca sie do ataku na CIEBIE!
Na rozkaz Ansgara jasnowlosy niebieskooki mezczyzna rzuca sie do ataku na CIEBIE!
Upiornie wymalowana elfka wspiera Ansgara w boju z Corbenem, rozpetujac zywiol Tanca Smierci.     (o, błąd, bo to z oczu Corbena ;>)
[!] Upiornie wymalowana elfka atakuje cie [!]      // 00:58:56.262191
Czyli to 'my' podpieliśmy Tancerzy Wojny do drużyny Zakonu? Chyba, że to była jakaś ironia, której nie załapałem. A to, że tylko zakon jest drużynowy i mobilny może świadczyć jedynie o tym, że tylko w tej jednej z trzech gildii elitarnych są osoby, które umieją dowodzić na PK.

Pozdrawiam.
<_Ender_> zajebista propagande macie gdyby goebbels zyl dal by wam odznaczenie: dimek regis i sprox dzieki za te placze. lama wigiem rozwalales zakonow solo ktorzy mieli wtedy z 2x mocniejszy mnoznik miazgi niz ja teraz a teraz placzesz na wiesciach
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zawody elitarne

Post autor: Torgen »

re Corben
To juz kilka razy widzialem. Pokaz jeszcze kilka logow z takimi wypadami to zaczniemy mowic o masowych akcjach polaczenia elitarek. Ale tak sie postaraj, bo na razie uzywacie we wszystkich wypowiedziac tylko tej akcji. Molu wspomnial cos okolo 10 wypadow w przeciagu 3 lat. To przebij go i pokaz tak z 20 logow z TW. Bo ZT na pewno zlapiecie, w koncu ciagle wam doliny palilismy, a i bronilismy gor z kgksami chociaz powinnismy oddzielnie.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zawody elitarne

Post autor: Torgen »

Corben pisze: A to, że tylko zakon jest drużynowy i mobilny może świadczyć jedynie o tym, że tylko w tej jednej z trzech gildii elitarnych są osoby, które umieją dowodzić na PK.

Pozdrawiam.

A moze jak mowil tez Molu i o czym ja wspominalem chodzi bardziej o to ze malo osob sie loguje w tych dwoch gildiach? Wiec raczej az tak wielkim zagrozeniem nie jestesmy. A i zerknij tutaj, http://ingwar.eu.org/~torgen/nie_tak_mocni.html
Muskacz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2010 01:54

Re: Zawody elitarne

Post autor: Muskacz »

Frustracja wynika nie z siły pojedyńczych postaci z elitarnymi umiejętnościami, która choć potrafi niemile zaskoczyć, to da się ją przeboleć.

Boli i smuci to, że gdy zbiera się drużyna takich gra zmienia się w żałosną pseudo zręcznościówkę. A szarża i bezlitosna skuteczność rozkazów zakonnych tylko to pogarszają.

Brak jakiejkolwiek możliwości nawiązania walki nie przynosi żadnej radości czy zabawy - gra przeciw drużynie zakonników jest po prostu denna, co prędzej czy później przyczyni się do jej upadku.
Awatar użytkownika
Corben
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2009 14:52

Re: Zawody elitarne

Post autor: Corben »

Torgen pisze:Pokaz jeszcze kilka logow z takimi wypadami to zaczniemy mowic o masowych akcjach polaczenia elitarek.
Postarałem się zebrać (oczywiście nie mam możliwości uzyskania dostępu do wszystkich) kilka wypraw z ostatnich miesięcy, gdzie w skład drużyny wchodzili członkowie różnych gildii elitarnych (ZT, TW, ZS). Proszę, nie używaj argumentu, że MAŁO (sam prosiłeś o _kilka_), bo jak napisałem, to nie są wszystkie.

Czwartek, 22 kwietnia 2010 (Ziemie Czaszki):
Ansgar, upiornie wymalowany elf, jasnowlosy niebieskooki mezczyzna i upiornie wymalowana elfka PRZYBYWAja z dolu.

Poniedziałek, 5 kwietnia 2010 (Ziemie Czaszki):
Grrid, krzaczasty dziobaty krasnolud, jednooki rumiany krasnolud, czujny zarosniety mezczyzna, Friili, Bostird, dumny ognistowlosy krasnolud i Bofur przybywaja.

Czwartek, 4 marca 2010 (Ziemie Czaszki):
Ansgar, Tenser, Bostird i dziko wymalowany elf przybywaja z zachodu.

Środa, 6 stycznia 2010 (Wejście do jaskiń na Ziemiach Czaszki):
Moradin, dostojny plomiennooki mezczyzna, Ghazar i szarooki dumny mezczyzna.

Środa, 30 grudnia 2009 (Ziemie Czaszki):
Ansgar, Ghazar, Brygu i Ferd przybywaja z poludniowego-zachodu.

Niedziela, 20 grudnia 2009:
Einholt, Ferd, kleczacy na ziemi muskularny dlugobrody krasnolud, Moradin, okazaly energiczny mezczyzna, Torgen i szarooki dumny mezczyzna.

