Zawody elitarne

Forum wieści z Arkadii.
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Zawody elitarne

Post autor: Momo »

Uwazam, ze dla zawodow elitarnych nie ma juz miejsca na mudzie (i nigdy nie bylo, ale mozliwe, ze to tylko moje odczucie) przy srednio 100-120 grajacych w szczycie osobach taka ilosc osob z zawodami elitarnymi nie ma w ogole sensu. Sila specy i inne zabawki oraz poziomy graczy powoduja, ze druzyna elitarek, obojetnie czy z jednej gildii czy (co chyba nie powinno sie dziac - mieszanych) posiada prawie do_die. Spotkam jednego elitarnego - mam jeszcze szanse uciec, spotkam dwoch zt w druzynie z tw prowadzonych przez zakonnika (juz mnie nic na tym mudzie nie zdziwi) i nawet nie zdaze zareagowac przed smiercia. Niektore gildie masowe posiadaja chyba porownywalnie albo i mniej aktywnych osob niz gildie elitarne - trzeba spojrzec prawdzie w oczy: gra teraz duzo mniej osob niz pare lat temu i tak mocne wsparcie kodowe jednej ze stron po prostu niszczy gre. Obecnie nie ma 'masy' po drugiej stronie mocy, ktora wyrownywalaby gigantyczna roznice. Dlaczego nie zrobic tak, jak jest w drugiej domenie? Brak zawodow elitarnych, kazda gildia ma zawody masowe i nie ma kodowej blokady na ilosc czlonkow? Jak gildia chce byc elitarna to ok, ale niech to zalezy od szefostwa a nie kodu. Ktos moze powiedziec, ze gracze zasluzyli na elitarne umy i nie powinno im sie ich odbierac. Moim zdaniem jak najbardziej mozna - to nie jest gra dla wybranych osob (chyba, ze jest tylko jestem nieuswiadomiony - wtedy wystarczy napisac i caly ten temat nie ma sensu), ktore maja miec miazdzaca przewage nad cala reszta graczy. Skoro ten mud to 'tylko gra' to niech to bedzie gra na rownych zasadach. Z racji 'wyjatkowosci' gildie elitarne moglyby dostac unikalne opisy walki, jakies rpgowe bajery (w koncu niby sa elitarni za rpg), ale zawody elitarne powinny zostac im zamienione na masowe (od razu maksymalny staz). ZT juz dawno nie szuka smierci tylko ucieka, tw nie zre szyszek w lesie tylko ugania sie na zc za mutkami itd - rozumiem, to tylko gra i to z ludzmi, kazdy chce sie rozerwac, ale niech ta gra bedzie dla wszystkich.

P.S Ten post prawdopodobnie zostanie odebrany jako placz, ale mimo wszystko wypowiadam swoje zdanie. I mam nadzieje, ze czasy 'niepodoba sie to nie graj' juz sie skonczyly...
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Zawody elitarne

Post autor: Gotmir »

na 100 zalogowanych osob 40 jest z OK i MC...
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Rashnak
Posty: 17
Rejestracja: 20 kwie 2009 20:09

Re: Zawody elitarne

Post autor: Rashnak »

To chyba w inną grę gramy Asgi.
Gość

Re: Zawody elitarne

Post autor: Gość »

A ja jestem ciekaw zdania czarodziejów/administracji na temat chodzenia w jednej drużynie różnych elitarek. Jak to się ma do ich wybitnych umiejętności równoważących małą liczebność? Czy jest to zgodne z założeniami tych stowarzyszeń na Arce?
Nie mam tu na myśli jakiegoś okazyjnego łączenia się przeciw hordom chaosu (czy ich poplecznikom :mrgreen:), czyli jakieś palenie gildii (chwilowo niemożliwe) czy etaty, ale regularne łażenie razem na pk, wyciąganie sprzętu.
Zdanie graczy mnie nie ciekawi, bo po prostu zależy od strony konfliktu, do której należą.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Zawody elitarne

Post autor: Tipi »

Ludzie ktorzy maja zawody elitarne nie sa w zaden sposob elitarni. W zaden.

Cholerne dazenie do maxymalnego uproszczenia pk doprowadzilo do tego ze pojawily sie druzyny 4 tancerzy z czteroma zakonnikami.
Zwykle walniecie szarzy, masakryczny offens i zegnaj.

Elitarne gildie nie wnosza do swiata nic poza problemami.
Ishtar doskonale radzi sobie bez elitarnych gildii i balans jest tam zachowany.


Zdecydowanie wywalic ten koszmar z przeszlosci.
Imladris
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2010 08:43

Re: Zawody elitarne

Post autor: Imladris »

Gdzie można spotkać drużyny 4 zakonników i 4 TW? ;)
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Zawody elitarne

Post autor: Tipi »

Przedwczoraj w Impie.
Sunird
Posty: 62
Rejestracja: 13 lut 2009 11:23

Re: Zawody elitarne

Post autor: Sunird »

Eh to MC, macie swoje logi z arki, tam mozecie sobie poplakac.
Awatar użytkownika
Tuargan
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2009 19:12

Re: Zawody elitarne

Post autor: Tuargan »

dla jednych easy modem jest lazenie w 8 graczy z elitarnymi umami, dla innych lazenie na pk druzynami po 20-30 osob.

a parafrazujac tekst z posta otwierajacego: uwazam, ze dla druzyn 20+ osobowych nie ma juz miejsca na mudzie (i nigdy nie bylo, ale mozliwe, ze to tylko moje odczucie) przy srednio 100-120 grajacych w szczycie osobach taka ilosc osob w druzynie nie ma w ogole sensu.

p.s. zycze powodzenia w dyskusjach na logach z arki, przy blokowaniu dostepu osobom z innymi pogladami niz mc.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zawody elitarne

Post autor: Coronius »

Dostales bana nie za inne poglady, ale za trollowanie.
ODPOWIEDZ