Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Zurwen »

Cannard pisze:Pomysł z komendą zapomnij jest tak prosty i oczywisty w swej genialności, że aż wierzyć się nie chce by nie mógłby być brany pod uwagę.

A jeśli nie mógłby, to chciałbym przeczytać dlaczego.
Ponieważ cię lubię, 'wyquotuję' ci:
Rafgart pisze: Poza tym zmiany wyeliminowaly sytuacje, gdy:
- gracze zapamietuja tylko przeciwnikow a nie znaja czlonkow wlasnego stowarzyszenia
- gracze wymuszaja na innych przedstawienie sie (czesto kierujac sie motywacja calkowicie oderwana od gry)
- nowi gracze boja sie przedstawiac
Dodam, że dwa ostatnie podpunkty wynikają nie wprost (czyli, żeby się domyślić dlaczego, trzeba użyć makówki).

Pozdrawiam

Ps. Czytanie ze zrozumieniem się kłania!
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Nathaniel »

Dokladnie Zurwen. Czytanie ze zrozumieniem.

Cannard pisal o komendzie zapomnij, nie zapamietaj. I o to wlasnie chodzi w tym wszystkim.
... just like you imagined ...
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Xion »

Dokładnie, czytanie ze zrozumieniem to nie taka znów prosta sprawa.


Rozwiązania:
- gracze zapamietuja tylko przeciwnikow a nie znaja czlonkow wlasnego stowarzyszenia
- gracze nagminnie używają nowej komendy "zapomnij" do zapominana członków własnego stowarzyszenia, celem zwiększenia ilości slotów na wrogów
- gracze wymuszaja na innych przedstawienie sie (czesto kierujac sie motywacja calkowicie oderwana od gry)
- gracze nadal wymuszają przedstawianie się, natychmiast potem używając nowej komendy "zapomnij"


Ufam, iż pomogły zrozumieć.
Problem niestety leży w tym, że ludzie z radością wykorzystają każdą lukę i każde złagodzenie systemu, żeby w krótkim czasie całkowicie wypaczyć jego sens. Dlatego system, jeśli już jest wprowadzany z jakimś zamysłem, musi nie posiadać luk.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Nathaniel »

Xion pisze:Dlatego system, jeśli już jest wprowadzany z jakimś zamysłem, musi nie posiadać luk.
Obecny system jest tak absurdalny, ze watpie, by w tym byl jakis zamysl. Wprowadzenie niemoznosci decydowania o tym, kogo ma pamietac postac jest po prostu glupie i nijak sie ma do klimatu.

Dodatkowo nie wiem, jak inni, ale ja uwazam, ze ta gra jest tworzona nie tylko dla gildii bojowych, ale rowniez i dla innych, jak i postaci niezgildiowanych. Nie wiem, jaki odsetek graczy specjalnie zapominal czlonkow swojego stworzyszenia, zeby zapamietac wrogow, ale zaloze sie, ze nie wiekszosc.

Moznaby dac graczom wybor, czy na pewno chca zapamietac dana postac. Po przedstawieniu wyswietlalby sie odpowiedni komunikat z zapytaniem.
... just like you imagined ...
Gość

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Gość »

Nie to żebym narzekał na powiększenie ilości slotów, ale zastanawiam się czy rzeczywiście obecny sposób zapamiętywania realnie odciąża system, przed reformą miałem może ze 3-4 sloty wolne, po 22, obecnie ponad 70. Ja rzeczywiście nie zapamiętywałem osób z własnego stowarzyszenia, gdyż poprzednia ilość zapamiętywanych była bardzo niska, i dzięki zmianom pewnie w końcu będę widział wszystkich zalogowanych to rzeczywiście na plus oceniam. No nic pożyjemy zobaczymy, mało gram ostatnio ale czy jak były o ile były jakieś większe walki wyeliminowano laga? Szczerze w to wątpię.
Awatar użytkownika
Opeteh
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2009 14:21

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Opeteh »

Rafgart pisze:Na maturze z matmy to teraz musi byc pogorm :roll:
Czy to czasem nie Ty podałeś mylną, zupełnie nie uwzględniającą wielu danych jak rasa czy płeć liczbę kombinacji i czas w jakim według Twoich założeń by się wyczerpały?
Na Arce to teraz musi byc pogrom (parafrazując). :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Seren »

Werbat pisze:@Serenka: 'Mathematics is the language of nature' - pytanie/premia: z jakiego to filmu? Hint: nie googlamy, wiemy. Hint2: Clint Mansell, Orbital, Autechre.
Wiedziałam i bez hinta, googla nie potrzebuję w takich prostych zabawach.. Pi oczywiście :) Co wygrałam?!

Jasne, możemy jeszcze wziąć pod uwagę różne rasy i płeć, z czego robi się duża ilość kombinacji w ogóle - ale podkreślam, że jeśli ktoś zakłada postać z jakimś zamierzeniem, to raczej nie zmieni zdania w kwestii rasy i płci, więc w ramach tego wyboru jest określony taką a nie inną liczbą opcji. Chodzi mi o to, że jeśli nie będę mogła założyć zajebistej inkrustowanej elfki to nie zdecyduję się na pryszczatego owlosionego krasnoluda.
Oczywiście, w ogólnym rozrachunku "kiedy różne kombinacje się wyczerpią" rasy i płeć mają znaczenie (czego Rafgart nie uwzględnił) - ale dla mojego własnego wyboru przymiotników nie bardzo. Ale fakt faktem, 10tyś. możliwości w ramach już wybranej rasy i płci to bardzo dużo.

Tak czy siak, niezależnie od tego, czy patrzymy na 10tyś. czy 120tyś. - jestem na nie. Z powodów już wymienionych - nie chcę, żeby mi ktoś tak ograniczał wybór tylko przez to, że ktoś przede mną na coś wpadł.

Przywrócić zapomnij! Od wczorajszego wieczora kolejny żółtek mi przybył!
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Tipi »

A wy kurna dalej o tym.
Chcecie pamietac stare postacie dawno skasowane to moim zdaniem macie kiepsko z glowa.
Ale jesli juz musicie to polecam kartke i dlugopis, albo nawet notatnik windowsa.

Dodali tyle nowych slotow, ze mi sie pamiec przeladuje pewnie za rok i zapomne jakiegos twardziela
z ishtar. Ale bedzie pamietal go ktos inny i mi go przedstawi.
A jesli stracicie HIPER WAZNEGO KUMPLA, to znaczy ze nie jest Hiper wazny bo nie widzieliscie go 100 lat.
Iverheim
Posty: 19
Rejestracja: 12 lut 2009 22:06

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Iverheim »

Tipi - głos rozsądku. :)
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Vayneela »

Tipi pisze:A jesli stracicie HIPER WAZNEGO KUMPLA, to znaczy ze nie jest Hiper wazny bo nie widzieliscie go 100 lat.
Jak mi się prababcia, czy inny praprzodek, nie przedstawiła od 20 lat, bo jej się zmarło/wyprowadziło/cokolwiek to znaczy, że nie mogła być hiper ważna?

v.

@ Werbat, nauczyłeś mnie jednego, ale na pewno nie tego :)
ODPOWIEDZ