Niedziela, 29 listopada 2009 (Ziemie Czaszki):
Barczysty czarnooki mezczyzna, kruczowlosy umiesniony mezczyzna, dojrzaly piegowaty mezczyzna, Tenser, czujny zarosniety mezczyzna, Falik, ogorzaly niebieskooki krasnolud, piegowata wiotka kobieta, Baldar, muskularny energiczny krasnolud i powazny wiekowy ogr PRZYBYWAJA z zachodu.

Środa, wieczór 19 listopada 2009 (Ziemie Czaszki, wejście do jaskiń MC)
Ingwar, Grrid, ogromny muskularny mezczyzna, szarooki dumny mezczyzna, Brygu, Margraf, Bostird, Grung, hardy srebrzystobrody krasnolud, szarooki srebrzystobrody krasnolud, stary przysadzisty krasnolud, Bofur, czujny zarosniety mezczyzna, Nodren, koscisty wiekowy gnom, zielonooki brodaty krasnolud, Thauron, muskularny dlugobrody krasnolud, Tenser, Taghor i barczysty czarnooki mezczyzna.

Środa, poranek 19 listopada 2009 2009 (Ziemie Czaszki, lokacja przed wejściem do gildii MC)
Nerwowy zlosliwy krasnolud, okazaly energiczny mezczyzna, koscisty wiekowy gnom, Nodren, masywny kosmaty krasnolud, ogorzaly niebieskooki krasnolud, umiesniony czerwonowlosy ogr, wiekowy spokojny elf, spokojny smukly mezczyzna, Einholt, dostojny plomiennooki mezczyzna, muskularny energiczny krasnolud, Ferd, Baldar, Brygu, Grrid, stary przysadzisty krasnolud i zblazowany dojrzaly mezczyzna.

Środa, 28 października 2009 (Ziemie Czaszki):
Barczysty czarnooki mezczyzna, bladoskory energiczny gnom, czarnooki kedzierzawy mezczyzna, barczysty dumny krasnolud, Ghazar, Ferd, Bostird, zwalisty czarnobrody mezczyzna, masywny kosmaty krasnolud, Riegert, muskularny dlugobrody krasnolud i dostojny plomiennooki mezczyzna.

Masz. Odwrotnie chronologicznie zebrałem KILKA takich wypraw. Z Tobą również. I spośród kilku wybranych wkleiłem jedynie te z Ziem Czaszki, bo teamy po 15 osób, z czego połowa to mieszani elitarni nie tylko tam się przecież pojawiają.
Torgen pisze:Ale tak sie postaraj, bo na razie uzywacie we wszystkich wypowiedziac tylko tej akcji.
Mam nadzieję, że docenisz moje starania (i przepraszam, jeśli pomyliłem się z jakimiś kolorkami).
Torgen pisze:Molu wspomnial cos okolo 10 wypadow w przeciagu 3 lat.
10 z TW? To ja mam większość ZT+ZS, o tamtych nie wiedziałem. No ale skoro Molu mówi, że 10, to do tych dwóch powyższych dodaj sobie jeszcze osiem :-)
Torgen pisze:To przebij go i pokaz tak z 20 logow z TW.
Mam dwa, ale zrozum: tu nie chodzi o to, że TW+ZS+ZT, TW+ZS, czy ZS+ZT, tylko o to, że takie drużyny złożone z terminatorów zabijają wszystko w moment. Czy do Ciebie serio nie docierają proste fakty (o które chodzi w tej dyskusji), że w cztery osoby jesteście w stanie zabić każdego gracza na MUDzie w 5 sekund, a praktycznie żadnego z Was (uśredniając poziomy, bo wiadomo, że nie mówię o Twoim to i owo (miewałeś, nie mówię, że masz teraz)) raczej ciężko stuknąć w 4 osoby.
Torgen pisze:Bo ZT na pewno zlapiecie, w koncu ciagle wam doliny palilismy, a i bronilismy gor z kgksami chociaz powinnismy oddzielnie.
Jak wspomniałem - wkleiłem jedynie drużyny szukające fragów na ZC. Drużyna z żadnego z powyższych logów nie weszła w danym momencie do gildii, ani żaden z logów nie jest z obrony Waszych gór.


Ktoś wyżej ładnie napisał, że dwie ostatnie gildie elitarne zostały stworzone po to, by bronić odpowiednich rasówek.
Teraz wszystkie rasówki (wybacz nomenklaturę sprzed zmian w stowarzyszeniach) mają dokładnie takie same umiejętności, jak gracze, którzy stoją po drugiej stronie (erpegowej) do wszystkich trzech gildii elitarnych. Ci po drugiej stronie mają dodatkowo przeciwko sobie również te rasówki z identycznymi umami oraz (zależnie od paktów) ew. inne stowarzyszenia z identycznymi umami.

Czy Tobie to serio nie daje w ogóle do myślenia? Moim zdaniem gildie elitarne (przynajmniej z obecnymi elitarnymi umiejętnościami i ciosami specjalnymi) nie powinny istnieć na Arkadii przy obecnym rozkładzie sił.

Pozdrawiam.
<_Ender_> zajebista propagande macie gdyby goebbels zyl dal by wam odznaczenie: dimek regis i sprox dzieki za te placze. lama wigiem rozwalales zakonow solo ktorzy mieli wtedy z 2x mocniejszy mnoznik miazgi niz ja teraz a teraz placzesz na wiesciach
ODPOWIEDZ