Skrypty

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Skrypty

Post autor: Herenvarno »

Jesli bedziesz co pol minuty odpalala "Z Palca" kondycje wszystkich to jeszcze przejdzie, jesli jednak masz to zamiar robic z

Kod: Zaznacz cały

/event {Ekondycja} {300} {kondycja wszystkich}
To juz lamiesz regulamin.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Skrypty

Post autor: Carolla »

Który punkt jeśli można wiedzieć? Przecież sprawdzania kondycji nie można nazwać czynnością. A już napewno sprawdzanie własnej kondycji tak samo jak stanu. To są komendy interfejsu, które są średnio przystosowane do użyteczcnego korzystania. Z palca to ja bez żadnych skryptów odpalam kondycje co 1 sekunde a czasem nawet częściej jak mi się klawisz przytrzyma.

Jedyny punkt, który zbliża się pod tą definicje (nadal jednak w mojej ocenie to lata świetlne od tego co chce zrobić):
Arkadia przeznaczona jest dla ludzi, nie botów. Nie jest dozwolone używanie, pod nieobecnosc właściciela, programów sterujących jego postacią. Nie jest dozwolone korzystanie z programów oddających postać pod kontrolę innej postaci.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Skrypty

Post autor: Molu »

Przede wszystkim wszystko jest kwestia interpretacji. Nawet jesli jeden z czarodziejow odpisze Ci, ze to dozwolone - za miesiac czy rok moze sie okazac, ze inny rozumie to inaczej i bedzie po zabawie :P
Zdaje sie, ze juz sie zdarzaly podobne sytuacje...
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Skrypty

Post autor: Rafgart »

Kazda komende do muda masz wysylac swiadomie.
A poza tym cos takiego strasznie obciaza muda.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrypty

Post autor: Rennz »

Rafgart pisze:Kazda komende do muda masz wysylac swiadomie.
A poza tym cos takiego strasznie obciaza muda.
Skoro tak bardzo to obciąża MUDa to może wprowadzić limit na to jak często można sprawdzać kondycje? Na pewno wszystkim od razu będzie się żyło lepiej ze świadomością, że MUD nie jest obciążony i nie będzie lagów.

PS. Dla osób, które nie załapały - tak, to jest ironia.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Skrypty

Post autor: Gniot »

Jesli mam pingi na poziomie 5ms to zeby teoretycznie w 100% wykorzystac taka predkosc* to ile zapytan o kondycje powinienem wysylac do muda w przeciagu sekundy ?:)


p.s.
oj brakuje brakuje tego narzuconego od gory klienta pod arkadie ;P
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Rork

Re: Skrypty

Post autor: Rork »

Ja bym usunął możliwość sprawdzenia kondycji.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Skrypty

Post autor: Herenvarno »

Re Gniot
Teoretycznie 200 razy, zakladajac ze obliczenie skryptu na kondycje (wykonywana przez muda) zajmowalo by rowno 0 ms. ;)
I ze mud nie robilby w miedzyczasie nic innego, tylko "odpowiadal" wylacznie Tobie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Skrypty

Post autor: Rafael »

No sa takie timery zabronione i juz, to tak jakbys zostawila postac na 48h z tickiem co 10 min zeby nabic sobie wiek postaci... nie mozna, czemu? BO NIE!! ( a tak naprawde to lamie ten punkt regulaminu ktory sama przytoczylas)

Pozdrawiam
Ottson

Re: Skrypty

Post autor: Ottson »

mam 2 prosby:
1) moglby ktos wrzucic jakis skrypt ktory sprawdza zuzycie ewkipunku? troche meczace jest 'ocenianie' wszystkiego po kolei
2) moglby ktos mi opisac konfiguracje mappera? [taka ze zapisuje lokacje jak ja do niej wchodze]
z gory dzieki
ODPOWIEDZ